Про дорожний колапс на Миколаївщині

Про дорожний колапс на Миколаївщині

На минулому тижні сесія Миколаївської обласної ради прийняла звернення до Кабінету Міністрів України з проханням – не забирати 100 млн. грн. з раніше виділених коштів на ремонти доріг у Миколаївській області. А як на мене: а чому не забирати? Нехай хоча б в інших областях люди зроблять діло, якщо у нас не можуть, або не хочуть ремонтувати дороги.

 

Більше того, у проекті звернення до Кабміну, яке готувала голова обласної ради та наближені до неї особи, зазначено: шановний Кабінет Міністрів України, дайте кошти на державні дороги Н-11 (Дніпро-Миколаїв), 15-08 (Очаків), 15-06 (Снігурівка).

 

А де ж поділася горезвісна Кіровоградська траса Н-14 (Кропивницький-Миколаїв)? ЇЇ в проекті рішення сесії облради взагалі не було. І це у той час, коли начальник служби автомобільних доріг в Миколаївській області А.Максименко за день до позачергової сесії заявив на засіданні постійної комісії з питань транспорту, що 300 млн. гривень з цієї траси забрали: 100 млн. направили в іншу область, а 200 млн. на трасу Н-11 (Дніпро-Миколаїв).

 

В принципі, нічого нового, адже іще на початку цього року голова обласної державної адміністрації Савченко О.Ю. заявив про те, що такий перерозподіл коштів з Н-14 буде зроблено на користь траси Н-11.

 

До того ж після перекриття в березні місяці 2018 року Кіровоградської траси жителями Водяно-Лорино, це ж саме заявив і сам пан А.Максименко, не дивлячись на те, що особисто селянам пообіцяв, що ремонт траси буде здійснено. Ще й акт про це підписав. Назвемо речі своїми словами – чиновник просто збрехав.

 

А на моє запитання на останньому засіданні транспортної комісії до нього, а чи збираються дорожні служби бодай ями ( вірніше прірви) хоча б засипати, забезпечити елементарний проїзд, - А.Максименко відповів, що таких коштів у цьому році немає і не відомо чи будуть.

 

Але саме головне я вбачаю у тому, що остання сесія обласної ради повинна була не ґвалт підіймати: «Не забирайте гроші!», - а заслухати обласну державну адміністрацію, керівників служби автомобільних доріг і запитати, а що Ви шановні «керманичі» робили всі ці 9 місяців?

 

Чому не займалися ремонтами доріг, які люди не можуть дочекатися? Адже кошти – небувалі для області більше 1,2 млрд. гривень з обласного і державного бюджету були виділені ще в грудні 2017 року - січні 2018? Чому немає чіткої системи в роботі миколаївської ОДА відносно ремонту доріг в області? А чи буде виправлена ситуація до кінця цього року?

 

Чому тендерні процедури Миколаївська служба автомобільних доріг проводила так довго й нудно (ретельно підбираючи ті підрядні фірми, які їх влаштовують), що й не помітили як весна-літо закінчились?

 

З трибуни сесії обласної ради, я звернулася до Кабінету Міністру України, особисто до Прем’єр-міністра Гройсмана В.Б. з пропозицією про термінове вжиття заходів щодо виправлення ситуації із ремонтами доріг в Миколаївській області, про притягнення до відповідальності посадових осіб, які не забезпечили належну організацію ремонтних, експлуатаційних робіт. Вважаю, що Уряд держави зобов’язаний припинити кадрову вакханалію відносно керівників обласних дорожніх служб. Державне агентство автомобільних доріг України (Укравтодор) їх змінило за останні два роки більше півтори десятки, підкреслюю, вихідців із самих різних куточків нашої держави.

 

КМУ необхідно забезпечити перевірку ефективності вже використаних державних грошей на дорогах області, адже якість ремонтних робіт на наших дорогах часто й густо не витримує ніякої критики.

 

І останнє, що я запропонувала Уряду – це проїхати по наших проблемних дорогах і зрозуміти, що люди вимагають елементарних речей – ремонту доріг. А на крайній випадок, забезпечити хоча б елементарний безпечний проїзд для себе і своїх рідних.

 

На сесії обласної ради я нагадала депутатам, що ми вже приймали звернення Миколаївської обласної ради до Кабінету Міністрів України 12 квітня 2018 року. У ньому депутати обласної ради просили Уряд на Кіровоградській трасі терміново розпочати капітальний ремонт, здійснити ремонт аварійного мосту в с. Возсіятське, додатково виділити кошти на Кіровоградську трасу, щоб капітальний ремонт дійшов до с. Антонівка.

 

Правильне, необхідне звернення до Кабінету Міністрів України! Але ж хто на нього відреагував? А з іншого боку, хто проконтролював виконання як вищеозначеного рішення сесії обласної ради, так і виконання раніше прийнятих більше десяти рішень сесії обласної ради нинішнього скликання з питань ремонту доріг в Миколаївській області?

 

Тому я особисто не покладаю великих надій на чергове звернення до КМУ, прийняте 07.09.2018 сесією обласної ради.

 

До того ж, на останній сесії обласної ради мною була внесена пропозиція заслухати на наступній сесії обласної ради звіт Миколаївської обласної державної адміністрації про ситуацію на дорогах області, та виконання обласної Програми розвитку автомобільних доріг. На жаль, деякі депутати обласної ради мою пропозицію не підтримали. Рішення по звіту не було прийнято.

 

Тобто стан доріг їх влаштовує…

 

По великому рахунку: а навіщо звіт, конкретна предметна робота на дорогах області, обійдемся зверненнями, пустопорожніми балачками…

 

Добавить комментарий
Отправить
Авторизация: