Обласні бюджетні кошти - «подарунок» до виборів?

Обласні бюджетні кошти - «подарунок» до виборів?

Під час обговорення питання про зміни до обласного бюджету на останній сесії обласної ради я звернула увагу на те, що в ньому передбачені значні кошти з позначкою «не розподілені видатки», «інші заходи» - всього таких видатків понад 200 мільйонів. Зокрема, це 61 мільйон на мікропроекти органів місцевого самоврядування та ОТГ, 50 мільйонів на шкільні автобуси, 20 мільйонів на придбання житла «окремим категоріям населення», 10 мільйонів на надання адресної допомоги, 50 млн. на розвиток спортивної інфраструктури і т.д.

 

Значна сума, понад 500 мільйонів - в обласному бюджеті - це кошти державних субвенцій, які також розподіляє тільки ОДА. Висока вірогідність того, що ці фінансові ресурси будуть розподілятися із цілком конкретним завданням - забезпечення виборів в цьому році. Гроші підуть у «потрібні місця», на «розкрутку потрібних людей»…

 

До того ж станом на 1 січня 2019 року область не використала більше 300 млн. гривень державних субвенцій на охорону здоров’я, освіту, розвиток охорони здоров’я в сільській місцевості, ремонти доріг і т.д.

 

ОДА практично перебрала на себе повноваження і по розподілу, і по використанню всіх цих коштів. Якби область повністю використала кошти державних субвенцій минулого року, то в цьому році ми отримали б нові кошти з державного бюджету. А так дуже тішимось тим, що минулорічні невикористані кошти залишилися в обласному бюджеті. Деякі з них вже в третє не використовуються своєчасно. Так державну субвенцію на розвиток охорони здоров’я в сільській місцевості станом на 01.01.2018 року не було використано 111 млн.гривень, станом на 01.01.2019 року не освоєно 104 млн.гривень.

 

За останні чотири роки невикористання державних субвенцій в нашій області – увійшло в систему роботи обласної державної адміністрації.

 

Контроль зі сторони обласної ради за використанням коштів обласного бюджету та державних субвенцій, так як і за раніше прийнятими рішеннями обласної ради VII скликання – повністю відсутній.

 

Моя пропозиція на сесії обласної ради про розподіл вищезазначених коштів профільними постійними комісіями обласної ради із подальшим затвердженням на сесії – підтримки серед обласних депутатів не знайшла…

 

Напевно депутатам обласної ради, із провладних фракцій, які складають більшість в обласній раді – більш комфортно ділити кошти обласного бюджету в тиші кабінетів облдержадміністрації.

 

Добавить комментарий
Отправить
Авторизация: