ХХІІІ позачергова сесія обласної ради — одна говорильня: ні доріг, ні грошей…

ХХІІІ позачергова сесія обласної ради — одна говорильня: ні доріг, ні грошей…

На початку жовтня в черговий раз була проведена позачергова сесія обласної ради. У цьому році лише одна сесія обласної ради була планова. Знову порушуючи Закони України - без обговорення і підготовки питань на засіданнях постійних комісій, президії обласної ради, - а тому жителі області не мають можливості ознайомитися з проектами рішень. Ці проекти навіть депутати обласної ради часто-густо можуть побачити за декілька хвилин до початку сесії.

Вважаю, що головна причина такої ситуації полягає в тому, що ОДА настільки маніпулює депутатами обласної ради, особливо провладними фракціями, що можна будь-які рішення приймати без підготовки і обговорення. Крім того, таку поведінку з боку влади вбачаю у небажанні чути депутатів обласної ради, мешканців Миколаївщини та необхідність зробити відмітку щодо проведення сесії. Владі необхідно отримати чергову паузу - адже Закон передбачає проведення сесій не рідше одного разу на квартал - щоб робити не те, що вимагають депутати обласної ради, а те, що їй заманеться.

Певна частина депутатів обласної ради неодноразово вимагала звіт голови обласної ради, звіт голови обласної державної адміністрації, звіту ОДА про використання коштів на Миколаївський аеропорт, про вжиті заходи на дорогах області, виправлення ситуації у медицині та освіті, виконання цілого ряду своїх же рішень обласної ради…

Надважливе для жителів області питання – дороги, що розглядалось на останній позачерговій сесії, напередодні сесії не тільки ніхто не обговорював, а навіть не бачив проекту рішення. Більше того, це питання внесли до порядку денного під такою «навороченою» назвою, що простим людям Миколаївщини важко й розібратися: «Про поліпшення фінансового забезпечення дорожніх робіт за рахунок субвенції з державного бюджету місцевим бюджетам на фінансове забезпечення будівництва, реконструкції, ремонту та утримання автомобільних доріг загального користувння місцевого значення, вулиць і доріг комунальної власності у населених пунктах».

У людей, які прочитали таку назву питання, відразу виникає асоціація: ура - гроші! Ура - дороги! Зрештою, «…поліпшення фінансового забезпечення дорожніх робіт…»!

У рішенні сесії обласної ради є пункт про продовження терміну дії Програми розвитку автомобільних доріг в Миколаївській області до 2019 року включно, є пункт про збільшення відсотків з 5% до 20% державної субвенції на дороги комунальної власності, якщо така субвенція буде. А нині конкретні кошти на покращення фінансування робіт на дорогах області у рішенні сесії знайти неможливо.

Продовження Програми на 2019 рік - це план дій. І, де ж цей план? Адже з рішення сесії дуже непросто, а практично неможливо зрозуміти: чому без звіту ОДА про виконання цієї програми у попередні роки і у поточному році? Чому рішенням сесії не затверджено чіткі обсяги робіт на дорогах нашої області із конкретними відповідальними особами?

У кого, про що, і як питати, - коли жодної конкретики у рішенні сесії немає? Чому ОДА не надала чіткої інформації, що зроблено з початку року по капітальних, поточних ремонтах, скільки коштів витрачено на експлуатаційне утримання. Впевнена, що усіх цікавить, чому і з яких причин Миколаївщина, при найгірших у країні дорогах, використала найменше коштів, відповідно, й виконала найменший обсяг робіт.

І взагалі, з якого дива державні та місцеві кошти на дороги затверджуються розпорядженням голови ОДА, а не рішенням сесії обласної ради? А саме так записано в рішенні сесії обласної ради.

У завданнях і заходах щодо виконання Програми розвитку автомобільних доріг на автомобільні дороги загального користування зазначено, що на 2018-2019 рр. з державного бюджету буде виділено аж 5,1 млрд. гривень, з обласного бюджету – 1,3 млрд. грн., кредитні кошти, кошти місцевих бюджетів. Всього – 6,6 млрд. гривень.

Хвилює питання, а чи реально надходження таких сум коштів з державного та обласного бюджетів? Невже держава виділить на дороги нашої області більше 5 млрд. гривень на наступний рік? Якщо так, то чому навіть у Державному бюджеті, який вже прийняла Верховна Рада у першому читанні, цього фінансового ресурсу ми не бачимо?

Не менш цікаве питання, - а обласний бюджет звідки візьме більше 1 млрд. гривень на дороги у 2019 році? У проекті обласного бюджету цього також не видно…

Надважливе питання на сьогоднішній день для багатьох жителів області – забезпечення проїзду по цілому ряду аварійних доріг загального користування, сполучення населених пунктів області з райцентрами та містом Миколаєвом.

А на цю надважливу проблему гроші виділені, адже попереду зима? На жаль, на останній позачерговій сесї обласної ради, про яку йде мова, кошти виділені не були. Їх просто немає.

Висновок, що випливає з рішення по дорогах, прийнятого на позачерговій сесії обласної ради - пуста балаканина, ні доріг, ні грошей, ні відповідальних осіб за жахливий стан доріг…

На перший погляд не зрозуміло, чому не дивлячись на абсурдність цього рішення, більшість депутатів за нього все ж проголосували. Хоча, відповідь відома: влада добре попрацювала з депутатським корпусом…

Щоб заспокоїти людей прийнято рішення виділити 6,6 млрд. гривень на дороги області. А варто було б записати всі 66 мільярдів. Тільки що від цього зміниться?

Комментарии (1)
Віртуоз
06.11.2018 в 19:48 | UA
Шановна пані! А де ти була, і чим займалася, коли працювала у Еланецькому районі. Там тебе і твоїх отприсків згадують усі мешканці Еланецького району та і прилеглих до міста незлим тихим словом. Що ти створила і що залишила по собі? Люди залишилися без світла, землі, доріг, води, труби які прокладені із Вознесеньска, ти вирізала. А тепер ти геній. Сидиш у теплі і цявкаеш! Тобі самій не огидно. Покійники не сняться!
Добавить комментарий
Отправить
Авторизация: