Про завдання обласної ради

Лихоманка передчасних виборів до Верховної Ради не повинна заслоняти нагальні завдання, що стоять перед Миколаївською обласною радою.

 

Неочікувані вибори до Верховної Ради - ба більше, повна незрозумілість з тим, будуть вони та коли - вносить свої корективи й до діяльності місцевих рад. Хтось, на жаль, зосереджується на питаннях особистого політичного майбутнього, хтось поспішає отримати максимальну користь для себе - допоки від влади остаточно не прибрали.


А життя області на місці не стоїть. Невирішені старі питання будуть виникати знову й знов.

 

Так, ми не маємо об’єктивної інформації щодо ходу виконання Програми економічного і соціального розвитку Миколаївської області «Миколаївщина-2017». Ми не знаємо головного: як спрацювала область, скільки вироблено ВВП у порівнянні з 2013 роком, яка ситуація зі створенням робочих місць, на підставі чого відбувається суттєве скорочення інвестицій. Питань доволі багато. Між тим, на цю програму у нас виділені суттєві кошти при внесенні змін до бюджету області.А як ці ресурси будуть використовуватися - ми не знаємо, як ці кошти будуть використовуватися.

 

Між тим смертність у нашій області перевищує народжуваність майже в два рази! Останні роки щорічно населення області скорочується практично на 10-12 тис. чоловік. А зараз на порядку денному - припинення діяльності ряду медичних закладів Миколаївської обласної ради.

І це з программою, що формально - діє. Тому на наступній сесії обласної ради ОДА має відзвітувати щодо виконання програми економічного і соціального розвитку Миколаївської області на 2015-2017 роки «Миколаївщина-2017».

 

Схожі питання виникають і у зв’язку з прийняттям обласною радою повноважень з управління комунальним майном. І хоча особисто я завжди виступала за це, але не останній сесії не голосувала - бо прямо зараз ми до цього не готові. А між тим, згідно із рішенням обласної ради, вступити у ці повноваження маємо вже з 1 липня. Мінімально, що можна зробити зараз - відтермінувати вступ у повноваження до 1 січня 2020 року, а цей час намагатися використати по максимуму - вивчити ситуацію з наявним майном, реформувати структуру обласної ради.

 

Не варто забувати і про те, що досі не проведена сесія Миколаївської обласної ради за участю в.о. голови Державного агентства автомобільних доріг України Славоміра Новака, міністра транспорту Володимира Омеляна. Літній сезон - традиційно непроста пора для миколаївських доріг.

 

Самі збори депутатів проблемам, звичайно, не зарадять. Так, 16 травня Миколаївська обласна рада підтримала мій депутатський запит щодо незаконного, на думку мешканців смт Єланецт, будівництва сонячних батарей поряд із житловими будівлями. Миколаївській ОДА було доручено, зокрема, до 15 червня проінформувати мешанкців Єланця та депутатів обласної ради про вирішення проблеми, що виникла. Цього виконано не було - а будівництво триває.

 

Та чи не тому ОДА веде себе так, що депутати дозволяють?

 

Добавить комментарий
Отправить
Авторизация: