Цікаві подробиці про мережу магазинів "Bолмарт", які ви могли не знати

07.12.2023 в 09:00

Що б ви не шукали, це, швидше за все, є в "Уолмарт" (Walmart). Зрештою, це один із найбільших супермаркетів у світі. Але, як і в будь-якої іншої успішної компанії, "Уолмарт" мав скромний початок.

Сьогодні ви дізнаєтеся про історію "Уолмарт", унікальні правила і навіть про проблеми компанії, з якими вона стикалася протягом багатьох років.

Цікаві подробиці про мережу магазинів \"Bолмарт\", які ви могли не знати

фото: thefactsite.com

1. Компанію "Уолмарт" заснував американський підприємець Сем Волтон (Sam Walton). Він відкрив свій перший магазин у 1962 році у місті Роджер, штат Арканзас. Однак у той час у магазину була назва не "Уолмарт", а "Місто знижок Уол-Март" (Wal-Mart Discount City).

2. Хоча "Уолмарт" часто продає дешеву продукцію, це не означає, що у них у магазинах немає люксових товарів. Серед брендів, товари яких можна знайти в магазинах "Уолмарт", - "Ролекс", "Шанель" та "Майкл Корс".

3. Чому називається "Уолмарт"? Це просто поєднання двох слів: "Walton" (прізвище засновника) та "market" ("ринок").

4. Аж до 2008 року "Уолмарт" називався "Уол-Март" (Wal-Mart). Після ребрендингу компанія представила свій новий логотип із більш закругленим шрифтом, світлішим відтінком синього та культовою жовтою іскоркою.

5. Колись у "Уолмарті" був співробітник, якому було більше 100 років! Його звали Лорен Уейд, це був ветеран Другої світової війни, який працював у компанії понад 30 років. На жаль, 2016 року він помер.

6. До того, як "Уолмарт" став тим, чим є сьогодні, Сем Волтон передав 80% власності своєї компанії своїм дітям. В результаті його спадкоємці успадкували його статки, не сплативши податок на передачу майна у спадок.

7. Легенда баскетболу Шакіл О'Ніл зробив одну із найзначніших покупок в історії "Уолмарт" на колосальну суму 70 тисяч доларів. Покупки Шакіла зросли настільки, що його кредитну картку було відхилено, оскільки банк визначив це як "підозрілі покупки".

8. Говорячи про Шакіла, в 1998 році він припинив співпрацю з компанією "Рібок" і незабаром уклав контракт з "Уолмарт" про створення свого власного бренду взуття, яке було більш доступним порівняно з його попереднім баскетбольним взуттям.

9. У штаті Техас розташовано понад 600 супермаркетів "Уолмарт". Слідом за ним ідуть Флорида та Каліфорнія, у кожному з яких розташовано понад 300 супермаркетів.

Цікаві подробиці про мережу магазинів \"Bолмарт\", які ви могли не знати

фото: jimarojfm/Pixabay

10. Раніше магазини "Уолмарт" працювали цілодобово. Проте невдовзі більшість магазинів були змушені перейти на роботу у певний годинник, оскільки додаткові витрати на утримання цілодобових магазинів виявилися недоцільними.

11. "Уолмарт" раніше фізично замикав своїх співробітників, які працювали в нічну зміну. Це робилося для того, щоб захистити співробітників, які працювали в районах із високим рівнем злочинності. Однак це також представляло проблему і для працівників, якщо вони отримували травми і їм потрібна швидка медична допомога.

12. До 1991 року всі супермаркети "Уолмарт" були розташовані у Сполучених Штатах. Перший магазин "Уолмарт" за межами США було відкрито у мексиканській столиці.

13. З того часу "Уолмарт" відкрив свої магазини в багатьох країнах, включаючи Китай, Чилі та Індію.

14. Для забезпечення високої якості обслуговування співробітники "Уолмарт" зобов'язані взаємодіяти з покупцями, що знаходяться на відстані 10 футів (3 метри) - компанія називає це "правилом 10 футів".

15. У компанії "Уолмарт" працює понад 2 мільйони співробітників по всьому світу, що робить її одним із найбільших роботодавців у світі. "Уолмарт" також вважається однією з найприбутковіших компаній у світі: у 2022 році її дохід склав колосальні 573 мільярди доларів!

16. Щодо інвестицій, то компанія забороняє своїм співробітникам вкладати гроші в акції конкурентів, таких "Амазон" , "Таргет" та "Кістко".

17. У 2019 році компанія оновила уніформу своїх співробітників, замінивши жилети більш сучасною версією сірого кольору з переробленої тканини. Також було переглянуто весь дрес-код, який дозволив носити співробітникам такий зручний одяг та взуття, як джинси та кросівки.

18. Головний виконавчий директор "Уолмарт" Дуглас Макміллон почав свою кар'єру в компанії у 16-річному віці, розвантажуючи машини в розподільчому центрі в Бентонвіллі.

19. У 2022 році компанія подала до суду на американську мережу BJ's Wholesale Club, звинувативши її у копіюванні функції самообслуговування до Sam's Club. Sam's Club - це мережа магазинів "Уолмарт" клубного типу (призначена лише для членів).

20. Хоча на американському ринку компанія "Уолмарт" домінує, це не означає, що такого ж результату вона досягла в інших країнах, куди прийшла. Серед країн, де компанія "Уолмарт" (і її інвестиції) зазнала невдачі, - Німеччина, Японія та Південна Корея.

Цікаві подробиці про мережу магазинів \"Bолмарт\", які ви могли не знати

фото: thefactsite.com

21. У 2021 році компанія "Уолмарт" представила безпілотні вантажівки для транспортування товарів зі своїх складів до центрів виконання замовлень та роздрібних магазинів.

22. Компанія "Уолмарт" стала публічною в 1970 році, щоб розвиватися, не надто покладаючись на борги. Це був доленосний крок для бізнесу: за 2 роки компанія була зареєстрована на Нью-Йоркській фондовій біржі.

23. Однак "Уолмарт" - це не завжди добре. "Ефект Уолмарт" визначає негативний вплив на місцевий малий бізнес при відкритті магазину мережі в новому районі.

24. У компанії "Уолмарт" є музей , розташований в Арканзасі, в якому представлена ​​історія фірмового одягу, голограма засновника компанії і навіть цікаві речі, які були повернуті до магазину (вони називають це "стіною повернень").

25. Найбільший магазин "Уолмарт" займає площу 24 155 кв. метрів і знаходиться в Олбані, Нью-Йорк. Це також один із небагатьох магазинів "Уолмарт", розташованих на двох поверхах.

26. У червні 2018 року компанія "Уолмарт" створила програму під назвою "Живи краще" ("Live Better U"), в рамках якої співробітники компанії оплачують своє навчання в університеті лише 1 долар на день. 2021 року програма "Живи краще" стала безкоштовною, оплачуючи 100% вартості навчання для своїх співробітників.

27. У 2019 році компанія "Уолмарт" припинила продаж домашніх рибок у своїх магазинах. Цей крок був продиктований десятилітніми падіннями попиту. Проте в онлайн-магазині "Уолмарт" кожен бажаючий може придбати собі нову золоту рибку.

Добавить комментарий
Комментарии доступны в наших Telegram и instagram.
Новости
Архив
Новости Отовсюду
Архив