Усе про утворення тарифу на газ для підприємців

Газ — це ресурс, яким користуються для опалення, приготування їжі й інших потреб. Раніше в Україні діяв механізм державного регулювання цін, коли постачальники не могли встановлювати їх самостійно. Тепер все змінилося, і процес ціноутворення є абсолютно вільним та незалежним від держави.

dWyRnoydyMrlbgbS8XT2zqy6nK7lB489uLkqonQbDqn2pHD4yygIPJ_QkHYx0PtlGnouJnMQTds6TMmmFdCdB5hWEf6g85vkDvKBDc7YOEzNlZXYRW9pxUtlVx_sN_a25l8-o1ZW-cKBcfd5Prlar8sPJviaEFcFqT8SLZppSvQLSkYVzHXpYkbknJ6AgQ

Підприємство має можливість обрати свого постачальника газу й укласти із ним договір на індивідуально узгоджених, вигідних умовах. Тарифи підбирають залежно від обсягів споживання та інших моментів. Компанія «Асканія Енерджі» пропонує гнучке ціноутворення без штрафів та необґрунтованих цін. Докладніше можна почитати за посиланням: https://ascania.energy/tarifi-na-gaz/.

Ринкові ціни на газ: що це і як формуються

Вартість газу в Україні прив’язана до європейських бірж. Це і є його собівартість. Загалом діють базові принципи встановлення вартості будь-якої продукції. У країнах з ринковою економікою, як в Україні, ціна залежить від балансу пропозиції та попиту. Це означає, що у випадку дефіциту через збільшення показників споживання газу його ціна зростає. Такий механізм працює і в зворотньому напрямку, а саме: якщо попит знижується, зростає видобуток чи відкриваються нові родовища, вартість зменшується. Багато залежить і від того, скільки всього блакитного палива зберігається в сховищах. Має значення й ціна на момент закачування. Вартість газу в Україні залежить від розцінок у світі.

S_Zd5uzirZGwKdSbNSDN0FDU3RDaGZNlT9fqx-f44KtlLkYeofUsjNYi0xvi6RL3A-maKidw9nFaKRHOMa_5c9JJ2jPNXDwcjLNdHGJlKUrKL6SL6g2sIAPGRq-rwDyOTyigVd5zYvGF7t0KbNmL83ThRV0ve22-AYtI4dr4PMl-OG3QlG-Yl_g-m8pldw

Обмежень для регулювання ринкової ціни немає. Це означає, що будь-який постачальник має право самостійно встановлювати й визначати тарифи для підприємців. Але доводиться керуватися самими інструментами формування вартості. Це не лише попит та пропозиція, а й конкуренція. Якщо товар занадто дорогий, його не куплять. Інформація про тарифи має бути відкритою і своєчасно надходити клієнтам. Тому співпраця з відповідальним постачальником допоможе уникнути зайвих витрат.

Укласти договір на вигідних умовах

Компанія «Асканія Енерджі» гарантує стабільне постачання якісного газу за індивідуально узгодженими із конкретним замовником тарифами. Кінцева ціна формується залежно від таких чинників:

  • собівартість газу на біржі. Для орієнтиру уряд обирає TTF — найбільший європейський газовий хаб;
  • транспортування;
  • розподіл.

Остання ціна визначається НКРЕКП. Все тому, що постачання або продаж газу із його доставкою до плити чи котла в кожному помешканні — це окремі напрямки діяльності. Компанія «Асканія Енерджі» належить до великого холдингу, тому гарантує стабільне постачання й гнучке ціноутворення. Співпрацює з різними іноземними організаціями як надійний та відповідальний контрагент.

Добавить комментарий
Комментарии доступны в наших Telegram и instagram.
Новости
Архив
Новости Отовсюду
Архив