Шкідливо для чоловіків та жінок: названі продукти, які знижують рівень тестостерону

05.11.2023 в 19:34

Вчені довели, що деякі продукти, включаючи сою, молочні продукти та специфічні жири можуть знизити рівень тестостерону в організмі.

 
testosteron

Людина може підвищити рівень тестостерону природним шляхом, регулярно займаючись фізичними вправами та підтримуючи здорову вагу. Наша їжа може вплинути на багато аспектів нашого здоров'я, а не лише на талію. Їжа живить клітини і може впливати весь організм, включаючи гормони, зокрема тестостерон. Вживання надто великої кількості певних продуктів може порушити гормональний баланс або змінити правильну дію гормонів, передає   Шуба .

Тестостерон є одним із головних статевих гормонів в організмі. Хоча у чоловіків виробляється більше тестостерону, він також є важливим гормоном для жінок. Тестостерон сприяє збільшенню м'язової маси, кісткової маси, волосся на тілі, а також впливає на репродуктивну систему.

Як правило, організм працює ефективно, регулюючи гормони та підтримуючи рівень тестостерону таким, яким він має бути. Однак деякі продукти можуть перешкоджати цьому процесу та призводити до дисбалансу гормонів.

Продукти, які можуть знизити рівень тестостерону

1. Соєві продукти

Соєві продукти, такі як тофу, соєві боби та ізоляти соєвого білка, містять фітоестрогени. Ці сполуки подібні до естрогену в організмі і функціонують подібним чином.

Дослідження, опубліковане в журналі German Medical Science Trusted Source, не виявило зв'язку між вживанням соєвих продуктів та зміненим рівнем тестостерону чи естрогену у сироватці крові. Однак інше дослідження показало, що біль у грудях знизився і концентрація естрогену повернулася до норми після того, як чоловік припинив вживати сою.

Дослідники припустили, що фітоестрогени в сої можуть впливати на організм без зміни рівня гормонів в організмі, що може спричинити симптоми високого рівня естрогену.

2. Молочні продукти

Багато людей, які бажають підвищити рівень тестостерону, відмовляються від молочних продуктів. Це може бути пов'язано з тим, що деякі коров'яче молоко містить синтетичні або природні гормони, які можуть впливати на рівень тестостерону в організмі людини.

Крім того, корм для тварин може містити сою, яка може підвищити рівень естрогену в коров'ячому молоці.

3. Алкоголь

Той, хто дбає про рівень тестостерону, повинен подумати про те, щоб відмовитися від алкоголю або обмежити його. Це може бути обов'язковим для чоловіків.

Як зазначає дослідження, опубліковане в Current Drug Abuse Review, регулярне вживання алкоголю тривалий час призводить до зниження рівня тестостерону у чоловіків. Але при цьому йдеться, що вживання алкоголю спричиняє підвищення рівня тестостерону у жінок.

4. М'ята

Дослідження свідчать, що м'ята знижує рівень тестостерону. З перцевої м'яти отримують чудовий заспокійливий чай, але ментол у м'яті впливає на рівень тестостерону.

Згідно з дослідженням в Advanced Pharmaceutical Bulletin Trusted Source, вчені лікували самок щурів із синдромом полікістозних яєчників (СПКЯ) ефірною олією м'яти, щоб перевірити його вплив на розлад. Дослідники зазначили, що ефірна олія м'яти знижує рівень тестостерону у цих щурів.

5. Хліб, випічка та десерти

Дослідження, опубліковане в журналі Nutrients Trusted Source, пов'язує дієту з високим вмістом хліба, випічки та інших десертів із низьким рівнем загального тестостерону у тайванських чоловіків. Додаткові фактори включали високе споживання молочних продуктів, регулярне харчування в кафе і недостатню кількість темно-зелених овочів. У статті наголошується, що у цих чоловіків також зменшилася м'язова маса та збільшилася кількість жиру.

6. Лакриця

Дослідження в Integrative Medicine Research Trusted Source зазначає, що корінь солодки (лакриці) може знижувати рівень тестостерону у здорових жінок під час менструального циклу. Дослідження тварин також показують, що добавки солодки можуть знизити рівень тестостерону. На жаль, дослідження за участю чоловіків не проводили.

7. Жири

Тип жиру, який вживається людиною, також може вплинути на рівень тестостерону та його функції. Дослідження, опубліковане в азіатському журналі Andrology Trusted Source, розглядало схеми харчування молодих здорових чоловіків щодо рівня їх гормонів та функції яєчок.

Дослідження показали, що вживання трансжирів може знизити рівень тестостерону в організмі. Вони також виявили, що занадто велика кількість жирних кислот омега-6 зменшує розмір та функцію яєчка.

Однак вживання великої кількості поліненасичених жирних кислот омега-3 може збільшити розмір яєчок та покращити їхню функцію. Вчені закликали провести додаткові дослідження, щоб підтвердити свої висновки, але люди, які стурбовані своїм рівнем тестостерону, можуть все ж таки не вживати транс-жири і обмежувати омега-6 жири.

Інші фактори

Інші фактори, які можуть вплинути на гормональний дисбаланс або низький рівень тестостерону, включають:

  • малорухливий спосіб життя;
  • старіння;
  • постійне вживання наркотиків, тютюну та марихуани;
  • ожиріння;
  • цукровий діабет.

Також можуть бути деякі  способи підвищити тестостерон  природним шляхом, зокрема:

  • збалансувати дієту, зосередившись на свіжих продуктах;
  • уникати переїдання;
  • уникати ожиріння;
  • регулярно виконувати фізичні вправи;
  • багато спати щоночі.
Добавить комментарий
Комментарии доступны в наших Telegram и instagram.
Новости
Архив
Новости Отовсюду
Архив