Ми з'ясували, як за 100 років змінювалися стандарти жіночої краси. Від деяких із них у нас відвисла щелепа

28.09.2023 в 14:00

Стандарти жіночої краси – величина непостійна. За останні 100 років уявлення про те, як має виглядати модниця, змінювалося від десятиліття до десятиліття. Наприклад, у 1920-х у моді були тонкі, вузькі губи. Але через 30 років на екранах з'явилися Мерилін Монро та Елізабет Тейлор і всі стали мріяти про чуттєві пухкі губи.

Ми взяли сучасних красунь, щоб на їхньому прикладі наочно показати, як змінювалися б'юті-тренди. Невеликий спойлер: бровам дісталося максимум.

Зачіски

У 1920-х на піку моди була зачіска боб : коротке волосся, пряма чубчик і трохи завиті кінці з боків. У 60-х жінки були без розуму від  бабети . Ця лакована конструкція сподобалася глядачкам після фільму з Бріжит Бардо.

А через 2 десятиліття в моду увійшли довгі об'ємні кучері . Якщо волосся від природи було прямим, вдавалися до хімічної завивки. У наші дні популярні різноманітні стрижки: наприклад, піксі з яскравим фарбуванням та асиметричний боб.

Обличчя

Жінки у 1930-х користувалися матовими тональними засобами. Ні про який блиск і мови не було. Рум'яна ж наносили не на всю поверхню щік, а ближче до вуха, оскільки на той час була мода на  обличчя у формі серця .

У 60-ті в моді було кілька недовговічних чудасій. Надихнувшись культовим чином моделі Твіггі, дівчата активно малювали на обличчі ластовиння . А за часів безшабашних 90-х жінки вибілювали шкіру тональним кремом, який різко контрастував із шиєю.

Наразі дівчата прагнуть отримати «шкіру дельфіна» . Це техніка макіяжу, при якій на обличчя накладають хайлайтери різних відтінків прямо один на одного. В результаті шкіра обличчя стає схожою на блискучих дельфінів - звідси і назва.

Брові

З десятиліття до десятиліття ця частина особи зазнавала найбільше змін. Наприклад, у 1930-ті брови збривали і малювали олівцем або підведенням лінії набагато вище природних брів.

Коли в 1950-х стали популярні Одрі Хепберн та Елізабет Тейлор, у моду увійшли акуратно підкреслені натуральні брови . Але в 90-х їх почали вищипувати пінцетом до тонкої ниточки .

Починаючи з 2010-х і донині натуральні широкі брови і не думають виходити з моди, змінюється тільки спосіб укладання. Наприклад, зараз у тренді "мильні брови" (Soap Brows). Вони так називаються, тому що волоски зачісують нагору і фіксують звичайним милом.

 
 

Очі

У 1920-х дівчата наслідували актрис Коллін Мур або Кларе Боу і малювали вугільно-димчасті очі . А починаючи з 50-х у моду увійшли всілякі стрілки : від тонких вій, що ледь підкреслюють лінію зростання, до виразних котячих. Вдень туш наносили тільки на верхні вії, а ввечері можна було і на нижні.

У 80-х модниці не шкодували яскравих синіх, фіолетових і рожевих тіней і наносили підводку так, щоб було схоже на  очі єнота . А вії покривали кольоровою тушшю.

У наш час дівчата також не відмовляються від яскравих акцентів. У моді різнокольорові олівці для очей та неонові підводки, за допомогою яких можна вимальовувати футуристичні стрілки .

Губи

Ідеальний макіяж у 1920-х неможливо було уявити без червоної помади. Її наносили не всю поверхню, лише на середину нижньої губи, не обводячи сам контур. На верхній губі виділяли «цибулю Купідона». Так виходила форма, що нагадує бантик чи серце.

Красуні 40-х надавали губам нову форму, яка отримала метафоричну назву «цибуля мисливця» (Hunter's Bow Lips). Модниці ніби розтягували «цибулю Купідона» і надавали йому м'якої вигнутої форми.

У 90-ті над формою не експериментували, але  надавали перевагу темним, коричневим кольорам . Також було популярно виділяти контур губ темним олівцем, а решту заповнювати світлішим кольором. У наш час популярні пухкі губи у стилі Кайлі Дженнер.

Силуети

У 1920-х був популярний рух флепперів. Це були незалежні молоді жінки, які відмовилися носити корсети і віддавали перевагу платтям із прямим силуетом та заниженою талією . У 1950-х еталонними вважалися жіночні постаті з гарними вигинами , як у Монро чи Тейлор. Одяг тільки підкреслював всі переваги: ​​вузьку талію та пишні форми.

У 1980-х у моді були силуети з широкими плечима , як у популярному тоді серіалі «Династія» . Сучасні ж жінки вибирають розслаблений одяг оверсайз .

Добавить комментарий
Комментарии доступны в наших Telegram и instagram.
Новости
Архив
Новости Отовсюду
Архив