Як насправді виглядав усередині «Титанік», про який ми знаємо з кіно

28.09.2023 в 14:30

Напевно, майже всі дивилися «Титанік» Джеймса Кемерона, а жіноча половина глядачів зітхала за мрійливим Джеком і милувалася сміливою Роуз. На момент виходу, далекого 1997  року, це був найдорожчий в історії кіно фільм: його бюджет становив $200 млн . Проте витрати окупилися сповна, а кінокартина завоювала не лише серця глядачів, а й  11 «Оскарів» .

Як ми знаємо, сюжет фільму заснований на  реальній історії катастрофи легендарного лайнера «Титанік» у 1912 році. Ми вирішили перевірити, наскільки зовнішній вигляд пароплава на екрані збігається з тим, що можна побачити на фотографіях.

«Титанік» залишає порт Саутгемптон 10 квітня 1912 р.

"Титанік" був другим за рахунком трансатлантичним лайнером серії "Олімпік" британської компанії "Уайт Стар Лайн". У нього було 2 близнюки: «Олімпік» та «Британник». Із цієї серії лише «Олімпік» пропрацював багато років.

Під час будівництва «Титаніка» було використано кілька різних стилів дизайну — від ампіру до ренесансу та стилю Людовіка XV. Дизайнери хотіли справити враження на пасажирів і дати їм відчуття того, що вони знаходяться у плавучому готелі.

Головна сходи

Сходи у фільмі є одним із ключових місць. Безліч подій розгортається саме тут, у тому числі фінальна зустріч коханих.

На справжньому «Титаніку» сходи з англійського дуба були спроектовані у неокласичному стилі Вільгельма та Марії, а балюстради з кованого заліза виконані у стилі Людовіка XIV. Через парадні сходи пасажири могли отримати доступ практично до всіх зручностей, доступних для першого класу.

У фільмі сходи відтворені за тими ж пропорціями, що і на «Титаніку», але вони на 30% більше. Фронтальні сходи на 1 щабель вище (замість 12 ступенів було зроблено 13) і посилена сталевим каркасом, тоді як справжня була повністю зроблена з дуба.

Ресторан першого класу

Внизу колажу — фотографія ресторану першого класу з лайнера Олімпік, близнюка Титаніка.

На лайнері було 4 ресторани. Ресторан першого класу був найбільшим, займав трохи більше 900 кв. м. та міг вмістити 500 осіб.

У фільмі Роуз запрошує Джека до ресторану першого класу. Але насправді він не потрапив би туди, оскільки вхід у цей ресторан було заборонено пасажирам третього класу: вони розташовувалися окремо, щоб не поширювати інфекційні захворювання.

Ресторан À la Carte

Ресторан люкс À la Carte був відкритий для пасажирів першого класу. Він міг умістити приблизно 140 відвідувачів. "Титанік" та "Олімпік" стали першими британськими лайнерами, де ресторани були відокремлені від обідніх залів.

Каюти

Каюти першого класу були оформлені у різних стилях: георгіанському, якобінському, італійському Ренесансі. У багатьох номерах були окремі ванні кімнати, але існували і спільні туалети.

Номер люкс в ампір стилі.

Номер люкс у голландському стилі.

 
 

Каюти третього класу були скромними, але затишними. Будівельна компанія розуміла, що більшість пасажирів цього класу їдуть до Америки, щоб розпочати нове життя, та хотіла зробити переїзд максимально комфортним. Спальні переважно складалися з двоярусних ліжок, і багатьом пасажирам доводилося користуватися спільними ванними кімнатами.

Каюта третього класу лайнера "Олімпік", близнюка "Титаніка".

У фільмі пасажири третього класу не змогли врятуватись, бо були замкнені навіть після зіткнення з айсбергом. Це міф і його виникнення пов'язане з тим, що ворота, що відокремлюють їх від інших мандрівників, дійсно існували. Але річ не в класовій дискримінації. Імміграційні закони США на той час вимагали, щоб іммігранти утримувалися окремо доти, доки не досягнуть острова Елліс, де перевіряли наявність у них інфекційних захворювань та обробляли хворих. У пасажирів кожного класу були свої палуби та рятувальні засоби, і ворота відчинялися, як тільки екіпажу віддавався наказ спустити шлюпки. Однак багато пасажирів першого та другого класів справді дісталися до шлюпок першими.

Палуби

Насправді Джека не допустили б на палубу до Роуз, бо палуби були поділені на сектори. У секторі А могли ходити лише пасажири 1-го класу.

Палуба була місцем спілкування, прогулянок чи відпочинку на шезлонгах та дерев'яних лавках. Перед відпливом публікувався список пасажирів, і нерідко амбітні матері використовували його для пошуку багатих неодружених, яким вони могли уявити своїх дочок під час подорожі.

Кафе "Веранда"

Пасажири першого класу могли посидіти в атмосферному кафе із пальмами у тропічному стилі.

Тренажерний зал

Однією з унікальних особливостей «Титаніка» був тренажерний зал , який чоловіки, жінки та діти відвідували у певні години (чоловіки та жінки не мали займатися разом). Публіці пропонувалися різноманітні тренажери, гирі.

Кімната для читання та письма

Кімната читання та листи лайнера «Олімпік», близнюка «Титаніка».

Добавить комментарий
Комментарии доступны в наших Telegram и instagram.
Новости
Архив
Новости Отовсюду
Архив