Експерти пояснили, чому чоловіки люблять жирну та солону їжу

12.04.2024 в 08:00
Експерти пояснили, чому чоловіки схильні до жирної та солоної їжі

Деякі дослідження вказують на те, що у чоловіків і жінок можуть бути відмінності у сприйнятті смаку. Чоловіки можуть мати нижчу чутливість до відчуття ситості, що може призводити до того, що вони віддають перевагу сильнішим і насиченим смакам, таким як жирне і солоне. До того ж калорійна їжа допомагає підтримувати силу, необхідну тим чоловікам, які займаються фізичною працею.

Вчені Неаполітанського університету імені Федеріко II (Італія) проаналізували 43 дослідження за останні десять років щодо харчових переваг залежно від статі та віку. Виявилося, що жінки їдять більше вуглеводів, фруктів та овочів та менше жиру, ніж чоловіки, які схильні до м’ясних та солоних продуктів.

— Очевидно, естрогени діють на ядра гіпоталамуса, які контролюють центри голоду та ситості. Це стимулює апетит і викликає у жінок бажання до продуктів, багатих на вуглеводи. У чоловіків тестостерон активує іншу систему, а саме дофамін — нейротрансмітер мозку. Він викликає більше почуття сили та агресії. Це пояснює потяг до м’ясних та солоних продуктів, споживання яких пов’язане з ожирінням,  — пояснила президент Італійського товариства ендокринології (SIE) Аннамарія Колао, передає інформаційне агентство ANSA.

Експерт зазначає, що ці тенденції можуть залежати від особистих уподобань, способу життя, культурних норм і т. д. Отже, важливо прагнути балансу та різноманітності харчування незалежно від статі.

Дослідження було представлено на першому Національному конгресі, присвяченому «Гендерній ендокринології».

Добавить комментарий
Комментарии доступны в наших Telegram и instagram.
Новости
Архив
Новости Отовсюду
Архив