Дієта для зниження тиску покращує здоров’я серця і запобігає діабету: список продуктів

 
Дієта для зниження тиску покращує здоров’я серця і запобігає діабету: список продуктів
 
 

Серцево-судинні захворювання (ССЗ) – основна причина смерті. Лікарі часто називають раціон з високим вмістом натрію (солі) одним з факторів, що впливають на здоров’я серця.

Хоча натрій однозначно пов’язаний з високим кров’яним тиском, деякі строго контрольовані дослідження встановлюють пряму причинну зв’язок між високим споживанням натрію і серцево-судинними порушеннями, інфарктом або інсультом.

У новому аналізі дослідники вивчали три серцево-судинні біомаркери, які є вимірюваними показниками здоров’я серцево-судинної системи в крові, щоб визначити, чи дієта безпосередньо впливає на здоров’я серця.

Аналізуючи зразки крові учасників клінічних випробувань, які дотримуються суворих режимів харчування, команда показала, що дієта, що знижує підвищений артеріальний тиск, відома як дієта DASH, зменшує запалення. Результати, опубліковані в журналі Американського коледжу кардіології, також показали, що дієта DASH, сама по собі або в поєднанні з дієтою з низьким вмістом натрію, знижує ризик серцевих травм і напруги.

“Наше дослідження являє собою одне з найбільш переконливих доказів того, що дієта безпосередньо впливає на пошкодження серця, і наші результати показують, що дієтичні втручання можуть поліпшити фактори ризику серцево-судинних захворювань за відносно короткий період часу”, – сказав перший і відповідний автор Стівен Джурашек, доктор медицини, доцент медицини в BIDMC і Гарвардській медичній школі (HMS).

Дієта DASH: високе споживання фруктів, овочів, нежирних молочних продуктів, цільного зерна, птиці, риби і горіхів, обмежуючи при цьому насичені жири, загальний жир, холестерин, червоне м’ясо, солодощі і цукровмісні напої. Добре вивчена дієта, розроблена в 1990-х роках довела ефективність в запобіганні раку, остеопорозу, діабету, серцевого нападу, інсульту і серцево-судинних захворювань.

Додати коментар
Коментарі доступні в наших Telegram и instagram.
Новини
Архів
Новости Отовсюду
Архів