«Танцююча» гусениця підкорила YouTube (ВІДЕО)

30.10.2023 в 08:33

Ентомолог із Каліфорнійського університету в Берклі (США) Аарон Померанц виявив у джунглях південно-східного Перу незвичайну гусеницю. Помітив він її зовсім випадково - те, що він прийняв за сухий лист, раптом змінило свою форму і почало активно рухатися. Вчений припустив, що гусениця відреагувала на шум, і разом із колегами провів експеримент. Люди видавали різні звуки і навіть кричали, а гусениця відгукувалася на шум «танцем.

«Танцююча» гусениця підкорила YouTube (ВІДЕО)

Ентомологи вважають, що гусениця може бути личинкою метелика Nematocampa resistaria із сімейства п'яниці. Через великі відростки на спині її також називають «рогатий черв'як».

У спокійному стані її щупальця згорнуті в спіраль, але на момент небезпеки вони наповнюються гемолімфою і подовжуються. При цьому рухи гусениці нагадують рослини, що коливаються на гілці, що дозволяє їй успішно ховатися на тлі природи.

Вчені також вважають, що тонкі довгі щупальця відволікають птахів та інших хижаків: ті можуть ухопитися саме за них, і тоді гусениця встигне заповзти, а щупальце відросте знову. І ще одне пояснення – щупальця, можливо, здатні вловлювати вібрації хижих птахів та небезпечних комах, і в цьому випадку гусениця знайде час сховатися.

 (storinka.com.ua) 

Добавить комментарий
Комментарии доступны в наших Telegram и instagram.
Новости
Архив
Новости Отовсюду
Архив