Работники судоверфи «Меридиан» требуют погашения долгов

10.08.2012 в 10:02

Вчера в информационном агентстве УНИАН состоялась пресс-конференция по тему: Фиктивное банкротство «Судостроительной верфи «Меридиан»», инициаторами которой были члены инициативной группы предприятия Мария Иванова, Лидия Соколенко и Владислав Слюсарчук.

«»

На пресс-конференции обговорили банкротство «Меридиана», а также при поддержке активистов из Николаева выделили несколько этапов разрушения завода.

 

"Новости-N" предлагают вниманию своих читателей пресс-релиз, распространенный на пресс-конференции. Стилистика, орфография и язык оригинала сохранены. 

 

 

 Фіктивне банкрутство «Суднобудівної верфі «Меридіан» (м. Миколаїв),

кому це вигідно: Новінському чи губернатору?


Миколаївське суднобудівне підприємство відкрите акціонерне товариство «Суднобудівна верф «Меридіан» (м. Миколаїв) стало жертвою багатомільйонної афери та стрімко йде на дно, в цій афері замішано керівництво Миколаївської області, великий український і російський бізнес, зокрема, губернатор Микола Круглов, російський олігарх Вадим Новінський, брати Чуркіни.


Протягом семи років тягнеться епопея з перепродажем підприємства, яке перетворилося в зруйновану і нікому не потрібну споруду, при тому що на всіх державних рівнях кажуть що все у нас гаразд. У минулі часи на великому підприємстві будували бойові кораблі та авіаносці, а тепер суцільні руїни. Група миколаївських активістів, зневірившись шукати правди у себе вдома і вислуховувати пусті обіцянки від губернатора, не переслідуючи ніяких політичних цілей, виступила з ініціативою розповісти всю правду про те, що відбувається на їх рідному підприємстві всій Україні. Вони не побоялися погроз з боку влади, а прийшлі до журналістів щоб розповісти що є в дійсності.


Етапи руйнації:


· В жовтні 2003 року відбулася приватизація ДАХК «ЧСЗ» до складу якої входило дочірнє підприємство Відкрите акціонерне товариство «Суднобудівна верф «Меридіан». Замість того, щоб відновити на підприємстві нормальний виробничий процес і почати будівництво суден, керівництво ДАХК «ЧСЗ» та ВАТ «СВ «Меридіан» згортають суднобудування, починається етап примусового доведення підприємства до банкрутства. В 2004 році з ВАТ «СВ «Меридіан» виводяться майнові активи, накопичується заборгованість по заробітній платі перед працівниками підприємства, не перераховуються внески до пенсійного фонду. Активно нарощується заборгованість перед підприємствами, підконтрольними братам Чуркіним; колишнім в.о. голови правління ВАТ «СВ «Меридіан» випускаються в обіг фіктивні векселі на суму 38 млн. 542 тис. грн.


· Після завершення підготовчого етапу накопичення кредиторської заборгованості, за заявою ДПІ м. Миколаєва господарським судом Миколаївської області 16.12.2005 року було порушено справу про банкрутство ВАТ «СВ «Меридіан» за №10/518/05. 11.04.2007 року ухвалою господарського суду Миколаївської області було припинено провадження у справі про банкрутство ВАТ «СВ «Меридіан» та ліквідовано підприємство.


· В серпні 2007 року, шляхом рейдерської атаки під прикриттям судового рішення, відбулася примусова зміна органів управління ДАХК «ЧСЗ». Підприємство очолив менеджмент, який контролюється відомим бізнесменом Вадимом Новінським. Одним з перших кроків кризових менеджерів Вадима Новінського стало оформлення за собою права власності на нерухоме майно ВАТ «СВ «Меридіан» через підконтрольні їм бізнес-структури.


· Постановою Вищого господарського суду України від 04.02.2009 року по справі №10/518/05 скасовано Постанову Одеського апеляційного господарського суду від 23.09.2008 року та ухвалу господарського суду Миколаївської області від 11.04.2007 року про ліквідацію ВАТ «СВ «Меридіан», справу №10/518/05 передано на новий розгляд на стадії ліквідаційної процедури до господарського суду Миколаївської області в іншому складі суду.


· Незважаючи на те, що судовий процес по банкрутству ВАТ “СВ “Меридіан» продовжувався в новому розгляді, виконавчим комітетом Миколаївської міської ради 26 серпня 2009 року було прийнято рішення за №1791 про оформлення права власності на нерухоме майно ВАТ

«СВ «Меридіан» за ЗАТ «Миколаївська суднобудівна верф «Меридіан». В подальшому по сумнівному договору купівлі-продажу право власності на нерухоме майно від ЗАТ «МСВ «Меридіан» перейшло до ТОВ «Українська судноверф плюс», яке підконтрольне Вадиму Новінському.


· Ухвалою господарського суду Миколаївської області від 15.11.2010 року ліквідатором ВАТ «СВ «Меридіан» по справі було призначено арбітражного керуючого Марчука В.Б., який належить до команди Вадима Новінського. Ліквідатор Марчук В.Б. ігнорує свій прямий обов'язок щодо витребування нерухомого майна банкрута з чужого незаконного володіння. 09 грудня 2011 року Марчук В.Б. подає до господарського суду Миколаївської області клопотання про завершення ліквідаційної процедури відносно банкрута ВАТ «СВ «Меридіан» у справі. Заборгованість із виплати заробітної плати колишнім працівникам ВАТ «СВ «Меридіан» в сумі 2 млн.929 тис. грн. не була погашена. 21 грудня 2011 року по справі №10/518/05-нр про банкрутство ВАТ «СВ «Меридіан» ухвалюється рішення господарським судом Миколаївської області про ліквідацію ВАТ «СВ «Меридіан».


Колишні працівники ВАТ «СВ «Меридіан» на зустрічі з керівництвом області протягом 2010-2011 рр. висловлювали занепокоєння в зв'язку з тим, що менеджмент В.Новінського намагається повторно ліквідувати підприємство, не погасивши заборгованість по заробітній платі та пенсійним фондом. Їм давали постійні обіцянки щодо вирішення їхніх проблем і весь час запевняли, що питання погашення заборгованості із заробітної плати тримається на контролі у облдержадміністрації. Голова Миколаївської ОДА Микола Круглов, коментуючи дану ситуацію, порадив колишнім працівникам ВАТ «СВ «Меридіан» набратися терпіння. Насправді це були порожні слова, тепер пішли в хід погрози, щоб ми не вимітали сміття з хати, але нам втрачати вже нічого, а їм є що ...

Комментарии (3)
Житель Николаева
10.08.2012 в 10:29 |

Читать новость не хочу, много текста да на украинском..., но название статьи исправьте! "Работники судоверфи «Мередиан» требую погашения ДОГОВ".... (а то не повезло бедным собачкам, кто-то их гасить будет)))

Шарикофф
10.08.2012 в 11:37 |

> Автор новости Николай Федоров
Работники судоверфи МерЕдиан .требуЮ погашения ДОГОВ.
>Житель Николаева
...не повезло бедным собачкам...
.................................................
МерЕдиан или МерИдиан..
требуЮ или требуЮТ..
догОВ или доЛГОВ...

Главное, что новость уже придумана Автором и начала свою самостоятельную жизнь.
Из тех букв, которые написал Автор, читателям никуя не понятно.
Поясняю простым собачьим языком:
- Осиновый кол в крупное судостроение забили жыды (российские и украинские интернационалисты) Вадатурский и Черномырдин продажей незавершенки достроечной набережной ЧСЗ
- Вторым осиновым колом (для гарантии) стала продажа Фондом государственного имущества под руководством ПОЛНОГО ПРИДУРКА Михаила Чечетова пакета акций братьям Чуркиным; (без оплаты)
- братья Чуркины - "оффшорные кидаловы" (кидалы из офшора - по меткому выражению местного мыслителя и блогера Дух Хліба) расхерачили весь завод на металлолом и только ПОТОМ за счет этого оплатили покупку акций - вот такая жыдоффская льгота!!!
- сейчас работники ЧСЗ вспоминают Чуркиных как благодетелей - ведь тогда еще была хоть какая работа...а сейчас металл закончился, все краны уже порезали (кроме финских)..
- ОАО Меридиан и ЗАО Меридиан - это разные юридические лица..
- так вот ОАО передало ЗАО свое имущество : краны, набережную и плавучий док - БЕЗ ОПЛАТЫ (на примерно 50 млн.)грн.
- в период банкротства ЭТО имущество тупо ПОТЕРЯЛИ и не вернули на ОАО
- кто потерял? арбитражный управляющий из Белой церкви - Вершинин и судья Николаевского хозяйственного суда Дима Горобченко..
- за такую потерю - (ну не нашли) у этих клоунов появились новые машинки и пр., а у Д.Горобченко даже новые кожаные штаны!!
- в настоящее время Д.Горобченко уже не судья, зато он работает в Заводском ДВС
- именно Вершинин и Горобченко ПОТЕРЯЛИ зарплату работников Меридиана, была подделана ведомость по выплате заработной платы, а имущества для продажи и полной выплаты якобы не хватило (ведь его не нашли)...

123
10.08.2012 в 11:38 |

да и в названии верфи ошибочка-с!

Добавить комментарий
Отправить
Новости
Архив
Новости Отовсюду
Архив