Зоозащитники просят запретить цирки в Николаеве

16.04.2019 в 23:00
Зоозащитники просят запретить цирки в Николаеве

Николаевская зоозащитница Эльмира Галущенко, представляющая организацию «Зоо Феникс», считает, что на территории нашего города необходимо запретить деятельность передвижных цирков с животными.

Жительница Николаева создала петицию на сайте городского совета, чтобы в дальнейшем, если нужное количество горожан её подпишет, депутаты рассмотрели запрет цирков на сессии и приняли какое-то решение.

По мнению Галущенко, во многих европейских странах уже давно запретили цирки, в которых попросту издеваются над животными. Также зоозащитница утверждает, что всё больше городов Украины принимают решение о локальном запрете передвижных цирков с животными. В пример жительница Николаева привела один из самых популярных цирков в мире — du Soleil, который не использует животных. В выступлениях участвуют только акробаты и аниматоры.

Представитель «Зоо Феникса» аргументировала свою петицию пятью причинами:

«1. Системне порушення природоохоронного законодавства. Влітку 2017 року в Україні було прийнято закон 5119-1 про посилення відповідальності за жорстоке поводження з тваринами. Окрім збільшення покарання (до 8 років позбавлення волі), новий законопроект також забороняє створення та діяльність пересувних звіринців (зокрема і шапіто з тваринами).

Згідно із законом: "Пересувний звіринець" — спеціально обладнані некапітальні споруди, тимчасові приміщення, транспорт, мобільні клітки, огорожі, інші пересувні конструкції, що використовуються закладами культури, цирками, пересувними цирками, гастрольними центрами та іншими особами для тримання і транспортування диких тварин з метою їх використання у цирковій, естрадній, розважальній діяльності (публічного і приватного характеру), а також для їх публічної демонстрації, залучення до показів, виставок, що не мають наукового значення", — йдеться у законі.

 

2. Інфраструктура міста не може забезпечити належних умов, в яких ведмеді, жирафи, слони, верблюди, тигри, крокодили чи інші дикі тварини могли б перебувати у місті у відповідності до своїх біологічних, видових та індивідуальних особливостей та потреб, санітарних норм та з можливістю вільного вигулу.

 

3. Цирки, що в своїх шоу-програмах використовують тварин, негативно впливають на дітей, викривлюючи їхнє світосприйняття, виховуючи жорстокість та підкріплюючи негуманне ставлення до живої природи. Виховання дітей має відбуватись на прикладах любові до тварин, а не на прикладах жорстокості і хибному уявленні про відносини між людьми і тваринами.

 

4. Цирк піддає тварин неприродним стражданням. Спеціалісти розкривають факти, коли звірів дресирують з використанням жорстоких методів (б’ють, морять голодом, тощо).

Ось до прикладу, як вчать ведмедя танцювати (взято із сторінки Всеукраїнської зоозахисної спільноти UAnimals):

“Змусити дику тварину виконувати рухи, схожі на танець, досить складно. Для цього деякі дресирувальники багато разів повторюють одну й ту саму процедуру. Металева підлога вольєра розігрівається до максимуму і під звуки музики ведмідь від болю починає стрибати з лапи на лапу. Цей страшний досвід так сильно закарбовується в пам'яті тварини, що почувши відповідну мелодію на арені, ведмідь починає свій "танець" страждань."

Такі системні знущання нерідко призводять до гибелі тварини. Для прикладу, восени минулого року, гастролі цирку “Кобзов” у Рівному закінчилися смертю 10-річного жирафа через зупинку серця, хоча відомо, що на волі жирафи живуть близько 30 років.

 

5. Діяльність цирків з тваринами несе безпосередню небезпеку для населення, адже дресирування пригнічують тварин, роблячи їх більш агресивними і непередбачуваними. Історії відомо багато випадків, коли виснажений тортурами звір, аби зупинити знущання, нападає на свого дресирувальника та глядачів залу, завдає їм смертельних поранень.

Минулорічний випадок у м. Прилуки (Чернігівська обл.), при якому левиця втекла з пересувного цирку та опинилась в приватному секторі міста, підтверджує високий рівень небезпеки для населення. У результаті інциденту, за відсутності будь-яких транквілізаторів у працівників цирку, тварину просто пристрелили із мисливської рушниці на одному із подвір’їв міста.

Також нещодавно у Білій Церкві у пересувному цирку ведмідь напав на одного з глядачів.

 

Локальна заборона на розміщення пересувних цирків з тваринами в місті знаходиться у компетенції органів місцевого самоврядування та регулюється наступними нормативно-правовими актами України: “Про місцеве самоврядування в Україні”, “Про благоустрій населених пунктів», «Про захист тварин від жорстокого поводження», «Про тваринний світ”, “Про охорону навколишнього природного середовища”, “Про забезпечення санітарного та епідемічного благополуччя населення”, “Про захист населення від інфекційних хвороб”, Наказу Міністерства охорони навколишнього природного середовища України “Про затвердження Порядку та розведення диких тварин, які перебувають у стані неволі або в напіввільних умовах”, Постанови Кабінету Міністрів України «Про затвердження правил транспортування тварин».

 

Просимо міську раду висловити офіційну заборону виступів шапіто з тваринами у Миколаєві і покласти край негуманній та незаконній експлуатації тварин на території міста».

До завершения сбора подписей осталось 75 дней. На данный момент за петицию проголосовали 125 человек из 1000 необходимых.

Комментарии (14)
Сеня
16.04.2019 в 23:08 | UA

А николаевцы просят запретить зоозащитников

Обычный гражданин
16.04.2019 в 23:12 | UA

Лучше б бродячими собаками занимались, с@ки, страдают х@йней всякой...

Спокойней
16.04.2019 в 23:15 | UA

Создайте петицию о запрете всех зоозащитников и их организаций! Вот тогда жители города подпишут.

инкогнито
16.04.2019 в 23:43 | UA

конченая на всю голову! нужно писать петиции об отлове всех бродячих собак и кошек а не запрете цирков!!! Цирк это радость детям когда то эти конченые зоо защитники тоже были детьми и тоже ходили в цирк!

Foxfox
16.04.2019 в 23:49 | UA

)))смешные комменты))) вам бы пожить в тех клетках. А оскорбления говорить в лицо, а не на экраны))) тут-то смелые, а под собственной личиной ссытесь написать.
Житомассон, тебя из крайности в крайность кидает. Вроде, ее знаешь, раз подробностями сыплешь, а ей в ФБ это написать жмешься
Цирки запрещать не стоит, но проверять можно.

Житомасон
17.04.2019 в 00:02 | T1

Foxfox
Сегодня в 23:49 | UA
а ей в ФБ это написать жмешься
.................
не понял, а нахуйона мне нужна?
что делать женщине, когда-то пожелавшей трахаться подольше и пошедшей на аборт? всю оставшуюся жизнь любить котят, щенят и взрослого тупого мужа.
откуда берутся шизанутые зоозащитницы? от бездетности женщин, от потери детей. природа давит из них материнство , а заботится не о ком- не судьба.
эти женщины становятся тварями. раз нет своих детей, надо, чтобы и чужие страдали.
это психиатрически-гормональная тема.
неудачная абортичка в климаксе - это готовая тварь.

Сеня с намыва
17.04.2019 в 02:03 | UA

Собак бродячих определила бы, чем строчить писюльки шизанутые!

скептик
17.04.2019 в 06:14 | UA

"Состоявшиеся личности..." насмешил, этож как надо себя любить и быть о себе надвысочяйшего мнения

православный
17.04.2019 в 07:50 | UA

Согласен . Фекальные шествия бандерлогов в шароварах и вышиванках , шабаши на Садовой у памятника дурачью , дни гейропы и незалежнойсамостейности от здравого смысла и прочую хрень ЗАПРЕТИТЬ нах.й нам этот цирк Достало

Cuba
17.04.2019 в 08:37 | UA

В цирки давно не хожу, потому что там только мучают животных!! Будут акробаты, я с удовольствием буду ходить!! Всем “умным» здесь, посмотрите фильм «Воды слонам»

Нина
17.04.2019 в 08:47 | NL

Мы никогда не станем цивилизацией.

Секта Куклачёва
17.04.2019 в 08:59 | UA

Зоозащитники это сумасшедшие,мы циркачи,просто люди с определенными перверсиями,но мы несём радость большинству,ограничивая свободу меньшинства животных,которые в условиях дикой природы погибли бы.А зоозащита ставит животное над человеком.Этого не будет

Ирина
17.04.2019 в 09:30 | UA

Какое мне дело до чужих жирафов, если Я ЖИВУ В "МІСТІ ДЛЯ СОБАК - МИКОЛАЄВІ" ???????

Обьективно
17.04.2019 в 10:23 | UA

Неуважаемая редакция передернула.

Запрет не цирков - а цирков с животными!

Это одна из многих проблем. Но если закрывать глаза и злобно кусать всех, кто что-то делает, чем вы лучше тех собак, на которых так жалуетесь?

Подпишусь под петицией.

Добавить комментарий
Отправить
Авторизация:  
Новости
Архив
Новости Отовсюду
Архив