«Поставити стіну, і хай вони там живуть»: Сенкевич считает, что Николаев не готов к беженцам из Донбасса

07.07.2020 в 19:31
«Поставити стіну, і хай вони там живуть»: Сенкевич считает, что Николаев не готов к беженцам из Донбасса

«Поставити стіну, і хай вони там живуть»: Сенкевич считает, что Николаев не готов к беженцам из Донбасса

Николаевский городской голова Александр Сенкевич считает, что Николаев не готов обеспечить внутренне перемещенным людям из Донбасса достойные условия жизни. Ведь, по его словам, на данный момент их даже некуда поселить. Не говоря уже о том, что на сегодняшний день имеет место быть проблема определения беженцев.

Об этом он решил заявить, прослушав вопросы николаевцев журналисту и блогеру Денису Казанскому, который проводил встречу на 8-м причале, передает NikLife.

На встрече с журналистом горожане задавали очень много вопросов относительно вступительной кампании для молодежи из оккупированных территорий на Востоке Украины. Тогда, мэр Николаева решил высказать свое мнение о том, что пока городу негде разместить беженцев из Донбасса. Более того, он поднял вопрос того, кем считать жителей оккупированных территорий: внутренне перемещенными людьми или гражданами самопровозглашенных республик. При этом, он подчеркнул возможность принятия ситуации на Востоке, как замороженного конфликта, проведя параллель с Приднестровьем и Косово. 

— Я один раз спілкувався з людиною з Донбасу і сказав йому, що нам просто треба сприйняти Донбас як Придністров’я чи як Косово або як території, які ми не можемо повернути. Поставити стіну, і хай вони там живуть, а ми будемо тут жити. А якщо ми кажемо, що це «тимчасово окуповані території», то ми повинні в Миколаєві за державної підтримки побудувати 9 дев'ятиповерхівок і сказати тим хлопцям, що ми на них чекаємо. Якщо вони хочуть, то зібрали свої лахи і приїхали і сказали: «Все. Ми - українці». А зараз, куди їм їхати? У нас 6000 миколаївців стоять на поліпшення житлових умов. Куди вони будуть їхати? Тому, коли ми говоримо про молодь, яка хоче звідти приїхати, ми повинні забезпечити спочатку для них належні умови. І думати, як їх інтегрувати в нормальне українське суспільство. 

Кроме того, городской голова рассказал о своем участии в международной организации. Именно там он со своей европейской коллегой работали над вопросом внутренней миграции и беженцев. 

— Я є членом європейського конгресу місцевих і регіональних рад. Резолюція, над якою я працював чотири роки з Мішель Холлінгер, - це проблема внутрішньо переміщених осіб у Європі. Це питання стосується і Азербайджану, і Вірменії й України і навіть Росії  і Туреччини. Ми працюємо над тим, щоб спростити для людей, які називаються тимчасово переміщеними особами, їх життя на територіях тих держав, частину яких окупували. Тому, коли ви кажете, що ми їх годувати будемо чи платити стипендії, в мене постає питання, хто це «вони». Якщо ми кажемо про людей - тимчасово переміщених осіб, які виїхали з Донбасу і хочуть у нас жити, на території Миколаєва, то ми маємо забезпечити умови їх проживання. 

 

Добавить комментарий
Комментарии доступны в наших Telegram и instagram.
Новости
Архив
Новости Отовсюду
Архив