Як виглядатимуть соціальні мережі нового покоління (Фантасти в черговий раз мали рацію)

09.04.2024 в 15:47

Молоді люди вважають Facebook безнадійно застарілим та поступово йдуть на нові платформи для спілкування. Але навіть наймодніша соціальна мережа має властивість приїдатись, і, щоб не розгубити користувачів, розробники змушені щоразу вигадувати щось нове. Куди йде молодь, як змінюються соціальні мережі і що з ними станеться у майбутньому, обговоримо у статті.

Ми спробували уявити, в якому вигляді соціальні мережі з'являться вже перед наступним поколінням та до яких змін готуватимуться всім нам.

Відеочати

Незважаючи на те, що Facebook залишається найпопулярнішою соціальною мережею ( 2,2 млрд активних користувачів), молода аудиторія поспішає покинути цю платформу. І ось 4 причини, чому поколінню Z миліша за «дочки» Facebook — Instagram, Snapchat та інші соцмережі.

  • У Facebook зареєстровано занадто багато знайомих дорослих: батьки, бабусі та дідусі, вчителі, сусіди і всі ті, з ким дитина не хотіла б ділитися своїми підлітковими таємницями (наприклад, вони розуміють, що опублікуй хто з їхніх друзів фотографії з вечірки — і вдома чекає на серйозну розмову).
  • Сам формат Facebook вважається застарілим. Нове покоління цікавлять відеочати та програми, які можуть взаємодіяти з реальністю.
  • Facebook перестав бути соціальною мережею у звичному розумінні, дедалі більше він стає порталом новин. Змінилася концепція: тепер користувачі дізнаються про новини не про друзів, а про те, що зараз популярно в інтернеті.
  • Facebook не викликав залежності у молодих людей з простої причини, що майже ніхто не підтримує зв'язок з друзями через цю соціальну мережу. Усі комунікації відбуваються у месенджерах чи інших додатках.

На що чекають молоді люди від соціальних мереж? Подальший розвиток відеочатів та можливість присутності у вигляді голограми на всіх важливих подіях — на вечірках, у походах та скрізь, де з якоїсь причини людина не може бути присутня сама. Особливо це буде корисно тим, кого з друзями поділяють великі відстані. Та й можливість все робити, лежачи на ліжку, дуже приваблива: нікуди ходити не треба. А як показала гра Pokemon Go , яка різко набрала популярності, але потім так само стрімко і втратила її, народ ходити не любить.

 

Віртуальна реальність

Що далі? Звичайно, не обійтися без віртуальної реальності — можливості створення свого персонажа та настроювання навколишнього світу. І  Марк Цукерберг уже подумав про це: 2017 року він представив своє нове дітище - Facebook Spaces . Кожен учасник такого VR-чату має тривимірну аватарку, яка передає емоції та жестикуляцію користувача. Задум Цукерберга — зробити VR-окуляри невід'ємною частиною спілкування в соціальних мережах, і, якщо в нього все вийде, тоді на нас чекає зовсім інша ера комунікацій. Тільки уявіть: ви сидите вдома, а ваш аватар на концерті, при цьому ви бачите і чуєте виступ вашого улюбленого артиста, але для цього вам навіть не потрібно вставати з дивана.

Знайомства

Програми для знайомств зайняли свою нішу та набрали аудиторію серед молодих людей. І щоразу розробники роблять усе, щоб подібні сервіси ставали досконалішими: нові алгоритми пошуку та залучення ідеальних партнерів, збір демографічних даних, можливість вгадувати бажання кожної людини тощо.

У майбутньому будь-хто, хто звик користуватися подібними сервісами, зможе придбати симулятори дотиків і надіслати не повітряний поцілунок, а цілком реальний. Аби такі пристрої не підтримували функцій в інших додатках, бо страшно уявити, що може вийти, якщо з'явиться можливість дати потиличник людині в інтернеті, наприклад за поганий коментар.

Як би не розвивалися сервіси знайомств, одно: все стане простіше. Можливо, навіть не треба шукати ідеального партнера, а можна буде просто його створити.

 

Спілкування за допомогою думок

Марк Цукерберг обіцяє , що скоро ми зможемо спілкуватися за допомогою свого розуму. У майбутньому ми друкуватимемо повідомлення силою думки, а саме 100 слів за хвилину, що в 5 разів більше, ніж ми друкуємо зараз на смартфонах. Вчені працюють над тим, щоб у людей з'явилася можливість передавати інформацію з мозку до мозку. Ми навчимося «чути через шкіру»: вбудовані в одяг датчики зчитуватимуть імпульси, перетворюватимуть їх на сигнали, якими ми зможемо обмінятися з нашими близькими без додаткових гаджетів.

Ми звикли ділитися фотографіями один з одним, а в майбутньому просто зможемо поділитися думками. Уявіть: у різних кінцях світу у вас є друзі і можна зібрати їх усіх у власній голові для обміну враженнями та роздумами.

Вже зараз вчені говорять, що коли закінчиться місце для зберігання цифрових даних, ми будемо використовувати для цього власну ДНК . Так що в майбутньому фізичні пристрої підуть на другий план, і, можливо, всі ми станемо живими накопичувачами інформації: вихід у мережу здійснюватиметься безпосередньо з мозку, навчання відбуватиметься миттєво, а інформація передаватиметься з одного погляду.

Добавить комментарий
Комментарии доступны в наших Telegram и instagram.
Новости
Архив
Новости Отовсюду
Архив