Як вибрати плитку для подвір’я

31.01.2024 в 17:06

Облаштування двору — важливий етап у формуванні затишної та функціональної території, де можна насолоджуватися свіжим повітрям і проводити час із сім'єю та друзями. Одним із ключових елементів цього процесу є вибір відповідного покриття. У цьому контексті плитка — чудове рішення. Під час її купівлі важливо враховувати як естетичні вподобання, так і практичні аспекти.

Outdoor-Floor-Tiles-scaled.jpeg

Стійкість до морозу

Стійкість до низьких температур залежить від рівня поглинання вологи. Опинившись у порах керамограніту, вода за низьких температур перетворюється на лід і створює підвищений тиск. В умовах високої вологості та суворого клімату морозостійка плитка на вулиці є необхідністю. Вона не потріскається через перепади температур і в довгостроковій перспективі стане вигідним рішенням, оскільки її міцність і стійкість зменшують потребу в частих ремонтах та замінах.

Фактура матеріалу

Вибираючи фактуру, слід враховувати різні фактори, такі як естетика, безпека, стійкість до ковзання та загальний стиль ландшафтного дизайну. У продажу є такі види покриття:

  1. Глянцеве. Має привабливий блиск, легко очищається, але є слизьким за вологої погоди.
  2. Поліроване. Створює ефектний зовнішній вигляд, але легко дряпається та, подібно до глянцю, ковзає під час дощів.
  3. Матове. Не стає слизьким внаслідок контакту з водою, але має менш ефектний вигляд порівняно з глянцевою або полірованою поверхнею.
  4. Структуроване. Має текстурний шар, який запобігає ковзанню та може відігравати ключову роль у декоруванні простору.
  5. Лапатоване. Поєднує матові та поліровані ділянки, суміщає переваги кожної з них.

Можна зробити дизайн цікавішим і динамічнішим, застосовуючи керамограніт із різною фактурою.

Клас стійкості до стирання

Усього виділяють 5 класів зносостійкості. Плитку першого класу можна застосовувати в місцях, де немає абразивів, а люди ходять у м'якому взутті. Керамограніт другого-третього класу стійкий до більшості впливів, за винятком жорсткого взуття та підборів. Найстійкішою до зносу є плитка п'ятого класу. Таку застосовують у місцях із високим рівнем прохідності. Для території біля приватного будинку найкраще придбати плитку третього-четвертого класу.

Варіативність плитки

Варіативність показує, наскільки різняться текстура та малюнок у виробах, що входять до однієї серії. Виділяють 5 рівнів варіативності:

  • V0 — усі вироби пофарбовані рівномірно;
  • V1 — плитки мінімально відрізняються одна від одної;
  • V2 — помітні відмінності між виробами;
  • V3 — передбачаються переходи від темного кольору до світлого і навпаки;
  • V4 — значні відмінності як за кольором, так і за фактурою.

До класичного екстер’єру найкраще пасуватиме матеріал із мінімальною варіативністю. Для дворів будинків із сучасним дизайном підійдуть вироби V3, V4.

Вибираючи плитку, пам’ятайте, що естетичні вимоги важливі, але не головні. Враховуйте зносостійкість покриття, а також рівень догляду, якого потребує поверхня.

Добавить комментарий
Комментарии доступны в наших Telegram и instagram.
Новости
Архив
Новости Отовсюду
Архив