Таблички з прокляттями і дорогоцінні артефакти: археологи знайшли римську віллу (фото)

17.04.2024 в 10:34
археологія, археологи, вілла, комплекс, будівля, Англія, Британія, римляни, зала, артефакти, ритуал, багатство, розвиток, розкопки, піч, сувій, колекція
Фото: Red River Archaeology Group | Дослідники знайшли комплекс римських вілл в Англії, який був важливим місцем свого часу

Дослідники знайшли комплекс римських вілл в Англії, який був важливим місцем свого часу. Всередині вони виявили численні артефакти, зокрема тік що вказують на проведення ритуалів. 

У старовинному селі Гроув, графство Оксфордшир, Англія, археологи розкопали римський вілловий комплекс. Він може похвалитися кількома будівлями і чотирма масивними колонами або стовпами, які є одними з найбільших коли-небудь знайдених у римській Британії, пише Arkeonews.

Серед знахідок — велика зала, відома як "будівля з проходами", яка, ймовірно, слугувала центральним елементом маєтку. Ця будівля, разом з іншими артефактами, такими як мініатюрні сокири та сувої, вказує на те, що тут могли проводитися ритуали.

Луїс Стаффорд, старший менеджер проєкту в Red River Archaeology Group, відзначає важливість цієї знахідки, стверджуючи, що розмір будівель і багатство артефактів свідчать про те, що цей комплекс був важливим місцем свого часу.

археологія, археологи, вілла, комплекс, будівля, Англія, Британія, римляни, зала, артефакти, ритуал, багатство, розвиток, розкопки, піч, сувій, колекціяFullscreen
Фото: Red River Archaeology Group

Одним з незвичайних аспектів вілли є її еволюція з часом. Схоже, що спочатку збудували центральну залу, яка, можливо, слугувала ядром, навколо якого добудовувалися інші будівлі в міру зростання багатства власників. Це свідчить про динамічну спільноту, що розвивалася і пристосовувалася до мінливих обставин.

археологія, археологи, вілла, комплекс, будівля, Англія, Британія, римляни, зала, артефакти, ритуал, багатство, розвиток, розкопки, піч, сувій, колекціяFullscreen
Фото: Red River Archaeology Group

Артефакти, знайдені на місці розкопок, дають цінне уявлення про повсякденне життя римлян. Від вигадливо розписаної штукатурки до монет, перснів і брошок, кожен предмет розповідає історію людей, які колись населяли це місце. Особливий інтерес вчених викликала ремінна пряжка у вигляді кінської голови.

 

Комплекс також слугував практичним цілям, а окремі приміщення були переобладнані для таких завдань, як приготування їжі. Піч, зроблена з переплавленого римського будівельного матеріалу, використовувалася для сушіння зернових і хмелю.

Найцікавішою знахідкою є колекція свинцевих сувоїв, що нагадують римські "таблички прокляття". Наразі ці сувої не заповнені, але вони натякають на можливість ритуальних практик або паломництва в межах маєтку, що додає шар таємничості до історії цього місця.

Добавить комментарий
Комментарии доступны в наших Telegram и instagram.
Новости
Архив
Новости Отовсюду
Архив