Продюсер 20 днів у Маріуполі розповіла, як вдалося вивезти знятий матеріал

16.04.2024 в 21:55

Всі карти пам'яті з відзнятим матеріалом вони ховали у речах жінок. Продюсерці також вдалося вивезти свідчення парамедикині Тайри.

Продюсер 20 днів у Маріуполі розповіла, як вдалося вивезти знятий матеріал

Продюсерка документального фільму 20 днів у Маріуполі Василиса Степаненко розповіла, як команда вивозила відзнятий матеріал з окупованого міста. Про це вона розповіла в інтерв'ю телеведучій Марічці Падалко.

 
 
 

За її словами, в останні дні перебування в Маріуполі вона та її команда зрозуміли, що залишатися в місті небезпечно, адже російські ЗМІ вже охрестили їх "інформаційними терористами", тож окупанти можуть їх впізнати. Крім того, техніка журналістів почала ламатися, а всі карти пам'яті були вичерпані.

14 березня вони отримали повідомлення з редакції про те, що мають покинути місто. Вони мали виїхати з волонтерами Червоного Хреста, але евакуація була зірвана. Команду стрічки погодився забрати поліцейський Володимир, який рятував свою родину.

"Виїжджали вже останні волонтери "Червоного хреста". Ми думали, що з ними будемо виїжджати. Так вийшло, що ми запізнилися на місце зустрічі, вони поїхали без нас. Нас врятував поліцейський Володимир, який просто посадив нас до себе в авто, взяв свою родину і прийняв рішення виїжджати", - розповіла Василиса.

Команда розуміла, що ризикує власним життям, адже з відзнятим матеріалом їм доведеться проїхати через багато російських блокпостів, тому намагалася заховати цінні відео в речах жінок. Степаненко розповіла, що тоді вони вважали, що чоловіків перевірятимуть ретельніше.

Крім того, вони навіть вигадали спеціальну легенду для окупантів, щоб не викликати ніяких підозр.

"Коли ми їхали, намагалися приховати всі ці картки. Я ховала картки в кишені, в одяг. Донька Володимира ховала все до себе в одяг. Ми думали, що жінок не будуть так сильно перевіряти, як чоловіків. На той момент в мене була картка парамедикині Тайри. Її я взагалі в тампон заховала. Я не знала, що на цій картці, але розуміла, що це надважливо вивезти. На картці були свідчення Тайри. Я досі не можу повірити в те, що ми вижили. Я досі не можу повірити, що нам вдалося вивезти ці матеріали через 15 російських блокпостів і що нам вдалося зробити цей фільм і показати його", - поділилася вона.

Добавить комментарий
Комментарии доступны в наших Telegram и instagram.
Новости
Архив
Новости Отовсюду
Архив