Лікарі пояснили, як відрізнити забудькуватість від деменції

19.04.2024 в 08:34
Лікарі пояснили, як відрізнити забудькуватість від деменції

З віком пам’ять стає менш надійною, проте є чітка грань між простою забудькуватістю і розвитком неврологічного захворювання – деменції. Це загальний термін для захворювань головного мозку, які зачіпають в основному людей старше 65 років. Ці хвороби пов’язані з втратою пам’яті, недоумством і зниженням когнітивних функцій.

 

Повсякденне життя хворих деменцією помітно порушується через проблеми з пам’яттю. Експерти Британського товариства Альцгеймера підкреслили, що люди з цим захворюванням можуть регулярно втрачати нитку того, що говорять. Це може зробити спілкування повільним і утрудненим, що в подальшому також погіршується через стрес і депресію.

 

Нездатність запам’ятовувати нитку того, що відбувається заважає перегляду телевізора, оскільки людина з деменцією доводиться витрачати безліч зусиль, щоб стежити за сюжетом. Хворі на це захворювання пам’ятають події, що відбулися багато років тому, але насилу запам’ятовують недавні.

Люди з деменцією часто забувають імена близьких друзів і родичів. Крім того, це поширюється на повсякденні речі, наприклад, хворий може забути слово «чайник» або як пройти від будинку до найближчого магазину і назад. Предмети в його будинку починають з’являтися в незвичайних для них місцях, порушуючи звичний порядок.

Добавить комментарий
Комментарии доступны в наших Telegram и instagram.
Новости
Архив
Новости Отовсюду
Архив