Кіт дуже тихо муркоче — чи варто хвилюватися

Кіт дуже тихо муркоче — чи варто хвилюватися

Кіт дуже тихо муркоче — чи варто хвилюватися

Кіт дуже тихо муркоче — чи варто хвилюватися

Кошенята починають чути і розпізнавати навколишні звуки приблизно з двотижневого віку. Звичайно, не всі: малюки в основному чують нявкання, мурчання і “трелі”, які видає кішка-мама. Мурчання — фірмовий котячий звук, одне з головних достоїнств вусатих улюбленців. Наука говорить про чудодійні властивості мурчання — як для тварин, так і для їх господарів. Муркочучи, кіт і повідомляє всім про свій достаток і щастя, приводить себе в душевну рівновагу, та навіть заліковує рани.

Як голосно муркочуть коти?

Питання цікаве і глибоко індивідуальне. Деякі вихованці здатні змагатися з увімкненими телевізорами і навіть перекривати їх. Але частіше задають інші питання: чому мій кіт не муркоче або муркоче ледь чутно? Давайте розбиратися.

Не муркоче взагалі або муркоче дуже тихо

Насамперед доведеться відповісти на це питання. Зробити це досить просто, досить придивитися до вихованця. Ось він робить характерний рух, щоб сказати “няв” або видати інший звук. Але на жаль — нічого не виходить. Значить, звук не виходить. Зустрічаються і дуже тихі за природою тварини з дуже слабкою вокалізацією. Вони і нявкають, і мурчать. Але, щоб почути звук, доводиться чи вухо не прикладати.

Що ж відбувається? Ви будете здивовані, але “ненявкаючі” коти абсолютно здорові, просто вони категорично не знають, що це таке. Не навчені з дитинства. Такі випадки вкрай рідкісні, але вони зустрічаються. Зазвичай, вусаті друзі навчаються муркотіння інстинктивно, вбирають це вміння з молоком матері. Однак, трапляються і “мовчазні” коти. Причин тут багато: і сильна психічна травма, отримана в дитинстві, і стрес, і природна боязкість. Слід зазначити, що дикі коти, потрапляючи в домашні умови, практично не муркочуть, адже не були соціалізовані і не знають, якими звуками можна спілкуватися з людьми.

Проведіть нескладний експеримент: озбройтеся ласощами, покличте (або підійдіть) до вихованця, погладьте, почастуєте. На вас подивляться з вдячністю, приймуть частування, але не видадуть ні звуку — це одне питання. Якщо ви все ж почуєте якісь ледь помітні звуки — значить, вам попався тихий і неговіркий вихованець.

Чому деякі коти муркочуть зовсім тихо? Спочатку давайте звернемося до наших власних голосів: кожен із нас видає свій власний індивідуальний звук. Від чого залежить наш голос (і голос котів) та його тембральне забарвлення? Задіюється безліч факторів — і об’єм легенів, і будова голосових зв’язок, їх розміри і багато іншого. Якщо ваш кіт рішуче відмовляється нявкати (ви вже отримали тому документальне підтвердження), можна припустити, що порушена робота її голосових зв’язок. Візьмемо до уваги і такий стан, як котяча астма. Такі коти видають сиплі і ледь вловимі звуки. Однак, котяча астма підступає нападами (атаками), і тембр вашого кота може змінюватися залежно від стану.

Також голосові зв’язки вихованця можуть бути нерозвиненими — свого часу ні з кого було брати приклад. Допомагає інший, більш гучний вихованець вдома. “Учитель” підказує, що і як робити, і “навчається” швидко, і охоче бере приклад. Справа швидко йде на лад.

До останнього часу вчені сперечалися про природу котячого мурчання. Нині переважає точка зору, що коти з народження володіють технікою кругового (“безперервного”) дихання, яке освоюють музиканти, що грають на духових інструментах. Процес мурчання відбувається в гортані і складається з поєднання швидких і гучних звуків, що утворюються через різкий викид тиску повітря через розділення лівої і правої голосових зв’язок. М’язи гортані стимулюються нервовими імпульсами, з цієї причини домашні коти муркочуть із частотою від 25 до 250 разів на секунду (максимум) на вдиху або видиху. Крім того, мурчання у прямому сенсі слова можна назвати вібрацією. У будь-якій ситуації задоволений кіт почне характерно вібрувати. Інша справа, почуєте ви фірмовий чарівний звук чи ні. Якщо відчуєте характерну вібрацію, знайте, що тварина в порядку. Просто у неї не вистачає можливостей голосових зв’язок — рідко, але так буває.

Також на порядок тихіше муркочуть кошенята, молоді кішки, а також худенькі створіння. А вгодовані і дорослі тварини частіше видають приголомшливі за силою звуки. Справа в об’ємі легенів, розвиненій грудній клітці і масі тіла, що додає басових ноток до голосу.

Підбиваємо підсумки

У вашого пухнастого улюбленця не відзначається ніяких поведінкових розладів, він спокійний, має хороший апетит, але при цьому тихо і ледь чутно мурчить — ніяких приводів для занепокоєння немає. Тихе мурчання — це таке ж “повноцінне” мурчання, як і в більш балакучих котів. Шкода, повернути тумблер гучності не можна!

Додати коментар
Коментарі доступні в наших Telegram и instagram.
Новини
Архів
Новости Отовсюду
Архів