Фотограф показує сувору реальність життя в кімнатах площею 4 м2 у Південній Кореї.

23.11.2023 в 12:36

Корея широко відома своєю різноманітною культурою, чудовими хмарочосами, смачною їжею та високорозвиненими технологіями. Але південнокорейський фотограф Сім Кю-Донг (Sim Kyu-Dong) показує нам зворотний бік медалі, розповідаючи про гошивон (Goshiwon) — крихітне, тісне, дешеве житло, де мешкають найбідніші люди Південної Кореї. Він також служить домом для тих, хто опиняється на вулиці або стикається з психічними чи фізичними проблемами. І в таких випадках гошивон стає маяком надії, а не ямою розпачу.

Редакція взяла інтерв'ю у Сіма, і він пояснив, що люди думають про такі умови, хто зазвичай може собі дозволити такі кімнати і найголовніше, чому хтось взагалі селиться тут.

Гошивон створювався для тих, хто готується до різних тестів та іспитів

"Кімнати досить маленькі, є місце тільки для сну та навчання", - пояснив Сім. Але нинішній гошивон став недорогим житловим приміщенням, за яке не потрібно вносити заставу. Навіть якщо ви хочете зняти невелику студію в Сеулі, вам потрібно залишити великий задаток, а орендна плата буде дуже високою. Ось чому деякі люди, стиснуті в засобах, якийсь час живуть у гошивоні.

Життя в такому місці має свої переваги та недоліки

У кімнатах у гошивоні зазвичай є ліжко, стіл та шафа для речей, а все інше ділиться із сусідами. Спати в дуже маленькому ліжку незручно. Навіть якщо ви зачините двері і залишитеся один, ви не відчуєте себе на самоті. Неможливо ігнорувати шум з інших кімнат та народ у коридорі.

«Проте мій перший раз у гошивоні виявився кращим, ніж я очікував. Я міг вести простий побут, обходячи кілька предметів одягу. Саме це місце ненавмисно допомогло мені відчути чарівність мінімалістського життя», - додав Сім.

 

Гошивон - це добрий початок

Сім вважає, що гошивон - це тип житла, який виник як альтернатива високій орендній платі в Сеулі. Без такої можливості він не зміг би й подумати про переїзд до столиці з  рідного міста . «З цієї ж причини деякі молоді люди, які тільки роблять перші кроки у великий світ, живуть у гошивоні, доки не нагромадять достатньо грошей на оренду будинку».

Ціна кожної кімнати відрізняється

Вартість залежить від якості приміщення. Гошивон на фотографіях Сіма найдешевший, його оренда становить близько $200. В інших умови трохи кращі, і коштують такі кімнати близько $500. Кімната з ванною коштує дорожче і зазвичай включає додатково $5. Кімната з вікном дорожча, ніж без нього. Орендна плата також залежить від того, виходить вікно в коридор або на вулицю.

Добавить комментарий
Комментарии доступны в наших Telegram и instagram.
Новости
Архив
Новости Отовсюду
Архив