Чоловіки із кіно, які завжди здавались нам злегка «з привітом». Ми зрозуміли, у чому їхня проблема

04.02.2024 в 09:30

Якби в кінематографі не було драми, ми дивилися б лише нудні фільми та серіали. Але одна річ, якщо негативний персонаж творить зло і робить мерзенні вчинки. І зовсім інше, якщо позитивні герої виявляються не такими вже лапочками.

Ми завжди підозрювали, що багато відомих чоловічих персонажів не такі вже й позитивні, і вирішили проаналізувати поведінку 11 з них.

Джон Сноу - "Гра престолів"

Джон Сноу показаний нам незрозумілим героєм-самітником. Протягом усього серіалу він бореться за честь та гідність, непохитність правил та принципів. Багато хто бачив у Джона можливого лідера і навіть майбутнього короля. Але він їм не став, що, може, й на краще.

Адже часом Джон сліпо дотримується власних принципів, тоді як лідер має бути гнучким. Він поганий стратег, надто м'якотілий для майбутнього короля.

При цьому хлопець легко відмовляється від своїх правил, коли ним опановують емоції. Наприклад, Джон примикає до диких багато в чому через закоханість в Ігрітт. З тієї ж причини він порушує обітницю безшлюбності, тому персонаж скоріше мямля і лицемір, а не благородний праведник.

Аче — «Три метри над рівнем неба»

Аче представлений глядачам як мужній і хоробрий герой, здатний на глибокі та пристрасні почуття. І хоча на початку стрічки він показаний як грубий бунтар, по ходу дії він зачаровує нас своїм ніжним ставленням до Бабі.

Але в реальному житті такий тип особистості не здатний на глибокі почуття — швидше він зображує любов і  керується холодним розрахунком. Зауважимо також, що Аче розуміє лише мову сили. Такі персонажі зазвичай стають учасниками аб'юзивних відносин, тому Аче швидше розважливий альфа-самець, ніж егоїст, що виправився.

Джейкоб Блек - сага «Сутінки»

Ми пам'ятаємо Джейкоба як коханого Белли, що не відбувся. Хлопець змушений бовтатися у френдзоні, але багато фанати сподівалися, що Белла все ж таки віддасть перевагу «гарячому» Джейкобу «холодному» Едварду.

Проте сміливий перевертень не зовсім той, ким здається на перший погляд. У його поведінці чітко простежується нарцисизм . Джейкоб скоріше закоханий над Беллу, а власне відображення. Він вимагає особливого ставлення і нерідко хоче, щоб їм захоплювалися.

Згадаймо, що Джейкоб регулярно хизується без сорочки без видимої причини. Він зарозумілий у спілкуванні з вампірами і дозволяє собі гордо поводитися з іншими героями.

Джек Доусон - "Титанік"

Почнемо з того, що хлопець взагалі не мав потрапити на корабель і фактично зайняв чиєсь місце. Роман із нескінченно далекою від нього дівчиною з вищого суспільства спалахнув раптово і лише через обставини.

При цьому Джек не виглядав ніяково, хоча такий стан часто виникає у закоханих молодих людей. Швидше за все, він просто ловелас. І його захоплення однією дівчиною могло б швидко змінити симпатію до іншої. Навіть якби Джек вижив, їхні стосунки з Роузом навряд чи тривали б довго.

Пітер Паркер — серія фільмів про Людину-павука

Якщо проаналізувати особистість Пітера, не можна не помітити його глибоких душевних травм. Насамперед, він надто схильний до самопожертви. Пітера часто ранять у бою, але він, навіть знаючи, що може загинути, йде на нові жертви заради інших.

І все б нічого, але це відбувається мало не в кожній битві. У нас навіть з'явилася думка, а чи не подобається героєві завдавати шкоди самому собі.

Пітер кілька разів намагається порвати зі своїм другим «я» — Людиною-павуком, бо вважає її винною у своїх особистих проблемах. В інших епізодах хлопець упивається славою і йому явно подобається бути в центрі уваги. У Пітера Паркера спотворене уявлення про себе, звідси і його часом нелогічні дії.

Леонард - "Теорія Великого вибуху"

 
 
 

Леонард - милий ботанік, закоханий у свою чарівну сусідку. Серед своїх друзів він найбільш емпатичний та успішний у стосунках. Він намагається всім сподобатися і догодити, може відмовитися від своїх інтересів заради інших.

Але в деяких його діалогах із Шелдоном легко помітити пасивну агресію, зокрема завуальовані образи. І в цих епізодах простежується прагнення Леонарда до переваги над іншими. Він вважає себе кращим, ніж його друзі.

Хлопець заздрить Пенні, коли вона отримує більш престижну роботу. А ще не соромиться брехати своїм друзям, коли не хоче виконувати їхні прохання.

Сем Вінчестер - "Надприродне"

На відміну від свого занадто емоційного брата Діна Сем спочатку здається гарним хлопчиком. Він розумний, розважливий і не лізе на рожен. Але чи помічали ви, як часто Сем згадує, що не хоче бути борцем зі злом, а вважав за краще звичайне життя?

Він так багато говорить про це і так палко страждає від своєї ролі супергероя, що ненароком викликає у свого брата (і глядачів) почуття провини через те, що йому доводиться рятувати світ. Можливо, маніпуляція почуттям провини  — це те, чого домагається Сэм.

А в одному з епізодів, коли Дін потрапляє до чистилища, Сем навіть не намагається його воскресити, хоча подібні фокуси Вінчестери провертали не раз. Люблячий брат пояснює так: «Дін цього не хотів би».

Крістіан Грей - "50 відтінків сірого"

Протягом роману Грей переслідує Ану та грубо порушує її межі. Він не любить прямий зоровий контакт, не розуміє, чому їй важко приймати дорогі подарунки, не вміє читати мову тіла. А ще не входить у стосунки, поки дівчина не підпише угоду, — правило, яке він встановив для всіх, щоб йому було комфортно.

Крістіан реально хворий, але не тим, що всі подумали. Люди, які на власному досвіді зіткнулися з аутизмом, вважають, що Грей має розлад аутистичного спектру, тобто проблеми зі встановленням соціальних контактів.

Сем Тарлі - "Гра престолів"

Сем обтяжений своїм високим становищем і страждає через те, що батько чекає від нього вчинення подвигів. Зовнішній вигляд персонажа говорить про м'якість його характеру. Але добродушний Сем не такий простий, як здається на перший погляд.

Герой несправедливо ділить людей групи залежно від своїх походження. Так, він нав'язує братам «Нічного дозору» свою думку про те, що головнокомандувачем має бути людина блакитної крові, а не простолюдина. У результаті воєначальником обрали Джона Сноу, бо мав більш привілейоване становище порівняно з іншими кандидатами.

Сем боягузливий і не може знайти сили пояснити батькові, як сумно все може закінчитися. Він не виявляє своєї мудрості, хоча реально розумний: не дарма ж він зміг стати Великим мейстером.

Пітер Певенсі – трилогія «Хроніки Нарнії»

Пітер показаний нам як відповідальний і хоробрий хлопець. Іноді здається, що мистецтво ведення бою в крові. Але чарівність спадає, коли ми бачимо, що хлопець занадто впертий і часто виходить із себе.

В одній із частин історії він грубо висловлюється на адресу Едмунда, коли звинувачує його у брехні. У реальному світі, поза Нарнією, Пітер часто вплутується в бійки через свою впертість.

Герой періодично демонструє власну перевагу. Наприклад, він не вірить у розповідь Люсі про чарівну країну і вважає, що дівчинка через вік все вигадала.

Сіріус Блек - серія фільмів про Гаррі Поттера

Спочатку Сіріус викликає співчуття, адже він пройшов Азкабан і втратив тих, кого любив. Пізніше ми сподіваємося, що він хоча б частково замінить Гаррі загиблих батьків. Але якщо придивитися, то можна зрозуміти, що багато дій Сиріуса продиктовані зовсім не бажанням бути другом свого хрещеника.

З Азкабану Сіріус втікає лише тому, що засліплений ненавистю до Пітера Петтігра і жадає помсти. У Гаррі він швидше бачить свого загиблого друга Джеймса. Про це красномовно говорить сцена, де в бою з Пожирателями смерті Сіріус вигукує Гаррі: "Браво, Джеймсе!"

У більш ранньому віці, коли Сіріус навчався в Гоґвортсі, він та його друзі знущалися з Северуса Снейпа. Пізніше Сіріус так і не вибачився перед ним і навряд взагалі вважає таку поведінку помилкою.

Добавить комментарий
Комментарии доступны в наших Telegram и instagram.
Новости
Архив
Новости Отовсюду
Архив