Алергія у собак: правильне харчування та профілактика

Собаки з алергією потребують особливого догляду та уваги з боку своїх господарів. Вона може виникнути на їжу, пил, пилові кліщі, пилок рослин та інші речовини, з якими собака контактує. Деякі породи, такі як ретривери та тер'єри, більш схильні до алергій. Симптоми: свербіж, висипи на шкірі, почервоніння очей, нежить, втома.

646353f8e1313.webp

Правила харчування

Якщо у вашого улюбленця алергія на деякі продукти, важливо дотримуватися певних правил щодо його харчування. Ось декілька порад:

 1. Консультуйтеся з ветеринарним лікарем. Він зможе допомогти вам визначити, на які продукти ваша собака має алергію та порадити, яку їжу можна давати безпечно.
 2. Використовуйте спеціальну дієту для собак з алергіями. У звичайних продуктах можуть міститися інгредієнти, які шкідливі для вашої тварини, тому краще вибрати гіпоалергенний корм для собак.
 3. Уникайте додавання нових продуктів до дієти вашої собаки без консультації з ветеринаром.
 4. Виключіть з її раціону продукти, на які вона має алергію, з харчовими компонентами яких вона не зустрічалась раніше.
 5. Якщо ви готуєте їжу для собаки самостійно, використовуйте лише продукти, які вона може споживати безпечно. Це правильно приготовані м’ясо та риба, свіжі овочі та фрукти. Наприклад, морква, гарбуз, банан. До того ж можна використовувати крупи: рис, пшениця, перловка. Вони є корисними джерелами вуглеводів. Можна давати собаці яйця, адже вони є важливим джерелом білка. Також корисні йогурт та кефір: вони містять бактерії, які здатні підтримувати роботу шлунково-кишкової системи тварини.
 6. Забезпечте собаці збалансовану дієту. За алергії важливо забезпечити високий рівень живлення за допомогою корму для собаки та достатньої кількості води.
 7. Не давайте своїй собаці їсти людську їжу. Багато продуктів, які безпечні для нас, можуть бути шкідливими для тварин. Наприклад, шоколад, цибуля та часник, авокадо, виноград, солодощі, сир. Вони можуть викликати блювання, діарею, хвороби шлунку, серця та нирок, а також інші проблеми зі здоров'ям.

64635479dd681.webp

Профілактика алергії

Слідуйте цим порадам, щоб забезпечити своїй собаці здорове та безпечне харчування:

 1. Якісний корм. Він має містити всі необхідні поживні речовини та бути безпечним для здоров'я тварини. Вибирайте продукти відомих виробників, адже вони проходять усі етапи контролю та не містять шкідливих консервантів і барвників.
 2. Контроль за середовищем проживання. Важливо уникати контакту із забрудненими середовищами, які можуть викликати алергії. Регулярне прибирання помешкання та забезпечення чистоти повітря можуть зменшити ризик розвитку алергій.
 3. Зменшення контакту з потенційними алергенами. Важливо уникати контакту з речовинами, на які собака може бути алергічною — наприклад, пилом, пиловими кліщами, пилком рослин.
 4. Регулярні візити до ветеринара. Вони допоможуть вчасно виявити алергію у собаки та вжити заходів для підтримання її гарного самопочуття. Рекомендується відвідувати лікаря щонайменше раз на рік.
Добавить комментарий
Комментарии доступны в наших Telegram и instagram.
Новости
Архив
Новости Отовсюду
Архив