Речь Порошенко на Майдане в день памяти Небесной cотни (видео)

20.02.2015 в 20:10
Петр Порошенко

Президент Украины Петр Порошенко выступил на церемонии поминания Небесной cотни на Майдане в Киеве. Прдлагаем видео и полный текст выступления главы государства.

 Борітеся – поборете,

Вам Бог помагає!

За вас правда, за вас – слава,

І воля святая!

Ці слова Тараса Шевченка, дорогі мої співвітчизники, стали духовним заповітом Сергія Нігояна, одного з перших Героїв Небесної Сотні. А скількох ще ми втратили потім! Вони стояли тут пліч-о-пліч, представники різних етносів, віросповідань, вихідців зі Сходу і з Заходу, Півночі і Півдня; які говорили українською, російською та іншими мовами. Їх об’єднала спільна Батьківщина, спільна Вітчизна, їх об’єднала Україна, палка любов до неї і героїчна боротьба за сповнене гідності європейське майбутнє нашої держави.

Географія цих скорботних і водночас славних днів охоплює всю Україну. На українській Донеччині, в селі Світле Добропільського району, відкрили меморіальну дошку односельцю-майданівцю Володимиру Наумову, який загинув тут, в Києві, 18 лютого. Та на тлі подій на Донбасі ми з вами добре розуміємо, чому ці події і нині для нас для всіх, українців, і для всього світу є глибоко символічними.

Шановне товариство!

Тут, на Майдані, ми боролися не тільки і не стільки з маріонетковим Януковичем. Адже тепер зрозуміло, що російська агресія проти України почалася із «наступу» на Вільнюс, коли 29 листопада Україна мала підписати у Вільнюсі історичну Угоду про асоціацію, і 21 листопада неукраїнський Уряд прийняв рішення зупинити рух країни у Європу. На це святе місце одразу ж з протестом вийшли небайдужі.

Революція Гідності стала першою і, головне, – виграшною! битвою у війні за нашу незалежність. І коли ворог побачив, що мирний аншлюс України в Митний союз захлинувся, він вирішив танками та градами розчленувати Україну. Та цій авантюрі також не довелося стати реальністю. Новостворена українська армія за всенародної волонтерської підтримки зупинила ворога на далекосхідних рубежах. Народжені не для війни українці, мирні українці, бо ми є мирний народ, взяли до рук зброю і зупинили добре вишколену армію – одну із найпотужніших у світі і на континенті.

Саме подвиг Небесної Сотні надихнув сотні тисяч українців на боротьбу з російською агресією. А щонайменше чотири тисячі членів самооборони Майдану, сотні нашої з вами самооборони, вирушили на фронт, де не на життя, а на смерть боронять незалежність своєї країни від «сили темної, проклятої орди».

Нам протистоїть потужний ворог, значно чисельніший, ніж ми, і, нажаль, набагато краще озброєний. Плани напасти на нас він виношував роками. Він готував саме для цього свої збройні сили і формував у нас в середині країни п’яту колону. Але ми все рівно сильніші, бо з нами правда, і ми сильніші, бо з нами Бог. Для нас ця війна за свою землю, за нашу землю – війна справедлива, а для супротивника – ні! І це визнано всім світом, бо весь світ зараз є солідарним з Україною.

Післязавтра, 22 лютого, на моє запрошення, на ваше запрошення, на запрошення Народу України сюди, на це святе місце приїдуть європейські лідери, президенти, прем’єр-міністри, представники влади країн Євросоюзу, щоб вшанувати подвиг нашого народу і віддати належне пам’яті українських героїв. Але не тільки для цього, а й для того, щоб підкреслити своєю присутністю, що двері в Європейський Союз для України відкриті. І це визнання подвигу українських героїв, тої ціни, яку Український народ заплатив за право мати європейську перспективу.

Вистояти, зберегти державу ми зможемо лише за умови, коли ми збережемо єдність, коли ми уникнемо будь-яких внутрішніх чвар, коли будь-яка п’ята колона не дасть нам розколоти нашу єдність! І я впевнений, що саме так і буде. Ми це продемонстрували на фронті і зараз аж ніяк не дамо, не допустимо внутрішнього фронту, над відкриттям якого дуже наполегливо працюють спецслужби сусідньої держави, сіючи страх, паніку, зневіру у наших силах і недовіру українців один до одного. Ми зламаємо цей сценарій і переможемо, як перемагали до сих пір!

І як би не було складно, які б ще випробування не випали на нашу долю, я обіцяю вам, що викладуся по максимуму, щоби ті великі жертви, які за останній рік зазнав наш народ, не виявилися змарнованими. Зупинимо війну – і вже за кілька років кожен помітить, як змінюється Україна.

Ми кожною клітиною відчуваємо, як народ вимагає прискорити зміни. Однією рукою відстрілюючись від агресора, іншою – пришвидшуємо маховик незворотних реформ. В 14-му році, дорогі друзі, дорогі співвітчизники, ми з вами зберегли Україну, а 15-й рік стане вирішальним у започаткуванні фундаментальних змін в будівництві нової держави.

Я впевнений, Україна буде жити у мирі, розвиватися і рухатися в обраному європейському напрямку. І станеться це завдяки нашим з вами янголам-охоронцям: Героям Небесної Сотні і ще багатьом сотням лицарів, які віддали найцінніше, що вони мають, – своє життя за Україну.

Дорогі друзі, ми всі у вічному боргу перед матерями й батьками за те, що вони виростили мужніх і прекрасних синів і доньок. І схиляємося перед дітьми, які втратили батьків.

Прошу Владислава Цепуна, сина Героя Небесної Сотні, Героя України Андрія Цепуна, запустити «Промені гідності». З кожного місця, де минулого року розлучилася з тілом світла душа, злетить до небес пам’ятний Промінь Гідності.

Згадаймо кожного, хто віддав своє життя за Україну!

Комментарии (21)
Фарион+Европа=ж..
20.02.2015 в 20:36 | RU

Лучше выложите видео как Петю освистывают и кричат ганьба, когда он идет к трибуне.

Намыв
20.02.2015 в 20:37 | UA

<удалено модератором>

Рупор маразма
20.02.2015 в 20:46 | XX

<удалено модератором>

Николаевец
20.02.2015 в 20:58 | UA

"остановили врага на дальневосточных рубежах"? "тёмной, проклятой орды"? Это что? Все еще водка или уже кокс?

Геморрой
20.02.2015 в 21:10 | UA

> Намыв (2015.02.20 20:37 [UA])
Племянница жёны с парнем? А сына племянника троюродного деда бывший сосед по комнате там не стоит? ))

Лиза
20.02.2015 в 21:10 | US

Сколько же лет пройдет, пока люди снова будут жить по социальным стандартам "как при Януковиче".
Вбивцю-ГЕТЬ!!!

мы
20.02.2015 в 21:13 | UA

> Николаевец (2015.02.20 20:58 [UA]) судя по последним дням, и проделанной работе(тарифы) водка и кокс просто отдыхают).Там курят неведомое природе вещество,ибо нормальные люди не уничтожают свой народ.

Намыв
20.02.2015 в 21:35 | UA

Геморрой, начни думать не тем местом, где болит. У моей жены есть племяница (для особо одаренных-это дочь родной сестры), она живет в Киеве с молодым человеком. Ей 25 ему 26. Работы нормальной, естесственно, для них нет. Им предложили поучаствовать в сегодняшнем мероприятии. Цена-400 гр. Это очень сложно для твоего понимания?

ms
20.02.2015 в 22:09 | UA

развалили страну а теперь герои. мирные люди с оружием в руках. жаль конечно что их убили. но героями это перебор...

Явь
20.02.2015 в 22:15 | UA

<удалено модератором>

Олесь миколаївський
20.02.2015 в 22:44 | UA

<удалено модератором>

Намыв
20.02.2015 в 23:28 | UA

Модератор, а в чем причина удаления поста? Не цензурных выражений не было. То, что освистали Порошенко? Так это правда. То, что людям платили деньги? Так это тоже правда. На майдане тоже всем платили, и все это знают. Так что я написал крамольного? Проплаченые люди на проплаченом и хорошо организованном мероприятии чтут память проплаченных жертв на хорошо организованном мероприятии годичной давности. Или теперь у нас ложь-это дресс-код для СМИ?

Рупор маразма
20.02.2015 в 23:43 | NL

Модератор, в чем причина удаления моего поста? Матов нет, оскорблений нет.
А то что на липецкой фабрике ввели в строй две новые линии - это правда. И то, что Пэця еще больше заработает денег на своих шоколадках - тоже чистая правда. А то, что страну пребывания этой липецкой фабрики он много раз называл агрессором - подтвердят все присутствующие. Как и то, что Пэця неоднократно здоровался за руку с Путиным - с этим агрессором!
И что? где здесь неправда?

Доктор
21.02.2015 в 02:09 | UA

Есть такое понятие, - социальная шизофрения. Это именно то, что сейчас происходит в Украине...

vital
21.02.2015 в 07:31 | UA

Во сколько ж обошлось это шоу????

ПВА
21.02.2015 в 08:23 | UA

Во сколько ж обошлось это шоу???? Это как считать?? Ведь они не за свои бабки это бл..дство организовывали, а за наши Кровные!!!!! Ведь не им кредиты отдавать прийдеться ,а нам !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

Корректор
21.02.2015 в 09:15 | UA

Пора снимать налог на войну!

Прошел 1 год ужаса/краха
21.02.2015 в 10:13 | XX

<удалено модератором>

ублюдоконконченый
21.02.2015 в 11:31 | UA

всё сказал уже.

АБВ
21.02.2015 в 14:22 | UA

> Корректор (2015.02.21 09:15 [UA])
Мало просишь. Кроме "налога на войну" ещё - повышение цен на все продукты питания. Курс "бакса" - почти в 4 раза. Налог на депозиты-20%, повышение цен на все коммунальные услуги (после предыдущего повышения, ещё на 280% -газ, 66%- квартплата, 40%- электроэнергия). Так что, как сказал Кролик - затягивайте все пояса. Мне морковки не хватает.

Ля-ля
21.02.2015 в 19:21 | UA

АБВ
===========
Так пояса уже затягивают не на животе! Он проскакивает уже до шеи!!!

Добавить комментарий
Отправить
Новости
Архив
Новости Отовсюду
Архив