Николаевские депутаты обратились к Кабмину с просьбой о финансировании ПТУ города

17.03.2016 в 19:00

Депутаты городского совета поддержали инициативу своих коллег из  комиссии по вопросам охраны здоровья, социальной защиты населения, образования, культуры, туризма, молодежи и спорта и обратились к Кабинету Министров Украины и Министерству финансов Украины с просьбой о выделении из госбюджета средств на финансирование профессионально-технических училищ.

Для финансирования 13 ПТУ в 2016 году нужно 91,3 млн. грн.,  на сегодняшний день в бюджете города предусмотрено только 49 процентов от необходимой суммы.

Звернення

депутатів Миколаївської міської ради

до Кабінету Міністрів України, Міністерства фінансів України щодо забезпечення фінансування професійно-технічних закладів м. Миколаєва у 2016 році

Ми депутати Миколаївської міської ради VII скликання звертаємося до Вас з проханням надати допомогу у вирішенні питання щодо забезпечення фінансування 13 професійно-технічних закладів міста у 2016 році, видатки на утримання яких, згідно з внесеними змінами до Закону України «Про Державний бюджет України на 2016 рік», передано на місцевий рівень; у поточному році загальна потреба в коштах складає 91,3 млн. грн.

Рішенням Миколаївської міської ради від 28.01.2016 №2/26 «Про міський бюджет міста Миколаєва на 2016 рік» на утримання професійно-технічних закладів було виділено з міського бюджету лише 49 відсотків від річної потреби.

Разом з тим на сесії Верховної Ради України, яка відбулася 04.02.2016, було розглянуто законопроект «Про внесення змін до Закону України «Про Державний бюджет України на 2016 рік», що передбачає фінансування професійно-технічної освіти в частині виділення освітньої субвенції та субвенції на підтримку підготовки робітничих кадрів у професійно-технічних та інших навчальних закладах. Однак станом на 15.03.2016 його не затверджено.

У той же час, навіть у разі набрання чинності зазначеного документа з урахуванням вказаних надходжень, недостатність у коштах буде становити 18,1 млн. грн.

На жаль, міська громада не має достатнього фінансового ресурсу для забезпечення покриття недостатності коштів, оскільки в місті та галузі освіти в цілому є інші нагальні потреби, які потребують невідкладного вирішення.

З метою попередження негативних наслідків та виникнення соціальної напруженості серед міської громадськості, для забезпечення в повному обсязі фінансування захищених статей видатків, відповідно до статті 55 Бюджетного кодексу України, просимо дієвого сприяння у виділенні додаткових коштів на збільшення видатків з Державного бюджету України для повноцінного утримання професійно-технічних закладів міста.

Розраховуємо на порозуміння та позитивне вирішення порушеного питання.

З повагою

депутати Миколаївської міської ради VII скликання

Комментарии (3)
А.Ф
17.03.2016 в 19:54 | UA

<удалено модератором>

Местный
17.03.2016 в 21:20 | UA

Судя того что денег в местном бюджете 50%, значит остатки низшего образования (ПТУ,колледжи,училища,заведения подготовки i-2уровня аккредитации) сократят в ближайшее время. Из-за недофинансирования разбегутся остатки преподавательского состава, свернут целые направления. Теперь те у кого денег нет на университет-институт, те пойдут в дворники/уборщики/продавцы/охраники/... Высшее и специальное образование будет только для имущих. Готовить будут те специальности, за которые будет оплата с бюджета или с родителей. Через пару лет от образования превратят в частную лавочку, где богатые пошлют детей учиться в европу, а мало-имущим придется искать место бюджетное место в незакрытых университетах.

А.Ф
17.03.2016 в 21:46 | UA

Местный
2016.03.17 21:20 [UA]
Только оставшиеся комерческие ВУЗы это ООО продающие дипломы БЕЗ ЗНАНИЙ Да и в гейропах качественное образование можно получить далеко не во всех ВУЗах и это стоит очень дорого , там тоже не всем дано развиваться , а лишь избранным

Добавить комментарий
Отправить
Новости
Архив
Новости Отовсюду
Архив