Знижує ризик інсульту та діабету: вчені розповіли, як собака впливає на здоров'я господаря

Знижує ризик інсульту та діабету: вчені розповіли, як собака впливає на здоров'я господаря

Знижує ризик інсульту та діабету: вчені розповіли, як собака впливає на здоров'я господаря

Ще одна причина подарувати будинок собаці.

 
 
sobaka

Власники собак рідше страждають від серцево-судинних захворювань, мають менший ризик захворіти на діабет і піддаватися депресії, передає   Факти .

Журналісти CNN проаналізували, як  наявність собаки  вдома може впливати на фізичне та психічне здоров'я людини, та виявили низку переваг. Хоча є й наукові тексти, які спростовують цю тезу.

Дослідження серед майже 4 млн осіб у США, Канаді, Скандинавії, Новій Зеландії, Австралії та Сполученому Королівстві, проведене у 2019 році, показало, що володіння собаками пов'язане зі скороченням на 24% передчасної смерті з будь-якої причини.

— Якщо людина вже перенесла серцевий напад чи інсульт, завести собаку було ще вигідніше. У них на 31% менше шансів померти від серцево-судинних захворювань, - йдеться у тексті.

Крім того, Американська кардіологічна асоціація називає  зниження ризику розвитку діабету  серед переваг володіння собакою. Регулярні прогулянки з вихованцями можуть призвести і до втрати ваги.

— Вища виживання, менша кількість серцевих нападів, менше самотності, кращий кров'яний тиск, кращий психологічний добробут, нижчі рівні депресії та стресу, менша кількість відвідувань лікаря, підвищення самооцінки, кращий сон і більша фізична активність, — назвав переваги психолог, професор Університету Західної Кароліни Гарольд Герцог.

Однак є й дослідження, які показують, що власники домашніх тварин більш схильні до самотності, депресії та панічних атак, з більшою ймовірністю страждають від астми, ожиріння, високого кров'яного тиску, виразки шлунка, мігрені та вживають більше ліків.

Неоднозначність ситуації пов'язана з тим, що людина може завести тварину, яка їй  не підходить . Тоді можуть бути негативні наслідки для фізичного та психічного здоров'я.

Але якщо у людини та вихованця повний симбіоз, тоді собака чи інша тварина надаватиме лише позитивний вплив, емоційну підтримку, особливо під час стресу.

Добавить комментарий
Комментарии доступны в наших Telegram и instagram.
Новости
Архив
Новости Отовсюду
Архив