Як відбувається обмін валют в Україні у 2022 році

02.07.2022 в 08:30
Як відбувається обмін валют в Україні у 2022 році

Як відбувається обмін валют в Україні у 2022 році

У 2022 році в Україні запрацювали нові правила валютно-обмінних операцій. Проте, як і раніше, фізичні особи мають право купувати валюту готівкою та сплачувати за товари за кордоном карткою, емітованою в Україні. 

Загалом є два способи купити долари, євро чи іншу європейську валюту. Про них ми дізналися від офіційних представників “Райффазен Банку”. Заразом експерти розповіли, як можна обійтися без місцевих грошей за кордоном, коли ви маєте банківську картку.

Отже, як відбувається обмін валют в Україні? Читайте далі у нашому матеріалі.

Валюта готівкою

Коли потрібна валюта готівкою, дехто по-старому обмінює гроші на чорному ринку. Хоча існує можливість обміняти гривні на валюту у банківській касі за вигідним курсом. Актуальний курс валют розміщений на сайті банку, де клієнт за бажанням може скористатися валютним калькулятором. Він допоможе розрахувати необхідну кількість готівки для обміну.

Для тих, хто уважно слідкує за курсовими коливаннями, на raiffeisen.ua є графік курсів валют.

Крім доларів та євро, банки готові продати українцям іншу європейську валюту: форинти, крони, фунти стерлінгів, злоті та навіть канадські долари. Така готівка знадобиться для виїзду за кордон. Обмін гривневої готівки там обмежений та відбувається за вкрай невигідним курсом. А за зняття грошей у місцевій валюті через банкомат доведеться заплатити чималу комісію.

Безготівковий обмін через мобільний банкінг

Клієнти українських банків відкривають карткові рахунки не лише у гривні, але й у доларах чи євро. Маючи валютний рахунок, купувати валюту ще простіше. Обмін можна здійснити через мобайл-банкінг, придбавши необхідну кількість доларів чи євро на свій рахунок. Щоб провести обмін, потрібно мати райфкартку та бути зареєстрованим у Raiffeisen Online.

“Вже сотні сервісів від Райффайзен Банк та транзакції користувачів здійснюються у “хмарі”, тож наші клієнти можуть зберігати спокій - їхні фінанси та персональні дані залишаються надійно захищеними”, - зазначили представники банку.

Оплата товарів та послуг карткою за кордоном

І без готівки за кордоном можна ходити на шопінг, маючи гривневу картку. Під час оплати на касі в інших країнах гривня конвертується у місцеву валюту по курсу на момент здійснення операції. 

Зазвичай списання з картки відбувається миттєво. Іноді гроші “заморожуються” на рахунку й списуються через кілька днів. Не дивуйтесь, якщо під час конвертації з рахунку спишеться додаткова комісія банку. Це може бути 1-3% відсотка.

Отже, фактично зараз маємо три курси валют: офіційний від НБУ, реальний від банку та призначений для карткових операцій. Фактично купівля доларів у касі відбувається за курсом, вищим від нацбанківського. Віртуальний обмін коштів та конвертація з гривні в іноземну валюту на касі також проводяться за фіксованим, окремо встановленим курсом.

Добавить комментарий
Комментарии доступны в наших Telegram и instagram.
Новости
Архив
Новости
Архив