Вживання ковбаси і сосисок підвищує ризик передчасної смерті від хвороб серця і судин

 
Вживання ковбаси і сосисок підвищує ризик передчасної смерті від хвороб серця і судин

Глобальне дослідження, проведене вченими Гамільтона, виявило зв’язок між вживанням обробленого м’яса і підвищеним ризиком серцево-судинних захворювань. У тому ж дослідженні не було виявлено такої ж зв’язку з необробленим червоним м’ясом або птахом.

Інформація надходить з дієт і показників здоров’я 134 297 чоловік з 21 країни на п’яти континентах, за якими дослідники відстежували дані про споживання м’яса і серцево-судинних захворюваннях.

Прослідкуючи за учасниками протягом майже десяти років, дослідники виявили, що споживання 150 грамів або більше обробленого м’яса на тиждень було пов’язано з підвищеним ризиком серцево-судинних захворювань на 46 відсотків і ризиком смерті на 51 відсоток у порівнянні з тими, хто не їв оброблене м’ясо.

Проте дослідники також виявили, що помірне споживання необробленого м’яса має нейтральний вплив на здоров’я.

 

“Докази зв’язку між споживанням м’яса та серцево-судинними захворюваннями суперечливі. Тому ми хотіли краще зрозуміти зв’язок між споживанням необробленого червоного м’яса, птиці та обробленого м’яса з серйозними серцево-судинними захворюваннями і смертністю”, – сказала Ромена Ікбал, перший автор книги дослідження і доцент Університету Ага Хана в Карачі, Пакистан. – “Сукупність наявних даних вказує на те, що споживання невеликої кількості необробленого м’яса в рамках здорового раціону навряд чи буде шкідливим”, – сказав Махшид Дехган, дослідник Інституту досліджень здоров’я населення (PHRI) університету Макмастера.

Автори вважають, що додаткові дослідження можуть покращити поточне розуміння взаємозв’язку між споживанням м’яса та результатами для здоров’я. Наприклад, незрозуміло, які учасники дослідження з меншим споживанням м’яса їли замість м’яса, і чи якість цих продуктів була різною в різних країнах.

Додати коментар
Коментарі доступні в наших Telegram и instagram.
Новини
Архів
Новости Отовсюду
Архів