Відкрийте для себе soft скіли, які потрібно розвивати прямо зараз

Відкрийте для себе soft скіли, які потрібно розвивати прямо зараз

Відкрийте для себе soft скіли, які потрібно розвивати прямо зараз

Щоб досягти успіху в кар’єрі, кожному спеціалісту потрібні як тверді, так і м’які навички. Ринок праці розвивається і змінюється, компанії застосовують нові технології та формують нові стратегії, а перед працівниками з’являються нові виклики. В таких умовах самих лише професійних навичок буває недостатньо. Як стати працівником, якого оцінять за будь-яких обставин? Відповідь – опановувати м’які навички. Про те, які з них варто розвивати вже зараз, читайте у нашій статті.

Які soft скіли завжди потрібні роботодавцям?

Шукачі роботи з добре розвинутими м’якими навичками (soft skills) мають високі шанси на здобуття бажаної вакансії. Безумовно, людину приймають на роботу насамперед за її професійні вміння. Проте, за словами співзасновника та CEO компанії ZipRecruiter Яна Сігела, для 93% роботодавців soft скіли відіграють вирішальну роль під час найму працівника. Працівник з якісними м’якими навичками – це ефективний працівник, який до того ж має перевагу над іншими претендентами. На щастя, ці навички можна опанувати, і далі ми розповідаємо про те, які з них вам точно знадобляться.

Комунікативні навички

Це одна з найперших вимог, перелік яких можна знайти в описах вакансій. Ефективна комунікація потрібна між колегами, між керівниками та підлеглими, у листуванні та розмовах з постійними та новими клієнтами тощо. Йдеться не лише про вміння чітко і грамотно висловлювати власну думку, а й про вміння слухати та чути співрозмовника. Розвинути комунікативні скіли допоможуть тренінги, курси ораторської майстерності.

Вміння працювати в команді

З попереднім пунктом нерозривно пов’язане вміння бути частиною команди. Навіть якщо ви працюєте самостійно, вашою командою буде замовник або менеджер. В усіх інших випадках командна робота фактично стає основним способом діяльності. У більшості компаній є своя політика, з огляду на яку відбувається підбір персоналу. Відповідно, до цих вимог також потрібно достосуватись. Щоб розвинути цю навичку, тренуйте комунікацію, емоційний інтелект, долучайтесь до командного спорту.

Самоменеджмент

Від рівня «прокачаності» самоменеджменту прямо залежить ефективність роботи працівника. Адже це ніщо інше, як використання перевірених і найефективніших методів організації праці. У постковідному світі, коли для багатьох спеціалістів відкрилась можливість працювати віддалено, значення самоменеджменту важко переоцінити. Роботодавці натомість бажають знати, що майбутній працівник може ефективно керувати собою і виконувати доручену роботу вчасно та якісно. В цьому контексті варто також згадати про навичку управління часом.

Інші навички

Перелік must-have м’яких навичок насправді набагато ширший. Сюди відноситься здатність критично мислити та приймати рішення, ефективно розв’язувати проблеми, адаптуватись до змін, навчатись. Навчання, зокрема, стосується й самих soft скілів. Щоб мати актуальні навички в резюме, необхідно слідкувати за тенденціями на ринку праці, а також за оновленнями у вимогах до кандидатів на посаду, що вас цікавить.

Soft скіли, які знадобляться протягом наступних років

Когнітивна гнучкість

Когнітивна гнучкість – це здатність адаптуватись до нових або незапланованих ситуацій та подій, переходити від одного завдання до іншого, від одного способу мислення до іншого. Такі дії потребують чимало когнітивного ресурсу, а мозок та психіка повинні бути «гнучкими». Когнітивна гнучкість важлива насамперед для керівників та менеджерів, яким необхідно розв’язувати складні проблеми, приймати стратегічні рішення, планувати. Втім, цей скіл є і буде важливим для всіх людей, зокрема тих, чия діяльність пов’язана з творчістю, для працівників сфери охорони здоров’я.

Мистецтво вчитись і розучуватись

Сучасний світ – це динамічне середовище, сповнене викликів, інновацій та інформації. В таких умовах важливою навичкою стає готовність і бажання вчитись: працювати з новими технологіями та методами, розширювати свій арсенал засобів та кругозір загалом. Однак, враховуючи безперервність цього процесу, необхідно також вчитись скасовувати непотрібні навички. Визначити професійні рудименти допоможе аналіз вимог і тенденцій ринку праці, власних навичок та їхньої ефективності, слідкування за новими технологіями та методологіями.

Емоційний інтелект

Емоційний інтелект допомагає розуміти почуття та емоції інших людей, розвивати доброзичливість та позитивне мислення, краще та ефективніше комунікувати. Крім того, люди з високим EQ отримують більше задоволення від роботи та життя, діють ефективніше, швидко позбуваються шкідливих думок. Об’єктивно ця навичка важлива для всіх, а найбільше – для вчителів, лікарів, консультантів, менеджерів.

Добавить комментарий
Комментарии доступны в наших Telegram и instagram.
Новости
Архив
Новости Отовсюду
Архив