Вчені розкрили таємницю “мумії русалки” з Японії

17.04.2024 в 14:37


Вчені розкрили таємницю “мумії русалки” з ЯпоніїМумія русалки / фото: Daily Star

Таємнича “мумія русалки” свого часу налякала людей, а вчені довгий час не могли зрозуміти, що це за істота. І ось через багато років фахівці все-таки з’ясували, що це насправді.

Про це повідомляють Новини Планети з посиланням на Daily Star.

Вчені думали, що “мумія русалки”, яку привіз у США з Японії моряк на початку минулого століття, була створена з декількох тварин, подібно до “Франкенштейна”. Однак ця “русалка”, яка мало схожа на рибу, мавпу та рептилію одночасно, виявилася ще більш дивною, ніж очікувалося.

Для вивчення цієї чудернацької знахідки вчені використовували рентген і комп’ютерну томографію, а отримані зображення показали ветеринарам для пошуку схожості з існуючими або вимерлими видами живих істот.

Після багатьох досліджень виявилося, що “русалка” зі своєю гримасуючою мордою, дивними зубами, величезними кігтями, сірим волоссям і риб’ячою кінцівкою замість лап всього лише схожа на пап’є-маше, створене в давні часи. Однак рентгенолог з Університету Північного Кентуккі, Джозеф Кресс, вказав, що щелепа “русалки”, схоже, належала або кам’яній рибі, або рибі-жабі, а “руки” – черепахам.

“Усе інше, що пов’язано з цією русалкою, повністю синтетичне. Навіть такі гребені на спині видаються там, де могли б бути ребра… тут немає жодних кісток. Тож схоже, що це була просто скульптура, а не справжня тварина. А всередині є кілька дерев’яних опор, які дійсно слугують каркасом, що утримує все це разом”, — пояснив він.

Раніше Наталі Фріц з Історичного товариства округу Кларк заявила, що дивиною була взагалі “фіджійська русалка” — вигадана істота, популяризована П. Т. Барнумом, чиє життя послужило натхненням для блокбастера 2017 року “Найвеличніший шоумен”. Він виставив аналогічний екземпляр у своєму Американському музеї в Нью-Йорку, перш ніж той згорів 1865 року.

В Японії легенди свідчать, що русалки дарують безсмертя тому, хто скуштує їхньої плоті. В одному храмі в Асакучі насправді поклонялися русалці Фіджі, хоча пізніше з’ясувалося, що вона була зроблена з тканини, паперу і бавовни та прикрашена риб’ячою лускою і шерстю тварин.

Добавить комментарий
Комментарии доступны в наших Telegram и instagram.
Новости
Архив
Новости Отовсюду
Архив