В мережі розповіли про походження назв відомих брендів

07.12.2023 в 12:30

Походження назв

Kodak

Засновник Джордж Істман (George Eastman) вигадав цю назву для своєї компанії у 1888 році. Для цього потрібно було коротке, ємне і легко запам'ятовується слово. Зважаючи на те, що Джордж був небайдужий до літери К (за його мемуарами), він вирішив, що починатися і закінчуватися ця назва має на літеру К. Шляхом перебору було обрано слово Kodak.

Nintendo

Ця назва перекладається з японської як «Удача до небес». Раніше це було дуже актуально, тому що компанія Nintendo на початку свого життя, з 1889 виробляла ханафуда (hanafuda), -японську настільну гру, яскраво прикрашену квітковим орнаментом. Набагато згодом в асортименті з'явилися електронні іграшки, а назва залишилася.

Sony

Коли в 1946 році було засновано компанію, вона називалася не Sony, а Tokyo Tsushin Kogyo. Через кілька років засновники компанії вирішили придумати якусь назву, що більш запам'ятовується. Для цього були скомбіновані слова sonus (латинське слово звук) і Sonny (приблизний переклад - маленький хлопчик). Отримане слово Sony ідеально вписалося в концепцію товарів, що випускаються компанією, що відрізняються маленькими розмірами і високою якістю звуку.

Sega

Компанія Sega розпочинала у 1940 році на Гаваях з виробництва ігрових пінбольних автоматів для військових і мала назву Standard Games. Ці автомати постачалися в частини, щоб військові не витрачали гроші у сторонніх організаціях на кшталт казино, а залишали їх у частинах. У 1951 році компанія переїхала в Токіо і стала називатися "Service Games" ("обслуговуючі ігри"), щоб відобразити рід її діяльності - обслуговування військових в "ігровому" плані. У 1965 році ця компанія об'єдналася з іншим виробником гральних автоматів, Rosen Enterprises, після чого назва була скорочена до Sega.

Nokia

Найбільший телекомунікаційний гігант починав зовсім не з виробництва телефонів — компанія була заснована в Тампере, Фінляндія, 1865 року, як виробник обладнання для паперової промисловості. Коли власник компанії Фредерік Ідельстам (Fredrik Idestam) вирішив відкрити другий завод у фінському містечку Нокіа у 1868 році, він вирішив, що назва населеного пункту добре підійде для назви його компанії. Назва міста, у свою чергу, походить від назви річки Nokianvirta, що протікає через нього, а це слово походить від давньофінського слова, що означає хижих річкових звірків — соболів.

Cisco Systems

Назва цього телекомунікаційного гіганта походить від назви міста Сан Франциско, де компанія була заснована у 1984 році.

Atari

Назва Atari походить з настільної гри Го, в якій Atari означає ситуацію, коли камінь або група каменів гравця перебувають у небезпеці захоплення противником.

Toshiba

У 1939 році відбулося об'єднання компанії Tokyo Denki, яка виробляє побутову техніку, та Shibaura Seisakusho – виробника верстатів для машинобудування. Взявши "TO" від першої назви, і "SHIBA" від другої, утворилося слово Toshiba, яке зараз відоме всім.

Sanyo

Слово Sanyo означає «три океани» японською мовою. Засновник компанії хотів наголосити на цьому, що збирається продавати свої товари за Індійський, Атлантичний і Тихий океан, завоювавши весь світ.

Seiko

Тут все просто - назва походить від японського слова "Успіх".

Canon

Коли Лабораторія точних оптичних приладів у Японії розпочала розробку першої 35-міліметрової фотокамери, було вигадано назву — Kwanon, що є ім'ям японської богині милосердя. Емблема компанії тих часів включає зображення багаторукої богині. Коли розробка камери була успішно завершена, назва була змінена на Canon, щоб легше було просувати пристрій на міжнародному ринку.

Sharp

Відомий виробник електротоварів розпочинав свою діяльність у 1912 році як металопереробна фірма. У 1915 році засновник компанії Tokuji Hayakawa винайшов покращений механічний олівець, назвавши його Ever-Sharp (Вічно-гострий), і на честь цього компанія отримала свою назву - Sharp.

Motorola

Засновник Поль Гальвін недовго думав як назвати свою компанію. У той час було модно додавати закінчення «ОЛА» до різних слів для назви брендів, і враховуючи, що компанія виробляла автомагнітоли, за основу було взято слово «МОТОР», так вийшла Motorola.

Добавить комментарий
Комментарии доступны в наших Telegram и instagram.
Новости
Архив
Новости Отовсюду
Архив