В мережі чесно розповіла про те, чому сучасна молодь постійно перебуває у депресії

28.09.2023 в 20:00

Покоління Z – це діти, які народилися після 1995 року. А ще це покоління, яке "постійно перебуває в депресії і всього боїться"  - саме так написала у своєму твіттері користувач під ніком eivalance . І висновки дівчини ґрунтуються не лише на особистому досвіді, а й на результатах професійних досліджень.

Ми задумалися, чи справді депресія та постійний страх всього – основні риси цього покоління людей.

 • Умови, в яких ми виросли, повідомляють нам, що світ довкола нас небезпечний: не можна ходити одному від школи до дому — тебе вкрадуть. Не можна відчиняти двері незнайомцям. 9/11, Беслан та інші теракти, які деякі з нас спостерігали ще дітьми, також накладають відбиток.

 • Завдяки інтернету, будь-яка, будь-яка погана подія доходить до нас. Раніше такого не було: досяжність новин була дуже обмежена. Ми ж знаходимося під постійним потоком негативної інформації, якої насправді не побільшало за 50 років, вона просто стала до нас доходити.

 • Дивлячись на ці новини ми мимоволі приміряємо їх на своє життя і життя своїх близьких, боїмося, що з ними щось станеться. Намагаємося заздалегідь вигадати вихід, хоча нічого поганого ще не трапилося.

 
 
 • У старших поколінь вже є усталена робота, яка потрібна. Але нинішні діти матимуть професії, які зараз ще навіть не існують. Ми опинилися десь між минулим та майбутнім і маємо зрозуміти, як самореалізуватися в цій ситуації.

 • Яку мову вчити? Яка професія буде затребувана? Яку спеціальність вибрати, щоб не залишитись без засобів для існування? Цього не можуть сказати й аналітики, але мають вирішити підлітки.

 • Все, абсолютно всі блогери грішать тим, що показують ідеалізоване зображення свого життя в соцмережах. Вони не кажуть вам, що їхній батько знову повернувся додому п'яним. Вони не кажуть, що їх паралізує від жахів. Вони не кажуть, що орали. Ми порівнюємо їхнє життя зі своїм і думаємо, що ми нічого не досягли. Ось вони молодці. Ось вони роблять. А я ні. Значить, я поганий.

 • Але в результаті за всім цим ховається той факт, що людині потрібна людина, інакше просто неможливо. Сьогодні спостерігається гостра нестача соціальних контактів, живої взаємодії і це дуже погано впливає на нервову систему. Від самотності, до речі, буквально в'януть та вмирають.

 
 
 • Сьогодні дуже популярні молоді знаменитості, чия творчість орієнтована на однолітків. Вони нам транслюють: успіх у юності можливий. Будь-хто може стати зіркою, і ти теж зможеш. Це, наприклад, Селена Гомес чи нинішні K-pop-хлопчики. Але зірок роблять, ними не народжуються. Ми порівнюємо себе з ними. Ми думаємо, що ось вони домоглися. А ми – ні.

 • Тобто ми лаємо себе за те, що умовно в 21 ми ще нічого не домоглися і вигулюємо мамину собаку. При цьому ми забуваємо, що у нас із цими хлопцями були абсолютно різні умови, у яких ми росли.

 • Мені один мотиваційний речник сказав: «У мене є дівчинка, вона у 12 років заробляє 60 тисяч! А чим ти займалася у 12 років? У ляльки грала?! Ні, я у 12 років жила в центрі для дітей із неблагополучних сімей і давала свідчення в суді. Мені, ось чесно, було зовсім не раніше.

 • Нам би розуміти, що за всіма K-pop-хлопчиками та дівчатками стоять дорослі люди з роками досвіду в індустрії. І дуже здорово розвивати свої навички, коли твої батьки мають можливість тебе забезпечувати. Не всім так пощастило.

 • Діти – тому що вони діти – не звикли фільтрувати агресію, яка походить від батька. Тобто від людини, яку ми за природою сприймаємо як ту, хто піклуватиметься, любитиме нас і підтримуватиме. До того ж, оскільки ми діти, мамині слова апріорі сприймаємо правду.

 • І якщо мама каже нам, що ми невдахи, ми їй віримо. Якщо тато чи інший авторитет каже, що ми ні на що не здатні, ми віримо. І, незважаючи на те, що ми цими якостями можемо і не мати, їхні голоси заглушають нам усі.

 • На нас покладено багато очікувань: ми повинні і з молодшими дітьми допомагати, і здати ЄДІ на 100 балів, і підробляти влітку, бо вдома просто немає їжі, і врятувати планету від руйнування, і відновити економіку, і нагодувати Африку, і саморозвиватися у своїй.

 • Суть у тому, що нинішня молодь — чи не найемпатичне покоління за всю історію, яке переживає за себе та за «того хлопця», хоче змінити світ, але при цьому ще має жити в умовах, які для людини взагалі не пристосовані.

Добавить комментарий
Комментарии доступны в наших Telegram и instagram.
Новости
Архив
Новости Отовсюду
Архив