У Швейцарії зводять найвищу у світі вежу, надруковану на 3D-принтері

28.02.2024 в 00:29

Споруда складається з 32 збірних колон, які можна легко роздрукувати та зібрати на місці.

У Швейцарії зводять найвищу у світі вежу, надруковану на 3D-принтері

У майже покинутому селі Мулегнс у швейцарських Альпах з'явиться багатофункціональний культурний простір - 30-метрова вежа, яка стане найвищою конструкцією у світі, створеною за технологією тривимірного друку. Про це повідомляє Еuronews.

 
 

У цифровій проекції Біла вежа Мулегнса виглядає як частина прикраси науково-фантастичного фільму.

Оточена сніговими вершинами Швейцарських Альп споруда кольору слонової кістки височить над долиною, ніби дуже давнє дерево. Конструкція досить міцна, щоб витримати холодні зими та потужні вітри, характерні для гірських перевалів.

Будучи одночасно концертною залою, художньою інсталяцією, вежа висотою 30 метрів стане найвищою конструкцією у світі, виготовленою методом тривимірного друку, після завершення будівництва, яке заплановано на червень.

Реалізація проекту Tor Alva розпочалася три роки тому. Його мета - відродження сіл, що занепадають, на перевалі Жюльєр, який колись був важливим пунктом транзиту між Північною і Південною Європою.

Башта виготовлена з бетону, надрукованого на 3D-принтері з використанням методу екструзії, розробленого на факультеті будівельних технологій (DBT) Швейцарського федерального технологічного інституту (ETH) в Цюріху.

Споруда складається з 32 збірних колон, які можна легко роздрукувати та зібрати на місці. У ньому п'ять рівнів, які стають все просторішими в міру того, як піднімаєшся гвинтовими сходами до куполоподібного майданчика на самому верху.

Наг

Добавить комментарий
Комментарии доступны в наших Telegram и instagram.
Новости
Архив
Новости Отовсюду
Архив