У Німеччині корів привчили до походів у вбиральню (ФОТО)

01.03.2024 в 17:25

11 із 16 телят привчилися до туалету.

 
 
 
korovy

У Німеччині вчені навчили корів ходити до туалету. Вони вважають, що це може допомогти фермерам зменшити забруднення води та скоротити викиди парникових газів, передає   24 Канал .

Відомо, що аміак у коров'ячій сечі виділяє оксид азоту при викиді у ґрунт. У всьому світі приблизно 10% усіх викидів парникових газів відбувається через тваринництво.

Як вчили корів ходити в туалет

Експеримент проводили на фермі, якою керує Науково-дослідний інститут біології сільськогосподарських тварин у Даммерсторфі. Дослідники Ліндсі Метьюс та Дуглас Елліфф з Оклендського університету розповіли, що навчання проводили за принципом «батога та пряника».

Для цього вони  облаштували спеціальну зону під назвою MooLoos , вистелену штучною травою, де корови можуть безпечно мочитися без загрози навколишньому середовищу.

На першому етапі телят по черзі заганяли в MooLoos і  винагороджували їх їжею , якщо там вони робили свою маленьку справу.

Наступним кроком стало збільшення відстані до вбиральні. Якщо траплялися «аварії» в іншій частині сараю,  корів обприскували водою.  Досить швидко 11 із 16 телят привчилися до туалету.

Корови самостійно ініціювали вхід до туалету, роблячи в середньому від 15 до 20 сечовипускань. А наприкінці три чверті тварин робили три чверті сечовипускань у вбиральні,
– розповів Метьюс.

Майбутні виклики

Якщо в Німеччині корови в основному знаходяться в сараях, то наступним кроком буде подивитися, як система працюватиме в контексті Нової Зеландії, де велика рогата худоба проводить більшу частину часу у відкритих загонах.

Однак тварин збирають на доїння та прийом добавок, тому цей час вони могли б користуватися спеціальною вбиральнею. Крім того, їх можна встановити на відкритому просторі. І навіть якщо такий підхід буде не надто успішним, вчені переконані, що це все одно мало б суттєві екологічні переваги.

Чим більше сечі ми зможемо вловити, тим менше нам потрібно буде зменшити поголів'я великої рогатої худоби задля досягнення цільових показників викидів. І тим менше нам доведеться йти на компроміс щодо наявності молока, олії, сиру та м'яса від великої рогатої худоби, –
зазначають дослідники.

Ще однією проблемою може стати збільшення масштабів, щоб економічно доцільно було навчити мільйони тварин. Цього можна досягти за допомогою датчиків для виявлення сечовипускання та автоматичних систем винагороди.

Добавить комментарий
Комментарии доступны в наших Telegram и instagram.
Новости
Архив
Новости Отовсюду
Архив