Топ-10: Цікаві факти про морських черепах

09.12.2023 в 22:00

Морські черепахи є одним із найбільших чудес природи, і люди століттями намагаються зрозуміти цих стародавніх істот. Вони не наймогутніші, не найкрасивіші, але, побачивши їх, людина завжди зупиняється і дивується їм.

Вони існують довше за людину, але саме людина зараз становить найбільшу загрозу їх виживанню. Це не означає, що людина кинула черепах напризволяще — існує безліч проектів зі збереження цих бідних створінь у всьому світі. Однак, будучи захопленими ними, ми все ще багато про них не знаємо.

Ось кілька цікавих фактів про морські черепи, які ви, можливо, не знали.

10. У них в голові є компас фото: theverybesttop10.com Черепахи чутливі до магнітного поля Землі, тому що у них є вбудований GPS завдяки особливим рецепторам, розташованим у мозку. Вони можуть визначати своє точне розташування щодо магнітного поля Землі, а отже — знаходити сприятливі місця для годування і повертатися у свої рідні місця гніздування (додому), щоб відкласти яйця в тому самому місці, звідки вилупилися самі. Ця особлива здатність дозволяє черепахам мігрувати на тисячі кілометрів і навіть через півстоліття знаходити свої місця гніздування. Це загадка, яку вченим тільки розгадати повністю. 

9. Їхня стать визначається температурою фото: theverybesttop10.com Черепахи залишають свої гнізда, як тільки відкладають яйця, і ніколи не бачать, як вилуплюється їхнє потомство. Температура гнізда залежить лише від температури навколишнього пляжу чи землі. Якщо температура інкубації дорівнює 31 ° С, то з яйця вилупиться самка, а якщо 27,7 ° С - самець. При температурі між цими двома показниками може народитися як самка, і самець. Глобальне потепління сприяє появі більшої кількості самок, ніж самців, що ставить існування морських черепах під загрозу. 

8. Морські черепахи можуть тонути
Топ-10: Цікаві факти про морських черепах
Топ-10: Цікаві факти про морських черепах


Топ-10: Цікаві факти про морських черепах

 


фото: theverybesttop10.com

У морських черепах немає зябер, тому, як і кити і дельфіни, вони періодично повинні спливати на поверхню, щоб дихати повітрям.

Незважаючи на той факт, що під водою вони фактично можуть уповільнювати частоту ударів серця в 9 разів, знижуючи швидкість насичення крові киснем, морські черепахи насправді можуть потонути, опинившись у пастці рибальських мереж, у роті хижаків або коли самки важать більше, ніж звичайно. через те, що кілька самців намагаються спаритися з нею в один і той же час. Такі захворювання, як папіломавірус, також можуть перешкоджати їх здатності випливти на поверхню.

7. 6 з 7 видів морських черепах знаходяться під загрозою зникнення фото: theverybesttop10.com З 7 відомих видів черепах 6 класифікуються Міжнародною Червоною книгою як вразливі (VU), що вимирають (EN) і знаходяться на межі повного зникнення (CR). Зелена черепаха – єдина травоїдна морська черепаха, відповідальна за збереження трави, а отже – за загальний стан коралових садів. Цей вид черепах також класифікується як вимираючий. Бісса має гарний зазубрений панцир, що робить її мішенню для "чорного ринку". На них часто полюють через панцир, роблячи з нього прикраси та гребені. Цей вид черепах унікальний і життєво важливий для морського світу, оскільки вони можуть вживати токсичні губки, не піддаючись їх токсичності. Розвиток прибережних міст і туризм надають різноманітний вплив на чисельність морських черепах, оскільки як зростаюча активність людини на пляжі, так і надмірний вилов обслуговують галузь, що росте. 

6. Деякі морські черепахи можуть замерзати без фото: theverybesttop10.com Коли морська черепаха піддається впливу холодної води на тривалий час, у неї відбувається гіпотермічна реакція, яка називається "холодне оглушення". Пам'ятайте, що морські черепахи є холоднокровними тваринами і вони не вміють регулювати температуру свого тіла, тому холодна вода стає для них небезпечною. Незважаючи на цю загрозу, існує один вид черепах — західна прикрашена черепаха, яка може наскрізь промерзнути, дихати задом і занадто сильно уповільнювати свій метаболізм. Будучи змерзлою, черепаха перетворюється на шматок льоду, який може розбитися вщент або тріснути, але якщо нічого подібного не станеться, то все буде в порядку, коли холодний період закінчиться. 

5. Виживає тільки 1 з 1000 черепах, що вилупилися дитинчат фото: theverybesttop10.com
Топ-10: Цікаві факти про морських черепах

Топ-10: Цікаві факти про морських черепахТоп-10: Цікаві факти про морських черепах


Причина, по якій черепахи відкладають більше 100 яєць на одне гніздо і досить гарну кількість самок відкладають яйця одночасно, полягає в тому, щоб збільшити шанси на виживання черепахатів, що вилупилися. При успішному гніздуванні тисячі дитинчат черепах, що вилупилися, пробираються до океану, але стикаються з великою кількістю хижаків на пляжі — від птахів до бродячих собак, а також крабів, що виповзають зі своїх нір. За оцінками, до дорослого віку доживає лише один із тисячі.

Новонароджене дитинча черепахи - всього 10 см у довжину, але може розвивати велику швидкість і має вроджений інстинкт уникати хижаків . Навіть досягнувши океану, ці малюки все своє життя мігрують, стикаючись із загрозою у вигляді хижаків, потрапляють у пастки рибальських мереж та тонуть.

4. Вони можуть жити більше 100 років фото: theverybesttop10.com Хоча у більшості морських черепах середня тривалість життя становить 80 років, деякі види черепах насправді можуть прожити до 100 років, а ті, яких тримають як домашніх тварин, і більше століття. Їх повільний метаболізм та дієта, що складається з медуз, дають їм перевагу у вигляді більш тривалого та здорового життя. А їхні наземні родички, як відомо, у неволі живуть до 150 років. 

3. Їхній панцир також є і грудною клітиною фото: theverybesttop10.com Зовнішня оболонка черепахи складається з того ж матеріалу, що й людські нігті - з кератину. Кератин є найпоширенішою формою білка у живих організмах. Такий твердий панцир не зустрічається у м'якотілих видів, таких як шкірясті черепахи. Зовнішня оболонка зливається з грудною клітиною, що складається з грудних ребер і хребців, що розрослися. Нижні ребра з'єднуються у пластрон, що покриває черепаху знизу. Кожен візерунок пластини та голови черепахи є унікальним для кожної особини – як відбитки пальців у людини. 

2. Вони пережили вимирання динозаврів фото: theverybesttop10.com Вони знаходяться серед найстаріших видів тварин на планеті приблизно того ж віку, що і динозаври. Вік найдавніших черепах датується 220 мільйонами років тому. Ці чудові істоти існували і пережили масове вимирання, що знищило всю популяцію динозаврів . Їхня здатність харчуватися, плавати та затримувати дихання під водою дозволила їм вижити протягом мільйонів років. 

1. Деякі морські черепахи можуть не дихати протягом 30 хвилин фото: theverybesttop10.com
Топ-10: Цікаві факти про морських черепах

Топ-10: Цікаві факти про морських черепахТоп-10: Цікаві факти про морських черепах

Топ-10: Цікаві факти про морських черепах


Час, що морські черепахи можуть провести під водою, варіюється в залежності від виду. Одні черепахи, як логерхед, або головаста морська черепаха, проводять під водою понад 8 годин. Черепахи можуть спати по 4-7 годин та до 10 годин перебувати під водою, не втопивши. Тільки коли черепахи потрапляють у рибальські сіті та інші пастки, які використовуються рибалками, які не дають їм можливості спливти на поверхню, щоб дихати, вони вмирають, якщо їх не врятувати.

Добавить комментарий
Комментарии доступны в наших Telegram и instagram.
Новости
Архив
Новости Отовсюду
Архив