Соціальне підприємництво в Україні: 5 історій успіху

15.06.2024 в 11:02
Соціальне підприємництво в Україні: 5 історій успіху

Соціальне підприємництво в Україні: 5 історій успіху

В українському суспільстві соціальне підприємництво стає все більш популярним. Цікавість до цієї теми виявляють працівники громадського сектору, підприємці, люди з вразливих груп населення, які бажають покращення у суспільстві, а також ті, хто прагне змін. У різних містах України є багато прикладів соціального підприємництва. Сьогодні ми розкажемо про деякі з них.

Завод «Екогума», м. Бориспіль

У 2009 році був заснований завод «Екогума», який виробляє безпечне покриття із відпрацьованих гумових покришок – для дитячих та спортивних майданчиків, тренувальних залів, ландшафту, а також засоби безпеки дорожнього руху, паркувальне обладнання для автомобільного та водного транспорту, кулевловлювачі для тирів тощо. Переробка гуми для різних видів покриття відбувається нешкідливим для природи механічним способом. Компанія має чітку соціальну мету – збір відпрацьованої автогуми по всій території країни задля контролю екологічного стану навколишнього середовища.

Кондитерська «Горіховий дім», м. Львів

Кондитерська «Горіховий дім» має дисятирічну історію. Пекарня-кондитерська спеціалізується на виготовленні кондитерських виробів виключно з використанням натуральних інгредієнтів та за рецептурою, розробленою провідними українськими та європейськими майстрами. Проте це не лише підприємство, яке виготовляє смачні десерти, але й соціальний проєкт. 40 % свого прибутку підприємці віддають на підтримку Фонду «Горіховий дім», зокрема, на допомогу жінкам у кризових ситуаціях. Так, жінки можуть прийти в Центр інтегральної підтримки, щоб відновитися, опанувати нову професію та знайти засоби для заробітку.

«Навчально-виробничий центр», м. Полтава

У Полтаві з 2014 року працює соціальне підприємство «Навчально -виробничий центр» на базі благодійної організації «Світло Надії» – це цех, де шиють одяг, але працюють тут жінки, які не мають, де жити (зазвичай безпритульними стають люди, що повернулися з місць позбавлення волі і не знайшли підтримки у родини і друзів, нарко- чи алкозалежні особи та інші). Ательє працює, як і звичайне, відшиває продукцію на замовлення для іноземних дизайнерів у Францію, Італію, та інші європейські країни.

Компанія «FuseFoods», смт Димер, Київська область

Компанія «FuseFoods» – це група ветеранів та учасників бойових дій, які об’єдналися навколо питання виробництва м’яса тривалого зберігання в зручній упаковці. Вони розробили інноваційний метод упаковки і започаткували виробництво готових наборів їжі, які можна розігріти і в мікрохвильовці, і взяти з собою, щоб залити окропом. На початку повномасштабного вторгнення працівники компанії разом із жінками та дітьми переховувалися на виробництві, а один із засновників потрапив у полон. Зараз частина колективу пішла на фронт, ті, хто лишились, продовжують виробляти консерви.

Студія масажу «Очі Тари», м. Київ

«Очі Тари» – студія масажу, де працюють лише майстрині з порушенням зору, які пропонують послугу відновлюючого масажу тіла для жінок. Також тут безкоштовно навчають жінок із інвалідністю по зору професії масажиста. Майстрині не беруть багато клієнтів і працюють не повний тиждень, щоб не перевтомлюватися та зберегти власне «Я». Таким чином вони отримують можливість для професійного самовираження та заробітку, допомагаючи клієнтам одержати приємні та корисні відчуття від процедури масажу.

А що ж у Миколаєві?

Громадська організація «Центр навчання і освіти дорослих «Південь» вже в червні розпочне набір на навчальний курс, за допомогою якого підприємці та організації зможуть створити або розвинути свій соціальний бізнес, та й ще матимуть можливість отримати для нього фінансування.

У навчанні зможуть взяти участь:

  • представники громадського сектору Миколаївської області, які прагнуть створити соціальне підприємство;
  • представники громадського сектору області, які вже мають соціальне підприємство, але потребують його оптимізації, налаштування виробничих та бізнес-процесів;
  • діючі ФОПи області, які прагнуть створити соціальне підприємство;
  • діючі ФОПи області, які вже мають соціальне підприємство, але потребують його оптимізації, налаштування виробничих та бізнес-процесів;
  • активні мешканці області, в тому числі ВПО, ветерани та члени їхніх родин, які планують створити соціальне підприємство і мають для цього матеріально-технічну базу.

Учасники матимуть можливість пройти 50-годинний навчальний курс, на якому кваліфіковані експерти, розкажуть, як створити та розвивати соціальні підприємства, як налагодити бізнес-процеси, розробити бізнес-ідею та знайти для неї фінансування, де шукати клієнтів та як презентувати свої товари чи послуги й не тільки.

Окрім навчання, всі учасники курсу отримають допомогу в розробці якісних бізнес-планів для соціального підприємства. По завершенню серед них буде проведений конкурс, 5 переможців якого отримають фінансування еквівалентне 10 000 доларів на реалізацію своїх мініпроєктів. Також переможці матимуть можливість побувати на декількох успішних соціальних підприємствах Києва.

Для участі у відборі на навчальну програму потрібно до 18 червня заповнити анкету за посиланням: http://surl.li/uafbc. Охочі, які підтвердять відповідність критеріям та свою мотивацію, будуть запрошені на навчання.

***

Проєкт «Соціальне підприємництво в Миколаєві» реалізовується за підтримки проєкту Агентства США з міжнародного розвитку USAID «Зміцнення громадської довіри (UCBI)».

Додати коментар
Коментарі доступні в наших Telegram и instagram.
Новини
Архів
Новости Отовсюду
Архів