Скільки молока безпечно пити дорослій людині?

20.04.2024 в 11:34

Деякі вчені рекомендують дорослим людям пити молоко тільки строго в помірній кількості.

Скільки молока безпечно пити дорослій людині?
 
 

Молоко прийнято вважати корисним продуктом. Дійсно, стакан молока містить велику кількість кальцію-поживної речовини, пов’язаного зі зміцненням кісток і зростанням м’язів.

 

Але чи можна дорослій людині пити його стільки, скільки захочеться, і чи є побічні ефекти від вживання занадто великої кількості молока?

Вчені Гарвардського університету проводили дослідження, яке показало, що користь молока в справі зміцнення кісток перебільшена. Фахівці зробили висновок, що надбавка молока до раціону не призводить до зменшення кількості переломів кісток: даний висновок був зроблений після дослідження за участю 77 000 медсестер, за якими спостерігали протягом 10 років. Між жінками, які вживали і не вживали молоко, не було виявлено будь-яких істотних відмінностей в кількості переломів рук або стегна.

У свою чергу, дослідження, що проводилося в Швеції, показало, що регулярне споживання занадто великої кількості молока може бути пов’язано зі смертністю і підвищеним ризиком переломів. Для дослідників “занадто багато молока” означало три або більше трьох склянок на день. Вони констатували, що таке захоплення молоком було особливо небезпечно для дорослих жінок. Експерти встановили, що вживання трьох або більше склянок молока щодня може подвоїти ризик смерті в порівнянні з вживанням менше однієї склянки. У чоловіків подібної закономірності не простежувалося.

Чи варто зовсім відмовлятися від молока? Результат дослідження повинен насторожувати, але це не означає, що потрібно повністю уникати вживання напою, – про це заявили медичні експерти видання Times of India. Крім кальцію, молоко також містить інші важливі поживні речовини: вітамін D, вітамін B12, білок. Тому, вважають вони, при відсутності індивідуальних протипоказань все ж слід пити молоко, але в помірних кількостях.

 

“Склянка молока в день-ідеальний вибір. Краще уникати вживання більше двох склянок молока щодня”, – резюмували експерти.

Побічні ефекти. До чого може привести вживання занадто великої кількості молока?

  • Втома: є дослідницькі дані, які говорять, що багато молока може призвести до підвищеної кишкової проникності, сприяючи в’ялості, занепаду сил. Це пов’язано з наявністю в молоці казеїну a1, здатного надавати запальну дію на слизову оболонку кишечника.
  • Вугрі: за даними журналу Clinical, Cosmetic and Investigational Dermatology, споживання жирних молочних продуктів може бути пов’язано з появою прищів.
  • Здуття: молоко також може сприяти проблемам з травленням, здуття живота. За словами вчених, навіть якщо у людини немає непереносимості лактози, підвищена чутливість до неї може виникати все одно.
Добавить комментарий
Комментарии доступны в наших Telegram и instagram.
Новости
Архив
Новости Отовсюду
Архив