Речі, які мають термін придатності, хоча на упаковках про це не пишуть (фото)

28.09.2023 в 17:31
Коли ми йдемо за покупками, як правило, дивимося на термін придатності тільки продуктів, що швидко псуються. При цьому рідко звертаємо увагу на дату виготовлення тих, яким потрібно зберігатися довго. А деякі товари ми взагалі вважаємо вічними, навіть не здогадуючись, до яких серйозних наслідків може призвести ця помилка.

Ми намагаємося уважно підходити до питань побутової безпеки, тому вирішили вивчити речі, вік яких не такий довгий, як нам хотілося б.

Морозиво

Багато хто впевнений, що морозиво, яке зберігається в морозилці, не псується. Це не так. Заморожування продуктів уповільнює зростання бактерій, але не запобігає його повністю. Коли морозиво починає псуватися, воно покривається крихітними кристалами льоду - такі ласощі краще викинути. В іншому випадку можна отримати серйозне отруєння.

У морозилці з функцією глибокого заморожування може зберігатися :

  • молочне морозиво з наповнювачем – 30 діб, без нього – 45 діб;
  • вершкове з наповнювачем - 1,5 місяці, без нього - 2 місяці;
  • пломбір з наповнювачем – до 2 місяців, без нього – до 3 місяців;
  • сорбет, плодово-ягідне та фруктовий лід - 45 діб;
  • домашнє - в середньому до 2 тижнів.

Йод

Речі, які мають термін придатності, хоча на упаковках про це не пишуть (фото)
 

Термін придатності йоду обмежений через спирт, що міститься в ньому. Речовини реагують одна з одною, утворюючи шкідливі сполуки. Кількість корисної речовини в розчині починає зменшуватися і через рік кількість чистого йоду може зменшитися на 25 %.

Зазвичай фармацевти дозволяють використовувати йод трохи більше 3 років. При правильному зберіганні (у темному та прохолодному місці) антисептик можна використовувати і довше. Але згодом він просто втрачає свої корисні властивості, тому запаси аптечки краще оновлювати.

Подовжувачі та мережеві фільтри

Зазвичай такі речі купують надовго, не замислюючись у тому, що вони термін експлуатації, по закінченні якого їх треба поміняти. Різні виробники встановлюють різний термін служби: хтось 10  років , хтось 2 роки . При цьому гарантійний термін, як правило, у 2, а то й у 4 рази менший (півроку), і саме на цю цифру варто орієнтуватися під час експлуатації.

Будь-який мережевий фільтр розрахований на передачу певної кількості електрики, більше за яку він пропустити вже не може. Щоразу при стрибках напруги фільтр бере удар на себе, захищаючи вашу техніку, що суттєво скорочує його життя. При сильному перевищенні заявленої кількості ампер виріб може розплавитися або спалахнути. Гарантійний термін передбачає мінімальний час безпечної роботи, а термін служби — максимальний без урахування форс-мажорних ситуацій.

Крупи

Речі, які мають термін придатності, хоча на упаковках про це не пишуть (фото)
 

Гречку, рис, пшоно, манку та інші крупи прийнято вважати продуктами з необмеженим терміном зберігання. Насправді вони мають суворо певний термін придатності. Чим більше жирів містить крупа, тим менше вона може зберігатися:

Але є ще деякі тонкощі. Наприклад, зберігання гречки залежить від її  вологості . Для того, щоб крупа могла довго залишатися придатною до вживання, її вологість повинна бути не більше 13%. Якщо вологість вища, такий продукт краще з'їсти якнайшвидше. Щоправда, небезпечною така гречка не стає, вона лише втрачає свої смакові якості.

Прокладки та підгузки

Речі, які мають термін придатності, хоча на упаковках про це не пишуть (фото)
 

Зазвичай виробники цих засобів гігієни вказують на упаковці термін придатності - 2-3 роки. В принципі, ви можете використовувати їх і пізніше – шкоди здоров'ю не буде. Але абсорбент, завдяки якому прокладки та підгузки вбирають вологу, згодом руйнується , відповідно, річ втратить ефективність.

Що стосується підгузків, у них згодом можуть слабшати гумки, які обтягують ніжки малюка, не дозволяючи волозі вибратися назовні. Це може стати ще однією причиною погіршення якості речі. Тому не варто користуватись подібними засобами гігієни, якщо вони зберігаються у вас вже кілька років, тим більше у відкритій упаковці.

Корм для домашніх тварин

Речі, які мають термін придатності, хоча на упаковках про це не пишуть (фото)
 

Як часто ви дивитеся на термін придатності, коли купуєте корм для вашого вихованця? Власниця йоркширського тер'єра Мейсона поскаржилася ветеринару, що її цуценя блювота. Малюкові довелося затриматись у лікарні. Вдома його господиня уважно вивчила все, що могло завдати шкоди улюбленцеві, і виявила, що консерви, які вона купила йому в зоомагазині, виявилися простроченими на 3 роки.

Термін придатності сухих кормів для домашніх тварин може змінюватись від 4 місяців до 3 років, консервованих та/або пакетованих продуктів – від 1 року до 5 років. Навіть у заводській упаковці жири, що містяться в гранулах сухого корму, поступово окислюються, і цей процес прискорюється при контакті з повітрям, тобто після відкриття упаковки. Вологий корм у відкритому вигляді фахівці рекомендують зберігати не більше 3 днів та обов'язково в холодильнику.

Пуховик

Речі, які мають термін придатності, хоча на упаковках про це не пишуть (фото)
 

Навіть найдорожча куртка з набивкою із натурального пуху має свій термін служби. Справа в тому, що пух - це органіка, і згодом він руйнується. Чим більше ви стираєте річ і чим частіше згортаєте або складаєте, тим швидше йде процес руйнування, тому скільки вам прослужить пуховик - залежить тільки від вас.

Після прання та зберігання виробу у згорнутому вигляді у ньому утворюються грудки. Виробники радять розправити річ та повісити її на кілька годин. Якщо це не допомагає і набивання все одно розподіляється нерівномірно, краще купити новий пуховик.

Губка для миття посуду

При миття посуду на губці неминуче залишаються жир та їжа. Контакт із теплою водою роблять її живильним середовищем для появи мікроорганізмів, деякі з яких нешкідливі. Не потрібно надто сподіватися на засоби для миття посуду, адже вони вбивають лише частину шкідливих бактерій. Інші залишаються на поверхні і продовжують розмножуватися. Тому рекомендується міняти губки щонайменше раз на 2 тижні, але можна робити це і частіше.

Бюстгальтер

Більшість жінок мають пару улюблених бюстгальтерів, які вони носять постійно. Середній термін носіння таких ліфів щодня — від 6 місяців до року. Найчастіше потім цей предмет гардероба перестає виконувати свою основну функцію – підтримувати груди. Але якщо ви щодня змінюєте білизну і часто носите 4-5 ліфів, то термін служби бюстгальтера збільшується.

 

Сонцезахисні окуляри

Багато хто може носити окуляри роками, не припускаючи, наскільки це шкідливо для очей. Адже лінзи зношуються від ультрафіолетових променів, і навіть екземпляри кращих фірм стають непридатними через 2 роки. Тому постарайтеся згадати, коли ви купували свої окуляри і терміново змінюйте їх, якщо зробити це не вдасться.

Гребінці

Чи не головного соратника у питаннях краси майже для будь-якої жінки потрібно міняти не рідше ніж раз на півроку, а чистити — загалом кожні 2 тижні. Якщо нехтувати цими правилами, ви ризикуєте мати підвищену жирність волосся і проблеми шкіри голови. Тому намагайтеся періодично промивати гребінці з милом та змінювати їх кожні півроку.

Домашні капці

Люди здатні носити тапочки роками — доки пара не прийде в непридатність. Однак і це взуття має термін придатності, і він становить 6 місяців . Тапочки, які дуже рідко стираються (у порівнянні з тими ж шкарпетками), є ідеальним середовищем для розмноження мікробів. Тому розумніше раз на півроку купувати нову пару, ніж лікувати всілякі грибкові інфекції.

 

Духи

Речі, які мають термін придатності, хоча на упаковках про це не пишуть (фото)
 

Якщо ви користуєтеся парфумами лише з особливих випадків і флакончики стоять у вас роками, то варто почати витрачати їх значно активніше. У парфумів є термін придатності, а прострочені аромати можуть викликати подразнення на шкірі, алергічну реакцію, та й просто почати неприємно пахнути.

З моменту виробництва духи можна зберігати в середньому 3–5 років і довше, якщо вони не були розкриті та перебували у безпечному місці. Головний ворог парфумерії - сонячне проміння. Тепло руйнує хімічну структуру парфумів, і вони швидше втрачають свій аромат, а консистенція та колір рідини починають змінюватися.

Найкраще зберігати парфуми у прохолодному темному місці — ящику чи шафі, але не в холодильнику. Постійний перепад температур теж не найкраще позначається на якості.

Добавить комментарий
Комментарии доступны в наших Telegram и instagram.
Новости
Архив
Новости Отовсюду
Архив