Питання із «Що? Де? Коли?», які ламають мозок навіть досвідченим

04.10.2023 в 11:00

Інтелектуальна гра «Що? Де? Коли? існує вже 48 років. За цей час вона набрала величезну кількість шанувальників, які, сидячи біля своїх екранів, разом із знавцями намагаються знайти відповіді на хитромудрі запитання.

1.

Запитання: При необхідності, чого з ними тільки не роблять! Валять у бруді, обробляють хімічними препаратами, опускають у побілку; можуть пройтися наждачкою, відбити молотком або обпалити паяльною лампою; їх топчуть, на них танцюють, кладуть під трактор і навіть прив'язують на тросі до машини. Про що мова? Що ж це за такі мученики?

Дмитро Авдєєнко: Мова про джинси. Гарними стануть.

Правильна відповідь: Топчуть, і обпалюють, і валяють у багнюці — одним словом, старіють. Всі ці маніпуляції роблять із костюмами в кіно для зйомок. Так досягається візуальна достовірність. Режисери називають це відфактурювання.

2.

Питання: У свій час частини його тулуба служили свого роду пультом управління. Про людину якої професії йдеться?

Михайло Мун: Керуючий величезною лялькою.

Правильна відповідь: Ним іноді керували пасажири, ляскаючи по спині, вибирали швидкість, ляскаючи по плечу, вказуючи ножний поворот. Мова про  кучера.

 

3.

Запитання: У деяких супермаркетах Нідерландів нещодавно з'явилися спеціальні каси. Обслуговують у них довше, ніж звичайно. Який додатковий обов'язок є у касирів? І яку соціальну проблему намагаються вирішити за допомогою таких кас?

Віталій Погорєлов (правильна відповідь): Довше звичайного на касі обслуговують для того, щоб касир міг поговорити з покупцем , а соціальна проблема — це самотність людей похилого віку , яким нема з ким поговорити, які почуваються недобре через самотність.

4.

Запитання: Для кого призначені готелі, в яких є номери класу «люкс» з обов'язковою наявністю акваріума?

Борис Білозеров: Це якісь багаті рибалки. Рибалки, які ловлять якусь класну рибу, наприклад, рибу-меч чи щось таке.

Правильна відповідь: Для котів .

 

5.

Питання: За давньою японською традицією, спочатку їм довіряють лише ноги, потім — ліву руку, і лише найдосвідченішим — праву руку і голову. Хто ці люди, і про що йдеться?

Сергій Ніколенко (правильна відповідь): Це ляльководи.

6.

Запитання: У 2021 році у Гонконгу запустили незвичайний автобусний маршрут тривалістю 5 годин. Більшість пасажирів цього маршруту — місцеві жителі, і вони користуються цим маршрутом, як правило, з однією і тією ж метою. Що це за ціль, і якої умови повинні дотримуватися всі пасажири?

Діана Агейченкова (правильна відповідь): Дія, яку люди здійснюють у цьому автобусі – сплять , а умова – це тиша, мовчання. Наприклад, як вагони тиші у метро. 

 

7.

Питання: Коли жінки впізнають мою професію, вони ляскають у долоні і ставлять те саме питання: «Як ви дійшли до такого життя, Олександре?». Професія моя благородна і викликає повагу у суспільстві. Але за всі роки роботи я зустрів лише одного чоловіка-колегу, решта була жінками. І мої роботодавці – це молоді успішні жінки. Вранці я прокидаюся, роблю зарядку та снідаю. І за це мені платять зарплатню. І навіть через те, що я сплю, мені платять зарплату. Протягом дня я отримую сотні запитань, на які треба знайти відповідь. Своїм співрозмовникам запитую не менше — нехай подумають. Буде в мене запитання і до вас: то ким же я працюю?

Дарина Сібуль (правильна відповідь): Телеглядач працює нянею.

8.

Питання: За старих часів господині дрібно-дрібно нарізали його, додавали трохи молока, розкладали по тарілочках і розставляли в різних місцях у будинку. Якщо ви здогадаєтеся, кому призначалося таке частування, то дайте відповідь на запитання: що ж нарізали?

Кім Галачян (правильна відповідь): Це могла бути свого роду пастка або якась отрута для комах, наприклад, мух. І, відповідно, нарізали мухомор .

 

9.

Запитання: Зближує тих, хто далеко. Віддаляє тих, хто поряд. Що в чорній скриньці?

 

Всеволод Сєдов (правильна відповідь): Мобільний телефон.

10.

Запитання: Я помітив один парадокс: чим вона довша — тим нижча, чим коротша — тим вища. Що у вас у чорній скриньці?

Олексій Бакуменко: Бурулька.

Правильна відповідь: Чим вона довша - тим рідше її коливання, і тим нижче звук. І навпаки: чим вона коротша – тим частіше коливання, і звук вищий. У чорній скриньці струна.

11.

Питання: Нещодавно семирічний племінник телеглядачки запитав її: «Чому, щоб це сталося, треба вдавати, що це вже сталося?». Про що він її запитав?

Михайло Карпук (правильна відповідь): Для того, щоб заснути, треба спочатку заплющити очі, тобто прикинутись, що ти спиш, і тільки після цього ти заснеш по-  справжньому .

 

12.

Питання: Під час поїздки Японією журналіст Петро Вайль дійшов парадоксального висновку, що в цьому вся сила людини. Адже «відсутність цього вибиває з колії. Ти стаєш покірним та заляканим, починаєш тихо говорити. Коли це до тебе повертається, ти знову господар планети. І так щоразу». Про що мова? У чому сила?

Олег Баранов: Так Вайль сказав про рідну мову.

Правильна відповідь: Саме в Японії, де за традицією, входячи до приміщення, прийнято знімати взуття, Петро Вайль усвідомив, що вся сила людини у черевиках .

13.

Запитання: З чим Йосип Бродський порівняв двох закоханих, котрі обійнялися під час короткої зустрічі перед тривалою розлукою?

Володимир Антохін (правильна відповідь): «Нічого краще за стрілки годинника я не придумав».

 

14.

Питання: Після навколосвітньої подорожі А. Крісті писала: «Немає прірви глибшою, ніж та, що поділяє людей на...». Про які 2 групи людей мова?

Алесь Мухін: Вона мала на увазі класи у буквальному значенні цього слова, класи пасажирів корабля. В даному випадку вона мала на увазі пасажирів першого і другого класу, тому що в другому класі вони в трюмах сидять, без віконець, без нічого, а вони там по палубі гуляли, і ось, навколосвітню чудово провела Крісті. У такому розумінні.

Правильна відповідь: «...на тих, хто страждає і не страждає на морську хворобу».

15.

Запитання: У 2016 році одна нижегородская будівельна компанія прийняла до свого складу кота Барсіка із заробітною платою в 33 000 рублів. Що входило до його обов'язків?

Максим Поташев (правильна відповідь): Є така традиція - у нову квартиру треба насамперед впустити кота. Не завжди кіт є під рукою, а тут компанія будівельна пропонує таку додаткову послугу новоселам.

 

16.

Питання: Я і багато моїх знайомих користуємося ось таким саморобним пристроєм - будильник на батарейці в скляній банці. Іноді для більшого ефекту можна використовувати і два, і три таких пристрої. У чому вони можуть допомогти?

Алесь Мухін (відповідь зарахований): Будильник, що працює, закопують у землю, на присадибній ділянці. І, таким чином, їхнє цокання відлякує кротів, які, відповідно, тікають до сусіда на ділянку. Суть у тому, що він відлякує кротів.

Правильна відповідь: Якщо такий будильник завести один раз, він буде дзвонити кожні 12 годин, поки батарея не сяде . Банку з будильником треба закопати у землю. Будильник наполегливо дзвонитиме двічі на добу і лякатиме тих, хто живе під землею. Його використовують для боротьби з крітами та капустянками.

17.

Запитання: У нас за лаштунками знаходиться те, за допомогою чого ми продемонструємо вам те, що художник Леонід Тишков назвав «замковою свердловиною Сонця». Що він так назвав?

Віктор Сіднєв: Закопчене скло.

Правильна відповідь: Полум'я свічки.

Іноді випуски «Що? Де? Коли? супроводжуються неабиякими пристрастями. Так, наприклад, в одній із  передач ведучий не зарахував відповіді знавців, і деякі присутні не погодились із цим вердиктом. А Андрій Козлов зовсім залишив зал, назвавши рішення ведучого «соромним».

Добавить комментарий
Комментарии доступны в наших Telegram и instagram.
Новости
Архив
Новости Отовсюду
Архив