Полуниця під мікроскопом викликала шок

07.05.2024 в 12:37

Полуниця під мікроскопом викликала шок

Зовсім скоро почнеться сезон полуниці. Смачну і поживну ягоду рекомендують навіть дієтологи. Головне, добре її помити. Нехай вас не вводить в оману те, що вона чистенька, аж блищить. Якщо подивитися під мікроскопом, побачите те, що довго не зможете забути.

Фото, які стали вірусними у соціальних мережах, зайвий раз доводять: якщо ми чогось не бачимо, можливо, ми просто не бачимо. Але це не означає, що його немає.

Автор світлин, який розглядав полуницю під мікроскопом, показав крихітних комах, що живуть на ягодах.

Найімовірніше, кажуть експерти, це різновид плодових мушок – плямистокрилої дрозофіли. Якщо звичайні плодові мушки полюють на перезрілі або пошкоджені плоди, плямистокрила може відкладати яйця у абсолютно здорові ягоди. Згодом з них вилуплюються крихітні личинки, які не можна побачити неозброєним оком.

Якщо ягода чиста, є спокуса спробувати її, навіть не миючи. Так разом з полуницею ми отримаємо невелику порцію «м’яса».

На щастя, здоров’ю людині ці комахи не несуть загрози, переконує дієтолог із США Дженні Шмідт. Тож не варто переживати.

«Ці личинки настільки мікроскопічні, що навіть якщо ви з'їли літр полуниці, ви все одно споживаєте мізерну кількість додаткового білка. Як би неприємно не звучало це  для когось, якщо ви витягнете моркву з ґрунту і з'їсте її, в ній будуть мікроскопічні комахи. Здоровий ґрунт багатий на бактерії та гриби. Вам від цього не стане гірше», - пояснює вона.

Інша справа, якщо замість плямистокрилої дрозофіли своїх нащадків на ягоді залишить токсична комаха. Тому добре помити полуницю перед вживанням має стати правилом.

Полуниця під мікроскопом викликала шок

Полуниця під мікроскопом викликала шок

Додати коментар
Коментарі доступні в наших Telegram и instagram.
Новини
Архів
Новости Отовсюду
Архів