Період заміни літніх автомобільних шин

07.07.2023 в 17:37

Необхідність міняти літні шини пов'язана з їхнім регулярним контактом з дорогою, внаслідок чого вони стираються, деформуються і стають непридатними для подальшого використання. Які ознаки вказують на те, що шини досягли кінця свого терміну служби, і що настав час замінити їх на нові моделі 185/65 r15, ми детально пояснимо в цьому огляді.

Які елементи впливають на ступінь зносу?

Основні типи зносу автомобільних шин можна розділити на дві категорії: природний і передчасний. При природному зносі шини досягають рівня пробігу, зазначеного виробником. Передчасний знос відбувається, коли шини зношуються до того, як вони досягнуть встановленого пробігу.

Як правило, передчасне зношування шин пов'язане з діями водія. На його рівень впливають такі негативні фактори:

  • некоректна установка;
  • часте високе навантаження;
  • відсутність технічного обслуговування;
  • агресивний стиль водіння;
  • тиск у шинах, що не відповідає стандартам.

Також існують і зовнішні чинники, що сприяють зносу шин. Одним із них є поганий стан доріг.

Як аналізувати технічну справність покришок?

Будь-який автомобіліст в змозі самостійно оцінити рівень зносу автомобільних шин. В наявності є три методи:

Перевірка індикатора зносу. На шинах виробники розміщують індикатор глибини поздовжніх канавок. Це може бути позначено логотипом компанії, трикутником або міткою TWI. Висота індикатора дорівнює 1,6 міліметра. Якщо рівень протектора зрівнявся з індикатором, це вказує на невідкладну потребу в нових покришках 245/70 R16

Вимірювання глибини протектора. Індикатор зносу дає можливість візуальної оцінки стану шин. Але вичерпну оцінку можна отримати лише після вимірювання глибини протектора. Для цього існують спеціалізовані цифрові пристрої.

Оцінка кольору шин. Окремі моделі покришок мають властивість змінювати колір залежно від ступеня зносу. У разі сильного зносу на внутрішній стороні колеса може з'явитися помаранчевий відтінок.

Як моніторити стан літніх покришок?

За станом шин повинен уважно стежити кожен водій. Ось кілька порад від фахівців:

Періодично очищайте протектор. Він не повинен бути засмічений камінням, брудом та іншим сміттям. Очищення слід проводити акуратно, оскільки дрібні елементи можуть глибоко проникнути в матеріал покришки, сприяючи проколам. До того ж, тверде сміття може спричинити збільшення гучності шин, порушуючи акустичний комфорт у салоні автомобіля.

Слідкуйте за тиском. Рекомендується перевіряти тиск у шинах щомісяця. Якщо він нижчий за встановлену норму, це може негативно позначитися на керуванні автомобілем.

Переміщайте покришки між осями. Це варто робити приблизно кожні 8000 км пробігу.

На закінчення варто підкреслити, що грамотний догляд за шинами дасть змогу запобігти безлічі проблем.

Добавить комментарий
Комментарии доступны в наших Telegram и instagram.
Новости
Архив
Новости Отовсюду
Архив