Оброблені продукти викликають хронічне захворювання нирок

Оброблені продукти викликають хронічне захворювання нирок

Недавнє дослідження, проведене дослідниками діабету з Університету Монаша, показало, що дієта з високим вмістом оброблених харчових продуктів викликає синдром дірявого кишечника, що, в свою чергу, збільшує ризик захворювання нирок.

Зокрема, результати показали, що певні шкідливі хімічні сполуки, що називаються кінцевими продуктами глікозилювання (AGE), що запускаються процесом, що називається реакцією Майяра, включають сигнали небезпеки організму , що ведуть до запальної реакції та хронічного захворювання нирок, але шляхом введення продуктів, що містять спеціалізоване волокно, ефекти можуть бути покращені.

Ці AGE, виявлені в термічно обробленої або обробленої їжі, надають підрум’яненої, смаженої, смаженої і запеченої їжі їх смак і аромат. Хіміки – харчові хіміки виділяють ці хімічні сполуки і поміщають їх в деякі з наших улюблених оброблених харчових продуктів протягом багатьох років, такі як картопляні чіпси, хліб, хлібобулочні вироби, шоколад і кондитерські вироби, тому що вони додають аромат і покращують смакові і сенсорні властивості їжі.

 

Оброблені продукти-ключова відмінна риса західної дієти. Враховуючи, що 10% світового населення страждає хронічним захворюванням нирок, з’являється все більше доказів того, що оброблені харчові продукти шкідливі для здоров’я людини. Споживання оброблених харчових продуктів пов’язане з ризиком смерті від усіх причин, діабету, гіпертонії, ожиріння, раку та шлунково-кишкових захворювань. Однак розуміння конкретних механізмів, за допомогою яких оброблені харчові продукти впливають на здоров’я людини, знаходиться в зародковому стані.

Запальну реакцію можна відключити, ввівши в раціон продукти, що містять високорезистентну крохмальну клітковину, відновлюючи здоров’я кишечника і покращуючи здоров’я нирок. Продукти з високим вмістом стійкої крохмальної клітковини включають овес, варений і охолоджений рис, ячмінь, квасоля і бобові, такі як чорна квасоля і горох, сирий картопляний крохмаль (в якості добавки), варена і охолоджена картопля, добавка стійкого до кукурудзи крохмалю.

Додати коментар
Коментарі доступні в наших Telegram и instagram.
Новини
Архів
Новости Отовсюду
Архів