Наручний годинник китайського імператора продали на аукціоні за 6 мільйонів доларів

Наручний годинник китайського імператора продали на аукціоні за 6 мільйонів доларів

Наручний годинник китайського імператора продали на аукціоні за 6 мільйонів доларів

На аукціоні Phillips наручний годинник, що належав останньому імператору Китаю, продали вдвічі дорожче від запланованої суми. Як повідомляють новини на Мета, у зв'язку з надзвичайною історичною цінністю цього аксесуара, за нього вдалося виручити понад 6 мільйонів доларів. 

Цікаві деталі

Годинник, який перед аукціоном було оцінено в 3 мільйони доларів, колись належав китайському імператору Пуї. Саме його вважають прообразом головного персонажа картини "Останній імператор". Годинник був подарований Пуї одному з перекладачів, якого звали Георгій Пермяков. Імператор вирішив зробити чоловікові прощальний подарунок, коли закінчувався його термін перебування в радянській в'язниці. Після смерті Георгія, годинник перейшов у спадок його родичам, які вирішили його продати незнайомцю.

Цінність годинника полягає не тільки в його історичному значенні. Модель було виготовлено відомим швейцарським виробником Patek Philippe у кількості 8 штук.

Перед тим, як виставити годинник на продаж, представники аукціонного дому витратили багато часу на те, щоб отримати детальну інформацію про нього. Їм довелося співпрацювати з різними експертами, зокрема дослідниками і журналістами. У підсумку з'ясувалося, що передача годинника перекладачеві була дружнім жестом з боку імператора. Новина про імператорський годинник швидко поширилася в мережі. Сума, за яку вдалося продати наручний годинник на аукціоні, виявилася неймовірно високою.

Історія життя імператора

Пуї був відомий тим, що вступив на престол у дворічному віці. Коли в Китаї почалася революція він відмовився від імператорського титулу і вирішив змінити ім'я на Генріх. Через 22 роки він став імператором держави Маньчжоу-Го, що розташована в північно-східній частині Китаю і перебувала під контролем Японії. У той час він постійно носив годинник Patek Philippe, який вирізнявся високою якістю. Це стало відомо з мемуарів його племінника.

Коли завершилася Друга світова війна, Пуї захопили в полон радянські солдати і відправили в табір як військовополоненого. Йому було дозволено взяти з собою тільки кілька особистих речей, зокрема і його улюблений годинник. За час перебування в таборі він здружився зі своїм перекладачем, якому і вирішив зробити прощальний подарунок.

У 1950 році імператора звільнили, і він повернувся до Китаю, де його визнали військовим злочинцем. Однак через 10 років влада вирішила його помилувати. Помер Пуї 1967 року.

Добавить комментарий
Комментарии доступны в наших Telegram и instagram.
Новости
Архив
Новости Отовсюду
Архив