Найдовша в історії Covid-інфекція: пенсіонер хворів на вірус 613 днів перед смертю

21.04.2024 в 18:04

Вірус мутував приблизно 50 разів.

Найдовша в історії Covid-інфекція: пенсіонер хворів на вірус 613 днів перед смертю

Пенсіонер з Нідерландів встановив сумний рекорд найтривалішої Covid-інфекції, борючись з вірусом протягом 613 днів до своєї смерті.

Про це пише Daily Star.

За словами вчених, за цей час вірус мутував приблизно 50 разів. Вони попереджають, що люди з ослабленою імунною системою, як цей чоловік, є ідеальними інкубаторами для нових смертельних штамів хвороби. Хоча було декілька випадків, коли пацієнти носили вірус протягом сотень днів, вважається, що 72-річний чоловік мав найтривалішу інфекцію.

Здорові пацієнти зазвичай очищаються від вірусу протягом декількох днів або тижнів, але у людей з ослабленим імунітетом може розвинутися персистуюча інфекція з тривалою реплікацією та еволюцією вірусу. Вчені вважають, що варіант Омікрон, який з'явився наприкінці 2021 року, виник у людини з ослабленим імунітетом, що підкреслює необхідність пильного спостереження за такими пацієнтами.

Використання цілеспрямованого імунного тиску, зокрема терапію антитілами або нові противірусні препарати, також може сприяти появі варіантів втечі вірусів. Ці висновки будуть представлені на глобальній конференції Європейського товариства клінічної мікробіології та інфекційних хвороб (ESCMID) в Барселоні наступного тижня.

Літній чоловік був госпіталізований до Медичного центру Амстердамського університету в лютому 2022 року, страждаючи на Covid, який, як вважають, був варіантом Омікрон.

Пацієнт мав в анамнезі лікування трансплантацією стовбурових клітин, що класифікувало його як імунокомпрометованого.

Його стан ще більше ускладнився розвитком посттрансплантаційної лімфоми, для лікування якої він отримував таргетні ліки від раку, які виснажують всі наявні В-клітини, зокрема ті, що відповідають за вироблення антитіл до Covid.

Попри те, що літній чоловік отримав декілька щеплень від Covid, під час госпіталізації у нього не було помітної реакції на антитіла. Йому призначили додаткове лікування, зокрема антитіла, спрямовані проти SARS-CoV-2, під назвою сотровімаб, антитіла проти IL6 сарілумаб і дексаметазон, але клінічної відповіді не було.

Однак дослідники виявили, що вірус розвинув мутацію стійкості до сотровімабу вже через 21 день після отримання антитіл. Вони також спостерігали мінімальний розвиток антитіл проти спайкового вірусу протягом першого місяця, що свідчило про те, що імунна система пацієнта була не в змозі очистити організм від вірусу.

Така тривала інфекція призвела до появи нового, імуноухильного варіанту вірусу через його тривалу еволюцію в організмі господаря.

На жаль, літній чоловік врешті-решт піддався рецидиву захворювання у своїй крові. За даними дослідників, він залишався Covid-позитивним з високим вірусним навантаженням протягом 613 днів.

На щастя, мутований варіант, який розвинувся у пацієнта, більше нікому не передавався.

Протягом року і восьми місяців інфікування вірусом чоловіка призвело до того, що йому довелося тривалий час перебувати в ізоляції та використовувати засоби захисту, щоб зупинити поширення вірусу, що, за словами дослідників, значно знизило якість його життя в останні дні життя.

Тести показали, що його вірус зазнав до 50 мутацій.

Добавить комментарий
Комментарии доступны в наших Telegram и instagram.
Новости
Архив
Новости Отовсюду
Архив