Міфи про балет, у які ми повірили завдяки кіношникам. А виявилося, сценаристи ті ще фантазери

29.02.2024 в 13:00

Образ граціозної балерини нерідко використовується у популярній культурі. Особливо люблять показувати танцівниць кіношники. Завдяки їм глядачі дізнаються про закулісні таємниці цієї професії, але бонусом додаються також і стереотипи про неї. Артисти балету розвінчали міфи, які ми вірили роками.

Балерини повністю переробляють свої пуанти

У фільмах та серіалах про балет нерідко можна побачити, як танцівниця значно переробляє свої пуанти: розпарює їх, робить якісь маніпуляції з тканиною, потім знову зшиває. Однак зараз така практика вважається застарілою. Був час, коли пуанти виготовляли з мішковини, через що вони швидко зношувалися та вимагали своєрідної модифікації. Артисткам їх перешивали, попередньо заливши шкарпетку виробу епоксидним лаком або клеєм.

Однак сучасні пуанти цього не потребують, оскільки в них вже вшитий спеціальний пластиковий «стакан» для більшої міцності. Тому робити складні маніпуляції з пуантами вже не доводиться. А ось стрічки та гумки кожна балерина справді пришиває самостійно, оскільки взуття для класичних танців продається без них.

Зона пахв танцівниць завжди виглядає ідеально

Кінобалерини завжди постають на екрані з гладко виголеними пахвами, навіть якщо йдеться про репетиції. Складається враження, що відсутність волосся в цій галузі є однією з професійних вимог.

Звичайно, під час сезону балерини зобов'язані танцювати з ідеальними пахвами, тому вони не просто голять цю зону, але й користуються рядом засобів від подразнення шкіри і волосся, що вросло. Але деякі з них зізнаються , що коли не виступають, то дозволяють своїм пахвам «відпочити».

Стопи балерин є неприємним видовищем.

Кінобалерини, як правило, мають проблеми з ногами: через постійне стояння на пуантах їхні стопи травмуються, а тому красуням доводиться терпіти біль заради мистецтва. Звичайно, на їхні пальці та нігті без сліз не поглянеш.

Однак, за  твердженнями реальних балерин, така ситуація є чимось надзвичайним. Звичайно, у них теж бувають натоптиші та мозолі, як і в будь-якої іншої людини, але танцівниці аж ніяк не страждають так, як показують у кіно. До того ж у їхньому арсеналі є чимало хитрощів, що дозволяють берегти стопи.

Наприклад, існують спеціальні силіконові підкладки, що дозволяють танцювати на пуантах із великим комфортом.

Танцівниці сидять на найсуворіших дієтах

Здається, що стрункі балерини їдять дуже мізерно, і цей стереотип продовжує вкорінювати кінематограф. Всі ми пам'ятаємо, як Ніна з кінострічки «Чорний лебідь» харчувалася переважно огірками та грейпфрутами, а коли її мати купила торт, то дуже бурхливо відреагувала.

Ось що говорять із цього приводу самі балерини: «Ми тренуємося часом з 10 ранку до 7 вечора з дуже короткими перервами. Тому їсти нам треба добре, інакше просто не буде сили на роботу. Так, у балеті є стандарти зовнішності. Але ми розуміємо, що морити себе голодом означає знизити свою продуктивність».

Одна балетна танцівниця розповіла про свій приблизний раціон на день: «Сніданок – кава та тост з авокадо та яєчнею, перекус – банан чи яблуко, обід – суп, вечеря – салат та стейк. Але іноді до цього списку можуть потрапити картопляні чіпси, шоколад чи морозиво».

Інша балерина розповіла : «На сніданок я обов'язково повинна з'їсти щось із високим вмістом вуглеводів, щоб у мене було достатньо енергії: пасту, піцу, хліб із нутелою чи сендвіч із сиром».

Репетирують у легкому одязі

Кінотанцівниці навіть на репетиціях виглядають так, що хоч для модного журналу їх фотографуй. Однак якщо зазирнути в справжній балетний зал, наприклад, на  репетицію Королівського балету, то ми побачимо молодих людей у ​​зручному теплому одязі. Дехто навіть танцює у куртках.

Ось що розповідає про одяг для тренувань балерина: «Я завжди беру на репетиції теплу жилетку. Для танцюриста дуже важливо тримати хребет у теплі. І якщо роблю перерву, мені потім не потрібно розігріватись повторно».

 

І поголовно носять гетри

Здавалося б, на тренуваннях гетри служать тієї ж мети, що й теплий верх: вони тримають м'язи у теплі. І у фільмах героїні-танцівниці нерідко займаються у довгих гетрах. Однак цей атрибут тренувального костюма у справжніх балетних класах не є таким вже поширеним.

Балерини розповідають , що деяким наставникам важливо бачити, в якому положенні перебувають коліна дівчини під час виконання танцю, а товсті та довгі гетри можуть цьому завадити. Тому якщо балерини і одягають цей вид панчохи, то частіше для домашніх тренувань, наприклад, як це робила героїня фільму «Танець-спалах».

Більше правдоподібно виглядають кадри, на яких балерина носить виріб лише на одній нозі. Представники Австралійського балету пояснюють , що якщо ми спостерігаємо таку картину, то танцівник лікує дрібну травму.

У балерин завжди довге волосся

Дуже рідко можна побачити на екрані виконавицю класичних танців з коротким волоссям. Багато хто думає , що балерина виходить на сцену з пучком, значить, довжина її волосся обов'язково повинна дозволяти зробити таку зачіску.

Насправді ж перед дівчатами не ставлять такої вимоги, адже існують накладні пучки. За словами реальної балерини, танцівниця театру балету може навіть носити стрижку піксі.

Татуювання в порядку речей

У фільмах про балет татуювання є індикатором волелюбної та впевненої в собі артистки. Наприклад, все в тому ж таки «Чорному лебеді» суперниця головної героїні красується в кадрі з малюнком на спині.

Проте реальні танцівники висміюють подібні моменти у кіно. За їхніми словами, татуювання та пірсинг серед представників зазначеної професії трапляються вкрай рідко. І потрібно бути справді дуже затребуваною балериною, щоб мати сміливість нанести на шкіру малюнок на видному місці та не побоюватися за кар'єру у сфері класичних танців.

Балерини виступають тільки в пачках і нагадують фей

У людей, які не є завсідниками театру балету, саме словосполучення «костюм балерини» викликає асоціацію виключно з образом а-ля фея, незмінним атрибутом якого є пачка. Так і в кіно героїні зазвичай танцюють на сцені в характерних вбраннях ніжних відтінків та нагадують казкових принцес.

Однак насправді сценічні костюми балерин вражають своєю різноманітністю. Ось що говорить про це реальна танцівниця: «Лише двічі я виступала у рожевому повітряному вбранні — коли грала Цукрову Сливу та Аврора. Але зазвичай це трико, якісь цікаві костюми та сукні різних відтінків».

Танцювальник упав — вистава на межі зриву

Головним героїням кінострічок про балет зазвичай дуже не щастить з партнерами: вони раз у раз роняють дівчину або збивають її з ніг. Після чого танцівниця картинно лежить на підлозі і чекає, доки її піднімуть.

Справжні балерини тільки сміються , коли бачать такі моменти у фільмах: Це виглядає дуже дивно. Навіть отримавши серйозну травму, артист не зірве виставу. Коли на сцені відбувається щось надзвичайне, танцюристи реагують блискавично і намагаються зробити так, щоб глядач не загострив на цьому увагу».

Представники однієї з балетних труп зі світовим ім'ям також називають міфом твердження, що після однієї серйозної травми танцівниця може попрощатися з кар'єрою. За їхніми словами, така можливість є, але вона дуже мала. Балерини регулярно отримують травми через складність танцю, але завдяки зусиллям фізіотерапевтів повертаються до ладу.

До речі, у деяких театрах існують незвичайні способи запобігання падінням. Наприклад, працівники Австралійського балету поливають сцену кока-колою, щоб підлога стала трохи липкою. Так зменшується ймовірність того, що танцівник послизнеться.

Чоловіки також носять пуанти

У багатьох кінострічках танцівники балету також постають на пуантах. Однак насправді це взуття вважається елементом жіночого костюма. Чоловіки танцюють на пуантах дуже рідко, наприклад, якщо грають міфічного персонажа з копитами.

Справа в тому, що танцівниці зазвичай важать менше, ніж їхні колеги протилежної статі, тому це взуття для них безпечніше. Чоловіки більше ризикують отримати травму, коли встають на пуанти.

Добавить комментарий
Комментарии доступны в наших Telegram и instagram.
Новости
Архив
Новости Отовсюду
Архив