Кільця Сатурна зникають: скільки їм залишилось

Кільця Сатурна зникають: скільки їм залишилось

Зникнення внутрішніх кілець Сатурна обговорюють із 1980-х років. Відомо, що вони руйнуються у верхніх шарах атмосфери планети і випадають крижаною зливою на її поверхню. Питання про те, як швидко скорочується культова система кілець, досі залишається відкритим, пише Space.com.

Коли зникнуть кільця

“В даний час дослідження показують, що кільця будуть частиною Сатурна ще кілька сотень мільйонів років”, – говорить Джеймс О’Донохью, планетолог з Японського агентства аерокосмічних досліджень.

Щоб краще оцінити час життя знакових кілець Сатурна, вчені використовують око космічного телескопа «Джеймс Вебб» і наукові інструменти обсерваторії Кека на Гаваях. Вони дають змогу точніше відстежувати, як явище «кільцевого дощу» коливається протягом одного повного сезону на газовому гіганті. Нагадаємо: він триває близько семи земних років.

Кільця Сатурна зникають: скільки їм залишилось” />

Подання художника про те, як може виглядати Сатурн у наступні сотні мільйонів років. Внутрішні кільця планети зникнуть першими, потім повільно почнуть пропадати зовнішні кільця. Джерело: NASA/Cassini/James O’Donoghue

Раніше дані, відправлені додому з космічного корабля NASA “Кассіні”, показали, що 400-2800 кг льодових опадів щомиті обрушується на планету і нагріває її верхні шари атмосфери. За такої швидкості кільця можуть зникнути приблизно через 300 млн років. Хоча це може здатися дуже далеким, у космічних масштабах часу йдеться про «відносно швидку смерть» кілець.

Вчені відзначають: швидкість, з якою матеріал кілець падає на планету, все ще значно неясна. Кільця можуть зникнути через 100 мільйонів років, а можуть проіснувати ще 1,1 млрд. років. «Зараз ми маємо лише одну дуже широку оцінку, — уточнює О’Донох’ю. — Ми хочемо зробити більше спостережень, які звузять цей діапазон».

Додати коментар
Коментарі доступні в наших Telegram и instagram.
Новини
Архів
Новости Отовсюду
Архів