Цей біль може бути ознакою майбутнього інсульту: лікарі розповіли про симптоми

27.05.2024 в 17:32
Цей біль може бути ознакою майбутнього інсульту: лікарі розповіли про симптоми

Фахівці зазначають, що перші симптоми можуть з'явитися ще за сім днів до інсульту, які люди ігнорують. При інсульті потрібна невідкладна медична допомога, вона потребує негайної реакції – це зменшує шкоду організму. У цьому критичному стані кожна хвилина є важливою. Фахівці провели дослідження, на основі якого розповіли, які можуть бути симптоми, що говорять про майбутній інсульт і як знизити ризик цього захворювання. 

Подробиці

Дослідження, опубліковане в журналі Американської академії неврології за участю 2416 учасників, виявило, що близько 549 осіб пережили міні-інсульти ще до того, як стався цей критичний стан.

Міні-інсульти описують транзиторну ішемічну атаку (ТІА), яка є станом, спричиненим тимчасовим порушенням кровопостачання частини мозку. Ця ішемічна атака має схожі симптоми з інсультом, але триває всього кілька хвилин і не несе ніяких пошкоджень мозку, але має тривожну ознаку - сторожова цефалгія, більш відома як сторожовий біль голови.

Сторожовий головний біль - це раптовий, інтенсивний, постійний головний біль, який має ознаки, відмінні від будь-якого звичайного попереднього головного болю. Вона може бути першою ознакою майбутнього інсульту, але не головний біль є його симптомом. Буває багато причин цієї проблеми, які не загрожують життю – від поганої постави до зневоднення. Хоча не всі головні болі є дозорними головними болями, важливо знати про потенційні попереджувальні ознаки і звернутися за медичною допомогою, якщо ви відчуваєте будь-які з цих ознак.

ЦЕЙ БІЛЬ МОЖЕ ВИЯВЛЯТИСЯ ТАКИМИ ОЗНАКАМИ:

  • Сторожовий головний біль зазвичай виникає раптово і є дуже сильним;
  • Люди, які відчувають її, часто описують як найгірший головний біль у своєму житті;
  • Може відрізнятися від звичайного головного болю локалізацією, інтенсивністю або іншими симптомами;
  • Може супроводжуватися іншими симптомами, такими як нудота, блювання, запаморочення чи ригідність шиї.

Важливо пам'ятати, що час має важливе значення для лікування таких серйозних захворювань, тому потрібно звернутися до лікаря, якщо почуваєтеся не так, як раніше.

ЯК ЗНИЗИТИ РИЗИК ІНСУЛЬТУ

Здорове харчування, фізичні вправи, ведення здорового способу життя – найкращі способи знизити ризик розвитку інсульту.

Служба охорони здоров'я рекомендує дієту з низьким вмістом жиру та високим вмістом клітковини, яка містить фрукти, овочі та цільнозернові продукти. Також ви повинні контролювати споживання солі, адже надмірна її кількість (більше 6 грамів на день) може підвищити артеріальний тиск, що є фактором ризику інсульту. Крім того, потрібно мінімізувати споживання алкоголю та відмовитися від куріння.

Додати коментар
Коментарі доступні в наших Telegram и instagram.
Новини
Архів
Новости Отовсюду
Архів