Черкаси: путівник для туриста

05.07.2022 в 06:27

Черкаси — обласний центр, у якому завжди привітно зустрічають туристів. Це місто — окраса Центру України. У ньому багато визначних історичних пам’яток, цікаві музеї, незвичайна архітектура. А ще в Черкасах дуже гарні парки, прогулянка якими в будь-яку пору року дарує естетичну насолоду. Головне — одягатися залежно від погоди, щоб неспішно крокувати алеями та роздивлятися красу, а не тремтіти від холоду і мріяти потрапити додому.

Який клімат у Черкасах?

Черкаси не входять до списку найтепліших міст України. Більшість днів у календарному році тут доволі прохолодно, часто дощить. Погода в Черкасах мінлива, показники на вуличному термометрі можуть коливатися від мінуса до плюса. Літо зазвичай проходить із комфортною середньою температурою +22 °C. Небо часто затягнуте хмарами. Найтепліше тут у липні. Осінь у Черкасах переважно дощова, часто вітряно, але бувають і сонячні дні. Узимку середня температура повітря становить −3 °C. Весни також прохолодні й вітряні, найтепліше — у травні.

Клімат помірно холодний, тому якщо плануєте поїздку до цього міста на кілька днів, то обов’язково подивіться, яка буде погода в Черкасах на місяць. Прогнози допоможуть правильно підібрати одяг, щоб гуляти було комфортно за будь-яких погодних умов.

Що цікавого є в Черкасах

У місті багато визначних пам’яток, які обов’язково треба побачити, якщо доля привела вас до Черкас. Найпопулярніші серед туристів:

  • Бульвар Шевченка — центральна вулиця міста довжиною понад 6,5 км. Тут особливо гарно восени, коли дерева різнобарвні, а під ногами шарудить листя.
  • Блакитний палац — історична неоготична будівля з неймовірною архітектурою у стилі модерну. Раніше тут був готель «Слов’янський». Палац має багато оригінальних шпилів і трохи нагадує маєтки Близького Сходу з епохи Середньовіччя. Це візитна картка міста.
  • Будинок Щербини — один із найгарніших РАЦСів в Україні. Він побудований у стилі ренесансу, фасад прикрашений ліпниною й архітектурним декором.
  • Черкаський краєзнавчий музей — саме тут можна побачити справжній скелет мамонта. Крім цього, у музеї ще багато цікавих експонатів зі стародавніх часів.
  • «Білий Лотос» — єдиний у Європі буддійський храм бойових мистецтв розташований у Черкасах. Будівля має характерну для Азії архітектуру, колоритний інтер’єр. Усередині храму зберігаються артефакти та цінні речі з Тибету. Це унікальне місце, де щонеділі проводять цікаві екскурсії.

Обов’язково треба відвідати пагорб Слави — меморіальний комплекс, присвячений пам’яті людей, які загинули в період Другої світової війни. Серед парків можна виділити «Сосновий бір» — чудове місце для відпочинку з гарними алеями, ставками, рідкісними садовими насадженнями, тут також є Міст кохання. Ще одне прекрасне місце — Долина троянд, розташована на березі Дніпра. Найкраще приїжджати сюди в період цвітіння квітів. Важливо також, щоб було сонячно: тут ніде сховатися від дощу, тож потрібно стежити за прогнозом погоди.

Черкаси — чудове місто, у якому зможуть цікаво провести час як дорослі, так і діти.

Добавить комментарий
Комментарии доступны в наших Telegram и instagram.
Новости
Архив
Новости
Архив