Ассоциация городов Украины обратилась с открытым письмом к Президенту, ВР и Кабмину

14.11.2008 в 19:03

Президентові України

Верховній Раді України

Кабінетові Міністрів України

Відкритий лист Асоціації міст України та громад

Ми, представники українських міст, звертаємося до вас із закликом підтримати наші ініціативи щодо пом'якшення соціального впливу економічної кризи, зокрема у сфері житлово-комунального господарства.

Масове зубожіння населення обернеться масовими неплатежами за спожиті тепло, холодну та гарячу воду, а також електроенергію.

Для попередження житлово-комунальної кризи ми пропонуємо:

- Встановити мораторій на підвищення цін на енергоносії для житлово-комунального комплексу протягом бюджетного року. Подібна практика існує у багатьох країнах світу і дозволяє, по-перше, громадянам чітко планувати свої видатки, по-друге, позбавляє муніципалітети необхідності латати «енергетичні» дірки в місцевих бюджетах за рахунок інших статей видатків. Тоді як в українських реаліях житлово-комунальні тарифи можуть регулюватися тричі протягом року, що негативно позначається не лише на добробуті городян, але й фінансовому стані комунальних підприємств.

- З метою забезпечення своєчасної сплати за спожиті підприємствами житлово-комунального комплексу енергоносії передбачити надання органам місцевого самоврядування безвідсоткових позичок через Казнабанк України.

- Вивести житлово-комунальний комплекс з-під оподаткування ПДВ, що дозволить знизити тарифи на обсяг стягуваного податку на додану вартість.

- Встановити право громадян на отримання державних субсидій у разі, якщо загальна сума плати за житлово-комунальні послуги перевищує 10% середньомісячного сукупного доходу, тобто понизивши соціальний поріг з нинішнього рівня в 20% середньомісячного сукупного доходу.

- Негайно перерахувати кошти, закладені до державного бюджету як субвенції для місцевих громад. Ми вважаємо цинічною практику, за якої субвенції перераховуються за 3-5 днів до завершення бюджетного року і практично одразу списуються назад до держбюджету.

В умовах економічної кризи одним з першочергових завдань влади різних рівнів є підтримка соціально чутливих верств населення. Тому, на нашу думку, для українських громадян було б дуже важливо, щоб центральні органи влади:

- щорічно виділяли не менше 4,7 млрд грн на виконання державної програми будівництва соціального житла для малозабезпечених;

- щорічно виділяти з державного бюджету не менше 6,5 млрд грн на облаштування соціального простору: ремонт житла, заміну ліфтів, освітлення вулиць, ремонт доріг, закупівлю нових тролейбусів та трамваїв, ремонт лікарень, шкільних класів і т.д.

З належним шануванням

представники органів місцевого самоврядування

міст - членів Асоціації міст України та громад

Источник: Обозреватель

Добавить комментарий
Отправить
Авторизация:  
Новости
Архив
Новости Отовсюду
Архив